Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O všem možném

+21
Styvi
Mezek
Bob
Jiří Brei
noname
Martin Cibulka
Xton
Petr Velechovsky
ingrid
Losiris
annakonyk
sazeč
admin pavel
jája
dajti
Zdeněk Bláha
čtenář
witness
Věra Kolafová - quaero
Andrea Szlibnerová
Ing.Peter
25 posters

Strana 8 z 25 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next

Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Chování Svědků Jehovových

Příspěvek  annakonyk 9/6/2014, 10:05

A proč jsi nevystoupila Ty a nechala vše dojít až k právnímu výboru?

Já jsem nechtěla být vyloučena, protože do poslední chvíle jsem věřila že náboženství SJ je jediné spravedlivé na celím světě, a já jsem neudělala žádní hřích za který by mě mohli vyloučit. Věřila jsem že k vyloučení nedojde. Ale když jsem se měla rozhodnout na právním výboru mezi Bohem a VRO tak jsem si vybrala Boha, a věř mi, že v té době jsem ještě nevěděla, že čist Bibli a mít otázky je u SJ veliký hřích.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 9/6/2014, 10:08

Ano pokání, ale to witnessi nějak nekoresponduje s "milujte své nepřátele", že?! Protože kdo projevil pokání už není nepřítel, tak jako zločinec na Golgotě. S Ježíšem přišlo vyšší odpuštění, abys byl svobodný skutečně svobodný-znovu narozený, odpuštění je bez podmínek (láska a milosrdenství je bez podmínek)! Protože když budeš přemýšlet o tom, kdo se kaje a kdo ne, tak nejsi svobodný ale stále řešíš něco, co není tvá věc. Já jsem to zažil a poznal a věř mi, necítil jsem se lépe. Ale když jsem především odpustil sobě a všem těm, co mi ublížili a především, kterým jsem já ublížil, tak to přišlo, do té doby jsem si to jenom myslel. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 9/6/2014, 10:14

Jsme "i" sobečtí, dokonce se nebojím napsat, že jsme sobecké bytosti, ale díky té sobeckosti-žijeme. Tato sobeckost nám pomáhá myslet na druhé-bližní!

Nemám namysli tu negativní sobeckost spojenou s pýchou, ale tu sobeckost, že například neřešíme, co tu popsala annakonyk:
Já jsem nechtěla být vyloučena, protože do poslední chvíle jsem věřila že náboženství SJ je jediné spravedlivé na celím světě, a já jsem neudělala žádní hřích za který by mě mohli vyloučit. Věřila jsem že k vyloučení nedojde. Ale když jsem se měla rozhodnout na právním výboru mezi Bohem a VRO tak jsem si vybrala Boha, a věř mi, že v té době jsem ještě nevěděla, že čist Bibli a mít otázky je u SJ veliký hřích.
Myšlení když není pod kontrolou, je velmi nebezpečné, kdo tak jedná, nepomáhá okolí ale ani sám sobě.
Taky kdo se neoprostí od myšlení nemůže přijmout Ducha a být s Bohem.

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty C

Příspěvek  annakonyk 9/6/2014, 10:17

To si klidně pochybuj, jelikož to, co si myslíš, je mi úplně jedno.. O všem možném - Stránka 8 Icon_biggrin 

Jinou odpověď jsem od tebe opravdu nečekala. To, že je ti jedno co já si myslím je naprosto v pořádku, ale horší je to, že ani Ježíšovo slova nebereš vážně. Být tebou tak se nad tím zamyslím...

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  witness 9/6/2014, 11:17

annakonyk napsal:
Já jsem nechtěla být vyloučena, protože do poslední chvíle jsem věřila že náboženství SJ je jediné spravedlivé na celím světě.
A na základě čeho jsi tedy byla povolána před právní výbor?

Ale když jsem se měla rozhodnout na právním výboru mezi Bohem
a VRO tak jsem si vybrala Boha,
A jak ses vůbec na takové křižovatce rozhodnutí ocila, když jsi do poslední chvíle věřila,
že náboženství SJ je jediné spravedlivé ?

a věř mi, že v té době jsem ještě nevěděla, že čist Bibli a mít otázky je u SJ veliký hřích
No, pokud tu budeš tvrdit, že ,,číst Bibli a mít otázky je u SJ veliký hřích´´, pak tu vědomě
rozšiřuješ nesmyslnou lež.

Pokud někdo přijde za staršími sboru s tím, že něčemu nerozumí a má otázku,
ale přitom je z něj cítit, že věří, že náboženství SJ je jediné spravedlivé, pak s ním
starší v drtivé většině jednají s láskou a o žádném právním výboru není ani řeči.

A psát, že číst Bibli je u SJ hřích, je stejná pitomost, jako když někdo tvrdí, že SJ pálí
všechny Bible, pokud to není jejich překlad....
taky jsem se s touto hloupostí od tendenčních pomlouvačů setkal, dokonce několikrát,
tak (ne)vítej v jejich řadách.

K právnímu výboru za odpadlictví se dostávají takoví lidé, kteří již mají daleko
k názoru, že náboženství SJ je jediné spravedlivé na celém světě, jako sis do poslední
chvíle myslela Ty.
Máš ve svém popisu značné protimluvy a tím je věrohodnost Tvého vyprávění o Tvém
právním výboru značně narušena.

V praxi SJ se, věř nebo ne, stává i to, že někteří jsou vyloučeni
za skutečné biblické hříchy, ale po svém vyloučení se staví do role bojovníků za pravdu,
která u SJ nebyla vítána.
Nechtěj tu svými protimluvy a laciným špiněním SJ dokázat, že je to i Tvůj případ.

Jinou odpověď jsem od tebe opravdu nečekala. To, že je ti jedno co já si myslím je naprosto v pořádku, ale horší je to, že ani Ježíšovo slova nebereš vážně. Být tebou tak se nad tím zamyslím...
Trochu obecná reakce, takže by snad bylo na místě uvést,
která Ježíšova slova neberu vážně a proč, ne?
Snad si to ještě přečtu, v práci nám totiž zkolaboval systém, který je nezbytný
v práci, tak když ho nenahodí, tak si tu ještě budu mít prostor počíst.

yxoxs napsal:Ano pokání, ale to witnessi nějak nekoresponduje s "milujte své nepřátele", že?!
Myslíš, yxoxsi, že když dal Ježíš příkaz, abychom milovali své nepřátele,
tak tím zároveň dal příkaz, abychom všem automaticky odpouštěli?
Já myslím, že ne. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  noname 9/6/2014, 11:26

Annakonyk, tvrdis, ze cteni Bible je u SJ velky hrich, cos tedy rikala napr.na to, kdyz se na programech (a to zejmena na TS) dost casto vybizelo ke kazdodennimu osobnimu cteni Bible? (Do jake miry pak kazdy pri takovem cteni zustal nebo zustava v ruznych naukach SJ, je jina otazka, cteni Bible a os.studium vsak u SJ je zduraznovano neustale).

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 9/6/2014, 11:39

To je pravda noname, ale zkusil jsi nebo jsi zažil buď sám nebo ve svém okolí, jak se chovali, když někdo reagoval jako berojští a dokonce došel k jiným závěrům než organizace SJ - VRO? Pak v takovém případě vybídky ke čtení bible, jsou pokrytectvím!

Já jsem to zažil a věř, že takové zjištění hodně bolí.

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  noname 9/6/2014, 11:53

Ano, yxoxs, v tom mas pravdu, proto jsem take napsala, ze kdo v uceni SJ zustava nebo zustal, je jina otazka  Wink  (ackoli i ja sama zazila, kdyz se s rozdilnymi nazory, ktere nejdou s VRO ruku v ruce, nic ve sboru nedeje, a to i presto, ze o nich starsi sboru vedi). Reagovala jsem na tvrzeni, ze cteni Bible je povazovano samotnymi SJ za hrich - to neni pravda, dokonce jsou i vybidky k pouzivani jinych prekladu. Zaslepenost pri takovem studiu podporovana pusobenim VRO, ktera brani mnohym otevrit oci, je opravdu jina otazka. Tyto dve veci je dle meho nazoru nutno rozlisit, jinak to nikomu znalemu uceni SJ nepomuze.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 9/6/2014, 12:07

Taky jsem si to myslel noname, ale vždy když jde o manipulaci, nic se nemůže oddělovat, vždy jde o jediné, manipulaci!

Ano jiné překlady, ale k tomu na co přijdeš připisuješ váhu a vytahuješ veřejně podezření, že se může VRO mýlit, tak je tu problém. Ale když jsi o tom s někým mluvila, a zůstává to mezi vámi, dále to nerozšiřuješ mezi bratry a sestry, tak můžeš vnímat klid, ale věř tomu, že od tohoto okamžiku si tě hlídají a když jenom uvidí náznak, že se svými odhaleními "obtěžuješ" druhé, tak zakročí. Já jsem to zažil!

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  noname 9/6/2014, 12:16

Jasne ze jde o manipulaci, to nijak nezpochybnuji...

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 9/6/2014, 12:26

Proto to nemá dvě nebo více rovin, ale vždy jenom jednu, strach a vinu a záchrana není na tobě, ale na tom kdo tě ovládá VRO-organizace, už při křtu a odpovědích na dvě otázky, jsi, jsou odříznuti od možnosti jednat svobodně!!!

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Chování Svědků Jehovových

Příspěvek  annakonyk 9/6/2014, 12:45

Pokud někdo přijde za staršími sboru s tím, že něčemu nerozumí a má otázku,
ale přitom je z něj cítit, že věří, že náboženství SJ je jediné spravedlivé, pak s ním
starší v drtivé většině jednají s láskou a o žádném právním výboru není ani řeči

Já jsem nepřišla za staršíma z tím, že ničemu nerozumím, ale z tím, že učení VRO není v souladu z Božím slovem. Pokládala jsem jim otázky na které nebyli schopni odpovědět, tak proč pořad dokola opakují, že máme čist Bibli když pravdu má stejně jenom VRO? A potom když za nimi přijdeš a chceš se s nimi o tom promluvit tak tě vyhodí. Nevěděla jsem že nesmím mít svůj názor (tím myslím, ze jsem věřila tomu co je napsáno v Božím slově), ale musím slepě poslouchat tomu co učí VRO, a proto jsem do poslední chvíle nevěřila že mě vyhodí. Věřila jsem, že organizace je vedena Svatým Duchem, ale po dvou právních  výborech jsem pochopila že organizace SJ je jedna z falešných. Kdyby byla vedena Svatým Ducem tak jsem tam dodnes.
Samozřejmě když se nezastáváš Božího slova tak tam budeš k počtu ještě hodně dlouho, Pán Ježíš tě neosvobodí  Jan 8:32,36. Děkují Pánu Ježíši z celého srdce, že mě osvobodil od lidských nauk. Oběma pánům sloužit nemůžeš, musíš si vybrat komu budeš sloužit Bohu a Ježíši který za nás (lidi) byl přibit na kul, nebo lidem (VRO).

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Chování Svědků Jehovových

Příspěvek  annakonyk 9/6/2014, 12:52

ale věř tomu, že od tohoto okamžiku si tě hlídají a když jenom uvidí náznak, že se svými odhaleními "obtěžuješ" druhé, tak zakročí. Já jsem to zažil!


Ale ono to nejde neobtěžovat druhé, potom už tu pravdu chceš znát za každou cenu. Jsem moc vděčná, že jsem to zažila sama na sobě, jinak bych tomu těžko uvěřila, a jsem rada že jsi to zažil taky, aspoň mi rozumíš.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Chování Svědků Jehovových

Příspěvek  annakonyk 9/6/2014, 13:13

Re: Chování Svědků Jehovových
O všem možném - Stránka 8 Empty  noname Today at 11:26


Annakonyk, tvrdis, ze cteni Bible je u SJ velky hrich, cos tedy rikala napr.na to, kdyz se na programech (a to zejmena na TS) dost casto vybizelo ke kazdodennimu osobnimu cteni Bible? (Do jake miry pak kazdy pri takovem cteni zustal nebo zustava v ruznych naukach SJ, je jina otazka, cteni Bible a os.studium vsak u SJ je zduraznovano neustale).


V tom máš naprosto pravdu, ale když je poslechneš a skutečně začneš tu Bibli poctivě čist, a hlavně nad tím co čteš přemýšlet tak pochopíš, že to co učí je v rozporu z tím co je napsáno v Božím Slově. A pak je problém, mlčet nemůžeš a když začneš mluvit tak je zle, a milovaní bratři a sestry se od tebe odvrátí, je to stejně jako bys pro ně umřela. A ani nevím kam se poděla ta jejích vřela láska. Protože VRO je něco víc nežli Bůh a Pán Ježíš.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  noname 9/6/2014, 13:20

Pokud jsi to tak myslela i pri sve predchozi formulaci, ze je u SJ cist Bibli spatne, pak se s tim da samozrejme jen souhlasit.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 9/6/2014, 13:28

Ale ono to nejde neobtěžovat druhé, potom už tu pravdu chceš znát za každou cenu. Jsem moc vděčná, že jsem to zažila sama na sobě, jinak bych tomu těžko uvěřila, a jsem rada že jsi to zažil taky, aspoň mi rozumíš.
 I love you 

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Xton 9/6/2014, 15:20

U SJ nejsem, jen jsem občas studoval, takže mé slovo nemá takovou váhu jako slovo těch, kteří mají dlouholetou zkušenost ve sboru, nicméně se okolo SJ točím již cca dvacet let. Vždy jsem studoval s nějakým starším, z mého pohledu (možná jsem jen měl štěstí na rozumné starší) plyne, že v soukromí se lze bavit o všem otevřeně, nikdo nikoho za nic nekárá. Starším ale jde o kontinuitu sboru, kde věřící jsou na určité "vlně" a ve stádu, pokud někdo zavádí "anarchii (rozkol a svár)" i kdyby k tomu měl dobrý důvod svého přesvědčení a začne zpochybňovat autoritu vedení a přesvědčovat druhé o své pravdě, může dojít k schizmatu. Podobné dění je možno pozorovat i ve světě-například dnes na Ukrajině. Ono je to otázka priorit, pokud chceme zachovat jednotu-a tudíž sílu nemůžeme si dovolit aby někdo začal odvádět za sebou učedníky. Takže z mého pohledu je vyloučení většinou chybou těch, kteří nepochopí, že jejich pochopení pravdy je jejich niterná cesta a chtějí začít z nějakého důvodu ovlivňovat druhé SJ ve stádu (ale možná se mýlím). Nicméně jsem přesvědčen o tom, že lidé potřebují vedení jinak vzniká množství protichůdných názorů a střetů, protože je to lidská přirozenost-stejně jako je tomu vidět i zde na foru.

Ohledně SJ myslím si, že to jsou jedni z výjimečných lidí, kdyby-což se časem může stát-přestali učit obecně nepřijatelné věci (jediná výlučnost apod.) a uhladili své učení v souladu se svobodným svědomím jedince, asi se k nim dám i já. Myslím, že sociální základ mají dobrý, jen ještě ty "malé/velké" změny ve výkladu učení. Věřím, že s ubývajícími členy na to přijdou sami a čas je donutí k větší toleranci a otevřenosti a "revizi". Až se to jednou stane, nebude jim již co vyčítat. Proto z mého pohledu označit SJ za vyloženě špatné, jak to zde čtu v některých příspěvcích mi přijde jako zaslepené-vše se vyvíjí a teprve další čas v moderní době internetu ukáže co má Bůh za plány s touto organizací-věřím že budoucí potencionální církví (snad nejsem v této naději naivní Smile ). Z tohoto důvodu také souhlasím s trefnými názory Witnesse a také se u nich docela bavím .)

Forum jako je zde je dle mého velmi přínosné, ne pro to aby odvádělo od SJ, za sebou jako ovce (to by bylo zlé), ale pro to, aby podpořilo budoucí pozitivní změny ve struktuře organizace, které jak věřím časem (možná až s dalšími generacemi vedoucího sboru) musí přijít a SJ se stanou plnohodnotnou církví. Dnešní problémy nemusejí být nutně problémy budoucí. Házet špínu je laciné a negativní, jít sám konstruktivně příkladem- i příspěvky- je pozitivní. Je otázka z tendence různých zdejších příspěvků, kdo by rád (byť podvědomě) organizaci rozrušil, pošlapal a zcela zničil a kdo jí naopak chce opravdu pomoci objektivitou. Z kterého z těchto dvou důvodů bylo vlastně toto téma založeno?

Xton
Xton

Male Poeet p?íspivku : 141
vztah k organizaci : sem tam studující
Reputace : 0
Body : 160
Registration date : 09. 12. 09

http://vojtech-filip-knihy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Chování Svědků Jehovových

Příspěvek  annakonyk 9/6/2014, 16:16

Takže z mého pohledu je vyloučení většinou chybou těch, kteří nepochopí, že jejich pochopení pravdy je jejich niterná cesta a chtějí začít z nějakého důvodu ovlivňovat druhé SJ ve stádu (ale možná se mýlím). Nicméně jsem přesvědčen o tom, že lidé potřebují vedení jinak vzniká množství protichůdných názorů a střetů, protože je to lidská přirozenost-stejně jako je tomu vidět i zde na foru.


Dokážeš si představit že by Ježíšovo učedníky byli zticha a nekázaly evangelium.  Kdyby řekli nebudeme se stavit proti znalcům Zákona a farizeům jinak nás vyhodí ze synagogy. Když pochopíš že těch skoro 8 000 000 svědku (mezí nimi jsou lidi které opravdu hledají Boha) vedou ke zničení a dokážeš být zticha? Nebudeš je varovat a myslíš že se sám zachráníš? Apoštol Pavel napsal "jsem čisti od krve všech" protože ne byl zticha, ale oznamoval dobrou správu všem, hodně krát šlo mu i o život. 

Ten kdo má právo nás lidi vest a učit je sám Pán Ježíš, mezi každého jednotlivce a Ježíše se nesmí nikdo postavit. Ježíš byl za nás (lidi) přibýt na kul a povede nás sám, k tomu   nepotřebuje VRO ani žádnou organizaci.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 9/6/2014, 16:54

bounce I love you 

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Losiris 9/6/2014, 16:58

Jak to tu čtu, myslím, že problém je opravdu na "úhlu pohledu". Někdo je založený emocionálně někdo zase ne. Každopádně souhlasím s Witnessem. Jeho projev zní sice tvrdě, ale já jsem přesvědčený, že někdy je nutno říct věci rovnou přímo natvrdo (jak to dělal taky Ježíš!). Pak všichni ví na čem jsme . Bohužel mnozí tento způsob vyjadřování berou jako nadávání a podnět k hádce, ale věřím, že Witness to tak nemyslí, chce jen říct jak to opravdu je. Takže souhlasím s jeho názory, zatím nemám co dodávat Very Happy

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 9/6/2014, 17:15

Ahoj Losiris, taky to tak cítím. Proto pro každého, kdo je tu nový a nezná natolik např. witnesse, může být jeho způsobem komentářů zaskočen, proto také chápu jeho oponenty, ale vystihl jsi to přesně. Je odvěká pravda Smile , že nejtěžší na životě je komunikace, protože při komunikaci sledujeme nebo vidíme každý svůj úhel pohledu, kdo umí vidět očima druhých je svobodný a takový byl např. Ježíš a i jeho apoštolové, kteří se to museli z příkladu Pána učit, ale i On svojí zkušeností zde na zemi se učil. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Xton 9/6/2014, 17:52

Annakonyk napsal: Když pochopíš že těch skoro 8 000 000 svědku (mezí nimi jsou lidi které opravdu hledají Boha) vedou ke zničení a dokážeš být zticha?

Zticha nejsem neboj se. Nicméně jsem pro pozitivní reformaci SJ nikoliv pro jejich zničení a pošlapání, jako jsi zřejmě ty. V tvém příspěvku mi něco podsouváš a přirovnáváš se k apoštolům, ale na to reagovat raději nebudu. Na co se chci zeptat je opravdu si myslíš, že všichni SJ od počátku organizace budou při soudném dnu zničeni a nemají žádnou naději?

Takže vrátíme li se zpět-otázka již neleží zda Witness+další vs- proti názorům emotivněji naladěných oponentů, ale spíše bych to viděl na dva rozdílné přístupy-skupinu těch, kteří by SJ rádi viděli zničené a rozpuštěné a těch kteří se snaží o pozitivní reformaci při zachování SJ. Nebo je zde ještě třetí skupina-jaká?

Xton
Xton

Male Poeet p?íspivku : 141
vztah k organizaci : sem tam studující
Reputace : 0
Body : 160
Registration date : 09. 12. 09

http://vojtech-filip-knihy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Losiris 9/6/2014, 18:03

Je to složitější otázka, protože jakákoliv organizace bude stále nedokonalá a stále bude co upravovat (ale u SJ jsem určitě pro změnu základních problémů). Avšak nesnáším, když někdo dává vinu kolektivně, jak tu mnozí dělají. Na základě konkrétního případu jednotlivce nemůžu hodnotit celou skupinu (trochu jiné to je, když už se jedná o většinu lidí ve skupině, ale pak musím mít na paměti, že pořád může být pár dobrých jedinců - dobrý příklad jsou romové). Pak pokud kritizuju naukové otázky, tak kritizovat vedoucí sbor a né celkově celé SJ (kteří se musí jejich naukám podřídit), protože když to čte neznalec, tak dostává negativní pocit ohledně SJ jako celku (ikdyž o jejím vedení nic neví).

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 9/6/2014, 19:04

Takže vrátíme li se zpět-otázka již neleží zda Witness+další vs- proti názorům emotivněji naladěných oponentů, ale spíše bych to viděl na dva rozdílné přístupy-skupinu těch, kteří by SJ rádi viděli zničené a rozpuštěné a těch kteří se snaží o pozitivní reformaci při zachování SJ. Nebo je zde ještě třetí skupina-jaká?
No já se na bližní nedívám přes jejich jmenovky, ale jako na součást Jsoucna a tedy společná zkušenost, o které je naše bytí zde na zemi. V momentě jak bych začal uvažovat o bližních jako katolících, židech či svědcích, tak jsem pod manipulací všech těch dogmat, která jsou spjata s těmito skupinami, církvemi. Ale když je vidím jako součást celku tedy Boží dítka, je to o něčem jiném, je to o lásce a ne o škatulce. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Chování Svědků Jehovových

Příspěvek  annakonyk 9/6/2014, 19:11

Zticha nejsem neboj se. Nicméně jsem pro pozitivní reformaci SJ nikoliv pro jejich zničení a pošlapání, jako jsi zřejmě ty. V tvém příspěvku mi něco podsouváš a přirovnáváš se k apoštolům, ale na to reagovat raději nebudu. Na co se chci zeptat je opravdu si myslíš, že všichni SJ od počátku organizace budou při soudném dnu zničeni a nemají žádnou naději?

Podle čeho jsi usoudil, že jsem pro zničení a pošlapaní SJ? Nic z toho co tady píšeš jsem nenapsala.
Napsala jsem, že mezi SJ je hodně upřímných lidi (stejně jako i v ostatních náboženstvích, těch které SJ považují za falešné) , a to kdo z nich přijme Ježíše za svého Pána to už zaleží na každém jednotlivci. Víc k tomu nic říct nemůžu je to Bůh, kdo skrze Ježíše bude soudit celou obydlenou zemi. Třeba židi, oni v Boha věřili, měli vysokou morálku, ale Ježíše ne přijali, mají Boží schválení?  

Rozhodně se nepřirovnávám k apoštolům, napsala jsem to jako přiklad, mohla jsem napsat o prorocích, třeba, Jeremjáš poslouchal víc Boha než krále, Ezekiel 33:8,9... stejně my máme poslouchat Boha víc než lidi.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 8 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 25 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru