Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lorakova Vrba

+14
Vierka
pepakrocan
Ing.Peter
jája
Bulhar
Mezek
JAREKzRybenu
daniely
Jesen
Alea
zbysek
lorak
gari
Hurvinek
18 posters

Strana 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Lorakova Vrba  Empty Lorakova Vrba

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 12:54

Téma určené výhradně pro neukojitelnou lorakovu touhu zásobit nás biblickými texty a texty z literatury NSSJ občas prošpikovanými vlastními neudržitelnými myšlenkami Very Happy

Myslím, že s ním můžete i diskutovat, jestli se zrovna v lorakově mysli zadaří Very Happy

Dovolené jsou jen a pouze obsáhlé příspěvky minimálně o velikosti plné A4 velikosti písma 12. Podle normostrany to dělá minimálně 1800 znaků na stránku!!!Very Happy

Dalším pravidlem je použití minimálního počtu biblických textů v počtu alespoň 10ti!!!!

P.S. Ten můj první se nepočítá. Very Happy


Naposledy upravil Hurvinek dne 13/7/2012, 13:09, celkově upraveno 2 krát
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  gari 13/7/2012, 12:58

Ahoj Hurvínku,
to je chválihodný počin. Jen nevím, jak sem Loraka dostaneš ? No

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 13:02

gari napsal:Ahoj Hurvínku,
to je chválihodný počin. Jen nevím, jak sem Loraka dostaneš ? No
Porušuješ zásadu minimálního příspěvku!!!!! lol! Je a já taky affraid
Příště to zkus s biblickými texty....
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  gari 13/7/2012, 13:07

Moc se omlovám drunken drunken drunken
Abych to napravil, zkusím sem Loraka nalákat.

Loraku, zeptám se tě přímo: O čem si myslíš, že je Bible?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 13:08

Kluci budte rozumnejsi a Lorak vam pak toho muze napsat i mene Very Happy I love you

Je jinak pravdou, ze hluchemu je zbytecne neco mluvit a slepemu je zbytecne neco psat i kdyby to melo byt zlatym pismem.

"...Ještě si [to] neuvědomujete a nechápete význam? Otupělo porozumění vašeho srdce? ‚Ačkoli máte oči, nevidíte; a ačkoli máte uši, neslyšíte?‘ A nepamatujete se..." (Marek 8:17,18 )

"„Synu člověka, bydlíš uprostřed vzpurného domu, [těch], kdo mají oči, aby viděli, ale vlastně nevidí, kdo mají uši, aby slyšeli, ale vlastně neslyší, neboť jsou vzpurný dům." (Ezekiel 12:2 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 13:59

Tohle nám říká VRO:
Mějme se na pozoru před klamáním ze strany odpadlíků
6 Satan ve svém úsilí zavést Boží služebníky na scestí již dlouho používá odpadlíky. (Matouš 13:36–39) Ti možná tvrdí, že uctívají Jehovu a věří Bibli, ale zavrhují viditelnou část Boží organizace. Někteří se dokonce vracejí k naukám, které zneuctívají Boha, totiž k naukám ‚Velkého Babylóna‘, celosvětové říše falešného náboženství. (Zjevení 17:5; 2. Petra 2:19–22) Pisatelé Bible byli Bohem inspirováni k tomu, aby ostrými slovy odhalili pohnutky a metody odpadlíků.
7 Čeho chtějí odpadlíci dosáhnout? Většina z nich se nespokojí s tím, že opustí víru, kterou snad kdysi považovali za pravdivou. Často s sebou chtějí odvést další. Nejdou činit své vlastní učedníky, ale usilují o to, ‚aby za sebou učedníky odvedli‘, tedy aby odvedli učedníky Kristovy. (Skutky 20:29, 30) Před falešnými učiteli apoštol Pavel naléhavě varoval těmito slovy: „Dávejte pozor: Možná, že existuje někdo, kdo vás bude odvádět jako svou kořist.“ (Kolosanům 2:8 ) Není zde snad řeč o tom, o co se mnoho odpadlíků snaží? Podobně jako únosce odvádí nic netušící oběť od její rodiny, odpadlíci se snaží ukořistit důvěřivé členy sboru a odvést je od stáda.
8 Jaké metody odpadlíci používají, aby dosáhli svého cíle? Často se uchylují k překrucování, k polopravdám i k vyloženým lžím. Ježíš věděl, že jeho následovníci budou terčem útoků lidí, kteří budou proti nim ‚říkat nejrůznější lži‘. (Matouš 5:11, Today’s English Version) Takoví zákeřní odpůrci budou chtít klamat druhé, a proto budou mluvit nepravdy. Apoštol Petr varoval před odpadlíky, kteří budou používat ‚podvodná slova‘, šířit ‚podvodné nauky‘ a ‚překrucovat Písma‘, aby dosáhli svých cílů. (2. Petra 2:3, 13; 3:16) Je škoda, že se odpadlíkům podařilo ‚podvrátit víru některých‘ křesťanů. (2. Timoteovi 2:18)
9 Jak můžeme dávat pozor, aby nás odpadlíci neoklamali? Tím, že budeme dbát na radu z Božího slova, abychom ‚upírali oči na ty, kdo působí rozdělení a podněty ke klopýtání v rozporu s učením, jemuž jsme se naučili, a abychom se jim vyhýbali‘. (Římanům 16:17) ‚Vyhýbáme se jim‘ tak, že odmítáme jejich přesvědčování — ať už je osobní, v tištěné formě nebo na internetu. Proč zaujímáme takový postoj? Za prvé proto, že nás k tomu vybízí Boží slovo, a my důvěřujeme, že Jehovovi vždy leží na srdci naše blaho. (Izajáš 48:17, 18)

Loraku ty nevěříš, že Jehovovi leží tvé blaho na srdci?

A ted pár biblických textů:

16 A jakmile všichni válečníci zprostřed lidu vymřeli, stalo se, že 17 Jehova ke mně mluvil dále a řekl: 18 ‚Dnes míjíš území Moaba, to je Ar, 19 a dostaneš se blízko před syny Ammona. Neobtěžuj je ani se s nimi nepouštěj do rozepře, protože ti nedám nic ze země synů Ammona jako državu, neboť jsem ji dal jako državu synům Lota


Jsi s námi v rozepři loraku?

15 Běda pro ten den; protože Jehovův den je blízko a přijde jako plenění od Všemohoucího! 16 Nebylo nám přímo před očima odříznuto jídlo; z domu našeho Boha radování a rozradostnění? 17 Sušené fíky pod jejich lopatami seschly. Zásobárny jsou zpustošeny. Stodoly jsou strženy, neboť obilí uschlo. 18 Ach, jak vzdychá domácí zvíře! [Jak] ve zmatku bloudí stáda skotu! Vždyť pro ně není pastva. I stáda ovcí byla nucena nést vinu.

Miluješ i svá domácí zvířátka a chováš se k nim hezky?

12 Neužitečný člověk, škodlivý muž, chodí s pokřivenou řečí, 13 mrká okem, dělá znamení nohou, dělá náznaky svými prsty. 14 V srdci má zvrácenost. Celý čas vymýšlí něco špatného. Stále vyvolává jen sváry. 15 Proto přijde náhle jeho pohroma; bude v mžiku zlomen a nebude žádné uzdravení.

chodíš vůbec do práce?

2 Navíc [jste to] vy, které [Bůh oživil], ač jste byli mrtví ve svých přečinech a hříších, 2 v nichž jste kdysi chodili podle systému věcí tohoto světa, podle panovníka autority vzduchu, ducha, který nyní působí v synech neposlušnosti. 3 Ano, mezi nimi jsme se všichni kdysi chovali v souladu s touhami svého těla a činili jsme to, co chtělo tělo a myšlenky, a byli jsme přirozeně dětmi zloby stejně jako ostatní.

Máš zlobu na zbyška?

3 Proto tak řekl Jehova: ‚Hle, zamýšlím proti této rodině neštěstí, z něhož nevytáhnete své krky, takže nebudete chodit domýšlivě; protože je čas neštěstí. 4 V ten den se ohledně vás pozvedne [hlas] v příslovečném rčení a jistě se bude naříkat nářkem, ano nářkem. Bude se muset říci: „Rozhodně jsme oloupeni! Mění samotný podíl mého lidu. Jak [jej] ode mne odstraňuje! Nevěrnému rozděluje na podíly naše vlastní pole.“ 5 Proto nakonec nebudeš mít v Jehovově sboru nikoho, kdo by losem rozhodil šňůru. 6 Nenechte padat [slova]. Nechávají padat [slova]. Nenechají padnout [slova] o těchto [věcech]. Pokoření neodstoupí.

Jaký je tvůj podíl na Božím lidu?



A v případě, že by býk potrkal muže nebo ženu, a ten skutečně zemře, býk má být zcela jistě ukamenován, ale jeho maso se nesmí jíst, a majitel býka je bez trestu. 29 Ale jestliže měl býk dříve ve zvyku trkat a jeho majiteli byla dána výstraha, ale nestřežil ho, a on usmrtil muže nebo ženu, býk má být ukamenován a také jeho majitel má být usmrcen. 30 Kdyby mu bylo uloženo výkupné, pak dá výplatní cenu za svou duši podle všeho, co by mu bylo uloženo. 31 Ať potrkal syna či potrkal dceru, má mu být učiněno podle tohoto soudcovského rozhodnutí. 32 Jestliže to byl otrok nebo otrokyně, koho býk potrkal, dá cenu třiceti šekelů jeho pánovi, a býk bude ukamenován.

Miluješ zákon až do roztrhání těla? Pardon roztrkání?



No to byla paráda, to sem si pošmák. Čoveče loraku neni nad ctrl c a ctrl v Very Happy




Naposledy upravil Hurvinek dne 13/7/2012, 14:06, celkově upraveno 1 krát
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 13/7/2012, 14:05

Pánové, překračujete už všechny meze slušnosti. Děláte si z této konference kašpárkové divadlo? Copak jste snad nečetli toto?

Skutky apoštolské 18:24  Do Efesu přišel Žid jménem Apollos, původem z Alexandrie, muž výmluvný, zběhlý v Písmech.
25  Ten byl vyučen Pánově cestě, mluvil s vroucím duchem a učil přesně o Ježíšovi, ale znal jenom křest Janův.
26  Začal směle mluvit v synagoze. Uslyšeli jej Priscilla a Akvila, vzali ho k sobě a ještě přesněji mu vyložili Boží cestu.
27  A když chtěl projít do Achaje, bratři ho v tom povzbudili a napsali učedníkům, aby ho přijali. Když tam přišel, velmi prospěl těm, kteří uvěřili skrze milost Boží,
28  neboť rázně na veřejnosti vyvracel argumenty Židů a ukazoval z Písma, že Ježíš je Mesiáš.

1 Timoteovi 1:17  Králi věků, nepomíjejícímu, neviditelnému, jedinému moudrému Bohu čest a sláva na věky věků. Amen.
18  Toto nařízení svěřuji tobě, můj synu Timoteji, na základě předešlých proroctví o tobě, abys s jejich posilou bojoval dobrý boj,
19  maje víru a dobré svědomí, jímž někteří pohrdli, a proto ztroskotali ve víře.

Exodus 28:22  Uděláš k náprsníku řetízky z čistého zlata spletené jako se vytváří provázky.
23  Uděláš k náprsníku dva zlaté kroužky a upevníš ty dva kroužky na oba okraje náprsníku.
24  Dva zlaté provázky upevníš ke dvěma kroužkům na okraji náprsníku
25  a druhé dva konce obou provázků upevníš ke dvěma obroučkám a dáš dopředu na nárameníky efódu.

Pokud si snad myslíte, že vám to jen tak projde, pak vězte, že:

Žalmy 7:4  Hospodine, můj Bože, jestliže jsem to spáchal, jestliže na mých dlaních opravdu lpí špatnost,
5  jestliže jsem odplácel zlem tomu, kdo se vůči mně měl pokojně, jestliže jsem bezdůvodně loupil ty, kdo se ke mně měli nepřátelsky,
6  pak ať nepřítel pronásleduje mou duši, ať mě dostihne a zadupe můj život do země a mou slávu ať uvrhne v prach!

Genesis 18:28  Možná, že do padesáti spravedlivých bude chybět pět. Zničíš pro těch pět celé město? Odpověděl: Nezničím, najdu-li tam čtyřicet pět.

Ezdráš 8:26  Odvážil jsem jim do rukou šest set padesát talentů stříbra, sto stříbrných nádob po talentu a sto talentů zlata
27  a dvacet zlatých pohárů po tisíci darejcích a dvě nádoby z pěkného nazlátlého bronzu, cenné jako zlato.

Izajáš 24:9  Nebudou za zpěvu pít víno, pivo pijanům zhořkne.

Protože, jak říká Písmo:

Matouš 6:1  „Dávejte si pozor, abyste nekonali svou spravedlnost před lidmi, jim na odiv; jinak nemáte odměnu u svého Otce, který je v nebesích.“

Římanům 3:19  Víme, že vše, co Zákon praví, praví těm, kdo jsou pod Zákonem, aby byla umlčena každá ústa a aby se před Bohem stal vinným celý svět,
20  protože ze skutků Zákona nebude před ním ospravedlněn žádný člověk, neboť skrze Zákon je poznání hříchu.

Kazatel 1:2  Marnost všech marností, řekl kazatel, marnost všech marností, všechno je to marnost.
3  Jaký užitek bude člověk mít z veškeré své námahy, když se bude namáhat pod sluncem?
4  Generace odchází, generace přichází a země navěky zůstává.


Naposledy upravil zbysek dne 13/7/2012, 14:10, celkově upraveno 1 krát

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 14:09

Krásný Zbyšku, opravdu se kaju a skláním se před tvými biblickými vědomosti. A to jak bravurně používáš Ctrl .To jak si na mě zapůsobil tak dlouhým příspěvkem, to je úžasný, brilantní Very Happy
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 13/7/2012, 14:17

Hurvinek napsal:Krásný Zbyšku, opravdu se kaju a skláním se před tvými biblickými vědomosti. A to jak bravurně používáš Ctrl .To jak si na mě zapůsobil tak dlouhým příspěvkem, to je úžasný, brilantní Very Happy
Kdo jis, že si troufáš porušovat pravidla tohoto vlákna, která jsi sám stanovil? Věříš tomu, že

Ozeáš 13:9  Zničím tě, Izraeli, neboť kdo ti pomůže?
10  Kde je tedy tvůj král, aby tě zachránil ve všech tvých městech? A kde jsou tví soudcové, o nichž jsi řekl: Dej mi krále a knížata?
11  Dal jsem ti krále ve svém hněvu a vezmu ho ve svém rozhořčení.
12  Efrajimova vina je svázána, jeho hřích je bezpečně uschován.

2 Královská 12:16  Od mužů, kterým dávali stříbro do rukou, aby je dali dílovedoucím, nepožadovali vyúčtování, protože jednali poctivě.
17  Stříbro z obětí za vinu a stříbro z obětí za hřích nebylo přinášeno do Hospodinova domu, patřilo kněžím.
18  Tehdy vytáhl aramejský král Chazael, bojoval proti Gatu a dobyl ho. Pak se Chazael rozhodl vytáhnout proti Jeruzalému.
19  Nato vzal judský král Jóaš všechny svaté věci, které posvětili jeho otcové, judští králové Jóšafat, Jóram a Achazjáš, a své vlastní svaté věci i všechno zlato, které se nacházelo v pokladnicích domu Hospodinova i domu královského, a poslal to aramejskému králi Chazaelovi. Ten od Jeruzaléma odtáhl.

Exodus 32:29  Mojžíš řekl: Zasvěťte se dnes Hospodinu, neboť každý byl proti svému synovi a proti svému bratru, aby vám dnes dal požehnání.
30  I stalo se příštího dne, že Mojžíš řekl lidu: Zhřešili jste velkým hříchem. Nyní vystoupím k Hospodinu, snad získám smíření za váš hřích.
31  Mojžíš se vrátil k Hospodinu a řekl: Ach, tento lid zhřešil velkým hříchem. Udělali si zlaté bohy.

Genesis 1:1  Na počátku stvořil Bůh nebesa a zemi.
2  Země byla pustá a prázdná, temnota byla nad hlubinou a Duch Boží se vznášel nad vodami.
3  I řekl Bůh: Budiž světlo! A bylo světlo.

Zjevení Janovo 18:6  Odplaťte jí, jako i ona odplatila vám; a odplaťte jí dvojnásobně podle jejích skutků! Do číše, kterou namíchala, namíchejte jí dvojnásob;
7  nakolik oslavila sebe a užila hýření, tolik jí dejte trýzně a žalu. Neboť si ve svém srdci říká: ‚Jsem královna, nejsem vdova a jistě mne nepotká žal.‘
8  Proto v jednom dni přijdou její rány: smrt, žal a hlad, a bude spálena ohněm. Protože silný je Pán Bůh, který ji soudí.“

Nebo jsi snad propadl odpadlictví a zpochybňuješ byť jen jediné písmenko z následujících Božích výroků???

Daniel 2:31  Tys, králi, hleděl a vtom hle, jakási náramná socha. Byla to socha veliká, vzhledu neobyčejného. Stála před tebou a její vzezření budilo úděs.
32  Byla to socha mající hlavu z ryzího zlata, hruď a paže ze stříbra, břicho a boky bronzové,
33  lýtka železná, chodidla zčásti železná, zčásti keramická.

Jan 11:26  A každý, kdo žije a věří ve mne, jistě nezemře na věčnost. Věříš tomu?

Jan 12:1  Šest dní před velikonocemi přišel Ježíš do Betanie, kde byl Lazar, ten, který zemřel a jehož Ježíš probudil z mrtvých.
2  Připravili mu tam večeři. Marta je obsluhovala a Lazar byl jeden z těch, kteří s ním stolovali.

Efezským 5:28  Takto jsou povinni i muži milovat své ženy jako svá těla. Kdo miluje svou ženu, miluje sebe.

Žalmy 77:1  Pro vedoucího chval, pro Jedútúna. Asafův žalm.

Hurvínku, řekni upřímně, věříš tomu?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 14:38

"Tito lidé se však budou zodpovídat tomu, který je připraven soudit živé a mrtvé. Proto vskutku byla dobrá zpráva oznámena také mrtvým, aby byli, pokud jde o tělo, souzeni z lidského stanoviska, ale pokud jde o ducha, aby žili z Božího stanoviska. Ale konec všech věcí se přiblížil. Buďte proto zdravé mysli a buďte bdělí vzhledem k modlitbám. Především mějte jeden k druhému vřelou lásku, protože láska přikrývá množství hříchů. " (1 Petra 4:5-8 )

"Běda vám, znalci Zákona a farizeové, pokrytci, protože stavíte hroby proroků a zdobíte pamětní hrobky spravedlivých a říkáte: ‚Kdybychom byli za dnů svých praotců, nebyli bychom s nimi podílníky na krvi proroků.‘ Proto vydáváte svědectví sami proti sobě, že jste synové těch, kdo vraždili proroky. Nuže, naplňte tedy míru svých praotců.
Hadi, potomstvo zmijí,jak uprchnete před soudem gehenny? Proto hle, vysílám k vám proroky a moudré muže a ty, kteří veřejně poučují. Některé z nich zabijete a přibijete na kůl a některé z nich budete mrskat ve svých synagógách a pronásledovat z města do města, aby na vás přišla všechna spravedlivá krev vylitá na zemi, od krve spravedlivého Abela po krev Zecharjáše, syna Barachiášova, jehož jste zavraždili mezi svatyní a oltářem. Vpravdě vám říkám: To všechno přijde na tuto generaci.
Jeruzalém, Jeruzalém, jenž zabíjí proroky a kamenuje ty, kdo jsou k němu vysláni — jak často jsem chtěl shromáždit tvé děti, jako slepice shromažďuje svá kuřátka pod svá křídla! Ale vy jste to nechtěli. Pohleďte, váš dům je vám zanechán. Říkám vám totiž: Od nynějška mě již rozhodně neuvidíte, dokud neřeknete: ‚Požehnaný je ten, kdo přichází v Jehovově jménu!‘“ (Matous 23:29-39 )

Jezis taky prisel ve JMENU JEHOVU a ne ve svem vlastnim JMENU !

"Zkoumáte Písma, protože si myslíte, že jejich prostřednictvím budete mít věčný život; a právě ta vydávají svědectví o mně. A přece nechcete přijít ke mně, abyste měli život. Nepřijímám slávu od lidí, ale dobře vím, že v sobě nemáte Boží lásku. Přišel jsem ve jménu svého Otce, ale mě nepřijímáte; kdyby přišel někdo jiný ve svém vlastním jménu, toho byste přijali. Jak můžete věřit, když přijímáte slávu jeden od druhého a nehledáte slávu, která je od jediného Boha? Nemyslete si, že vás budu žalovat u Otce; je někdo, kdo vás žaluje, Mojžíš, v něhož jste vložili svou naději. Kdybyste vskutku věřili Mojžíšovi, věřili byste mně, protože ten o mně psal. Ale jestliže nevěříte jeho spisům, jak uvěříte mým výrokům?“" (Jan 5:39-47 )

"Pokud jde o zástupy, ti, kdo šli před ním, a ti, kdo [je] následovali, stále volali: „Zachraň, prosíme, Syna Davidova! Požehnaný je ten, kdo přichází v Jehovově jménu! Zachraň ho, prosíme, ve výšinách nahoře!“" (Matouš 21:9 )

"Ale díky Bohu, který nás vždy vede v triumfálním průvodu ve spojení s KRISTEM a vůni poznání o sobě činí skrze nás vnímatelnou na každém místě! Bohu jsme totiž sladkou vůní Kristovou mezi těmi, kdo jsou zachraňováni, a mezi těmi, kdo hynou; těm druhým vůní vycházející ze smrti k smrti, těm prvním vůní vycházející ze života k životu. A kdo je k tomu dostatečně způsobilý? [My,] neboť nejsme podomními obchodníky s Božím slovem, jako jsou mnozí, ale jako z upřímnosti, ano, jako od Boha poslaní, pod Božím dohledem, mluvíme ve spojení s Kristem." (2 Korinatnum 2:14-17 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 14:40

Věřím Zbyšku, a myslím to upřímě.
Odpusť mi prosím, že sám porušuji, co jsem stanovil, ale již ve své hříšnosti nemám sil poslat tak dlouhý příspěvek, bolí mně již prsty, ó já nebohý Embarassed .....budu se muset sám vyloučit a již se sebou nepromluvím ani slovo to slibuji..
2.jana:
Jestliže k vám někdo přichází a nepřináší toto učení, nepřijímejte ho nikdy do svých domovů ani ho nezdravte. 11 Kdo ho totiž zdraví, je podílníkem na jeho ničemných skutcích.

protože Římanům říká
17 Nyní vás, bratři, vybízím, abyste upírali oči na ty, kdo působí rozdělení a podněty ke klopýtání v rozporu s učením, jemuž jste se naučili, a abyste se jim vyhýbali.



a přísloví říká
3 Chytrý je ten, kdo uviděl neštěstí a pak se jde skrýt, kdežto nezkušení šli dál a musí trpět trest.


Jak se mám schovat sám před sebou zbyšku? Poraď mi



Tak je to správné loraku udrž si kvantitu, ne jako já nebohý.........


S tvojí pomocí loraku bude tenhle topic nejlepší na celém fóru. Co na fóru, na celém netu! Jen vydrž, bude to nejprošpikovanější topic biblickými texty a to se počítá!!!

Nesmíš nás zklamat, mi v tebe věříme! Jsi nejlepší ctrlcvéčkař jakýho sem kdy potkal, ta brilance a bravura je úžasná prosím vydrž u toho!!!!!
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 14:48

Hurvinek napsal:Věřím Zbyšku, a myslím to upřímě.
Odpusť mi prosím, že sám porušuji, co jsem stanovil, ale již ve své hříšnosti nemám sil poslat tak dlouhý příspěvek, bolí mně již prsty, ó já nebohý Embarassed .....budu se muset sám vyloučit a již se sebou nepromluvím ani slovo to slibuji..
2.jana:
Jestliže k vám někdo přichází a nepřináší toto učení, nepřijímejte ho nikdy do svých domovů ani ho nezdravte. 11 Kdo ho totiž zdraví, je podílníkem na jeho ničemných skutcích.

protože Římanům říká
17 Nyní vás, bratři, vybízím, abyste upírali oči na ty, kdo působí rozdělení a podněty ke klopýtání v rozporu s učením, jemuž jste se naučili, a abyste se jim vyhýbali.




3 Chytrý je ten, kdo uviděl neštěstí a pak se jde skrýt, kdežto nezkušení šli dál a musí trpět trest.


Jak se mám schovat sám před sebou zbyšku? Poraď mi



Tak je to správné loraku udrž si kvantitu, ne jako já nebohý.........



"Ke všemu mám sílu mocí toho, kdo mi sílu předává." (Filipanum 4:13 ) I love you

"„Má nezasloužená laskavost ti stačí, neboť [má] moc se zdokonaluje ve slabosti.“...Proto mám zalíbení ve slabostech, v urážkách, v případech nouze, v pronásledováních a obtížích pro Krista. Když jsem totiž slabý, pak jsem mocný." (2 Korinatnum 12:9,10 )

"Unavenému dává sílu; a v [člověku] bez dynamické energie rozhojňuje plnou sílu." (Izajáš 40:29 )

Jezis jako POMAZANY od JEHOVU vi jak ma pouzit sve sluzebniky, ke slave sveho OTCE BOHA JEHOVU. Surprised

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 14:56

Hurvinek napsal:Věřím Zbyšku, a myslím to upřímě.
Odpusť mi prosím, že sám porušuji, co jsem stanovil, ale již ve své hříšnosti nemám sil poslat tak dlouhý příspěvek, bolí mně již prsty, ó já nebohý Embarassed .....budu se muset sám vyloučit a již se sebou nepromluvím ani slovo to slibuji..
2.jana:
Jestliže k vám někdo přichází a nepřináší toto učení, nepřijímejte ho nikdy do svých domovů ani ho nezdravte. 11 Kdo ho totiž zdraví, je podílníkem na jeho ničemných skutcích.

protože Římanům říká
17 Nyní vás, bratři, vybízím, abyste upírali oči na ty, kdo působí rozdělení a podněty ke klopýtání v rozporu s učením, jemuž jste se naučili, a abyste se jim vyhýbali.



a přísloví říká
3 Chytrý je ten, kdo uviděl neštěstí a pak se jde skrýt, kdežto nezkušení šli dál a musí trpět trest.


Jak se mám schovat sám před sebou zbyšku? Poraď mi



Tak je to správné loraku udrž si kvantitu, ne jako já nebohý.........


S tvojí pomocí loraku bude tenhle topic nejlepší na celém fóru. Co na fóru, na celém netu! Jen vydrž, bude to nejprošpikovanější topic biblickými texty a to se počítá!!!

Nesmíš nás zklamat, mi v tebe věříme! Jsi nejlepší ctrlcvéčkař jakýho sem kdy potkal, ta brilance a bravura je úžasná prosím vydrž u toho!!!!!

Hurvinku velmi dobre vim, ze se chces bavit a posmivat. Mne to ale nijak nevadi i kdyz vim proc to delas.

"Pošetilému je pravá moudrost příliš vysoká; v bráně neotevře ústa.Pokud jde o kohokoli, kdo plánuje, že bude jednat špatně, ten bude nazván pouhým mistrem ve zlých nápadech.Nevázané chování pošetilosti je hřích, a posměvač je pro lidstvo něčím odporným.Ztratil jsi odvahu v den tísně? Tvé síly bude poskrovnu.
Osvobozuj ty, kdo jsou odváděni na smrt; a ty, kdo vrávorají na porážku, kéž zadržíš. V případě, že bys řekl: „Pohleď, nevěděli jsme o tom“, nerozpozná to sám ten, který hodnotí srdce, a nedozví se to sám ten, který pozoruje tvou duši, a nesplatí jistě pozemskému člověku podle jeho činnosti?"
(Prislovi 24:7-12 )

Hurvinku stale te mam jako cloveka moc rad. Mam rad i Zbyska, ale v jeho pripade uz slysel co slyset mel a ted je to uz medzi nim a JEHOVOU. Nenesu nadale vinu jeho krve.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Alea 13/7/2012, 14:58

lorak napsal:Požehnaný je ten, kdo přichází v Jehovově jménu!‘[/size][/b]“ (Matous 23:29-39 )


Malá oprava: je tam: "Požehnaný, jenž přichází ve jménu Kyrie (=Pána)!" Smile
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 15:02

Aleo požádám admina o okamžité smazání tvého příspěvku, nesplňuješ požadavky normované stránky a příslušného počtu biblických textů. Very Happy A já taky ne Very Happy

Tak ruším tu veškerou reciprocitu a sám jen sám sobě dovoluji psát krátké komentáře!

Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Alea 13/7/2012, 15:04

Hurvinek napsal:Aleo požádám admina o okamžité smazání tvého příspěvku, nesplňuješ požadavky normované stránky a příslušného počtu biblických textů. Very Happy A já taky ne Very Happy

Tak ruším tu veškerou reciprocitu a sám jen sám sobě dovoluji psát krátké komentáře!


Promiň, asi to bude tím, že jsem od přírody svéhlavá a nařízení ignoruji Very Happy
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 15:06

Alea napsal:
Hurvinek napsal:Aleo požádám admina o okamžité smazání tvého příspěvku, nesplňuješ požadavky normované stránky a příslušného počtu biblických textů. Very Happy A já taky ne Very Happy

Tak ruším tu veškerou reciprocitu a sám jen sám sobě dovoluji psát krátké komentáře!


Promiň, asi to bude tím, že jsem od přírody svéhlavá a nařízení ignoruji Very Happy

Můj synu, nezapomeň můj zákon, a ať tvé srdce zachovává má přikázání, 2 protože ti bude přidána délka dnů a léta života a pokoj. 3 Ať tě neopustí milující laskavost a opravdovost. Uvaž si je okolo hrdla. Napiš si je na tabulku svého srdce 4 a tak nalezni přízeň a dobré pochopení v očích Boha i pozemského člověka. 5 Důvěřuj v Jehovu celým svým srdcem a neopírej se o své vlastní porozumění. 6 Všímej si ho na všech svých cestách, a sám napřímí tvé stezky.

Ty, Ty,Ty.......... Very Happy
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Alea 13/7/2012, 15:14

Very Happy
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 13/7/2012, 15:17

Hurvinek napsal:Tak ruším tu veškerou reciprocitu a sám jen sám sobě dovoluji psát krátké komentáře!
Sedáš si na Boží trůn?

Leviticus 19:12  Nepřísahejte lživě v mém jménu, ať neznesvětíš jméno svého Boha. Já jsem Hospodin.
Leviticus 24:16  A ten, kdo se rouhá Hospodinovu jménu, bude jistě usmrcen; celá pospolitost ho jistě ukamenuje. Příchozí i domorodec, jestliže se rouhá Jménu, bude usmrcen.
Deuteronomium 18:20  Ovšem prorok, který by jednal povýšeně a mluvil v mém jménu slovo, které jsem mu promluvit nepřikázal, anebo by mluvil ve jménu jiných bohů, takový prorok zemře.
Matouš 21:9  Zástupy, které šly před ním, i ty, které ho doprovázely, křičely: „Hosana synu Davidovu! Požehnaný, který přichází ve jménu Pána! Hosana na výsostech!“
Matouš 23:39  Neboť pravím vám, od nynějška mne již neuvidíte, dokud neřeknete: ‚Požehnaný, který přichází ve jménu Pána!‘“
Matouš 24:5  Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat: ‚Já jsem Kristus‘a svedou mnohé.
Marek 9:38  Jan mu říkal: „Učiteli, viděli jsme někoho, jak ve tvém jménu vyhání démony, a bránili jsme mu v tom, protože nechodil s námi.“
Marek 11:9  Ti, kteří šli vpředu, i ti, kteří šli za ním, křičeli: „Hosana! Požehnaný, který přichází ve jménu Pána!
Marek 13:6  Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat: ‚Já jsem‘ a svedou mnohé.
Marek 16:17  Tato znamení budou doprovázet ty, kteří uvěří: V mém jménu budou vyhánět démony, budou mluvit novými jazyky,
Lukáš 9:49  Jan na to řekl: „Mistře, viděli jsme kohosi, jak ve tvém jménu vyhání démony, a bránili jsme mu, protože nechodí s námi.“
Lukáš 10:17  Těch sedmdesát dva se vrátilo s radostí a říkali: „Pane, i démoni se nám poddávají ve tvém jménu.“
Lukáš 13:35  Hle, váš dům se vám zanechává pustý. Pravím vám, že mne zajisté nespatříte, dokud nepřijde ten den, kdy řeknete: ‚Požehnaný, který přichází ve jménu Pána.‘“
Lukáš 19:38  Říkali: „Požehnaný král, jenž přichází ve jménu Pána. V nebi pokoj a sláva na výsostech!“
Lukáš 21:8  Řekl: „Dávejte si pozor, abyste nebyli svedeni. Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat: ‚Já jsem‘ a ‚ten čas je tu‘. Nechoďte za nimi.
Jan 5:43  Já jsem přišel ve jménu svého Otce, a nepřijímáte mě. Kdyby přišel někdo jiný ve svém vlastním jménu, toho přijmete.
Jan 10:25  Ježíš jim odpověděl: „Řekl jsem vám to, a nevěříte. Skutky, které já činím ve jménu svého Otce, ty o mně svědčí.
Jan 12:13  Vzali palmové ratolesti, vyšli mu vstříc a volali: „Hosanna, požehnaný, jenž přichází ve jménu Pána, král Izraele.“
Jan 14:13  A oč byste požádali v mém jménu, to učiním, aby byl Otec oslaven v Synu.
Jan 14:14  Požádáte-li mne o něco v mém jménu, já to učiním.“
Jan 14:26  Ale Zastánce, Duch Svatý, kterého Otec pošle v mém jménu, ten vás naučí všemu a připomene vám všechno, co jsem vám řekl.
Jan 15:16  Ne vy jste si vybrali mne, ale já jsem si vybral vás a ustanovil jsem vás, abyste vyšli a nesliovoce a vaše ovoce aby zůstávalo; aby vám Otec dal, oč byste ho požádali v mém jménu.
Jan 15:21  Ale to všechno vám učiní kvůli mému jménu, protože neznají toho, který mě poslal.
Jan 16:23  V té hodiněse mě nebudete na nic ptát. Amen, amen, pravím vám: Jestliže o něco požádáte Otce v mém jménu, dá vám to.
Jan 16:24  Až dosud jste o nic nepožádali v mém jménu; žádejte a dostanete, aby vaše radost byla úplná.“
Jan 16:26  V tom dni budete žádat v mém jménu, a neříkám vám, že já budu prosit Otce za vás.
Jan 17:11  A již nejsem ve světě, ale oni jsou ve světě, a já přicházím k tobě. Otče svatý, zachovej je ve svém jménu, které jsi mi dal, aby byli jedno, jako jsme jedno my.
Jan 17:12  Dokud jsem byl s nimi ve světě, zachovával jsem je a střežil ve tvém jménu, které jsi mi dal, a nikdo z nich nezahynul, kromě syna záhuby, aby se naplnilo Písmo.
Jan 20:31  Tato však jsou zapsána, abyste uvěřili, že Ježíš je Mesiáš, Syn Boží, a abyste věříce měli život v jeho jménu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  gari 13/7/2012, 15:19

Souhlasím s tím a jen bych v krátkosti dodal:

Numeri 4  S vámi bude vždy jeden muž za pokolení, ten, který je předákem v domě svých otců.
5  Toto jsou jména mužů, kteří povstanou s vámi: za Rúbena Elísúr, syn Šedeúrův;
6  za Šimeóna Šelumíel, syn Suríšadajův;
7  za Judu Nachšón, syn Amínadabův;
8  za Isachara Netanel, syn Súarův;
9  za Zabulóna Elíab, syn Chelónův;
10  za syny Josefovy, za Efrajima Elíšama, syn Amíhudův, za Manasesa Gamlíel, syn Pedásurův;
11  za Benjamína Abídan, syn Gideoního;
12  za Dana Achíezer, syn Amíšadajův;
13  za Ašera Pagíel, syn Okranův;
14  za Gáda Eljásaf, syn Deúelův;
15  za Neftalího Achíra, syn Énanův.
16  Toto byli povolaní z pospolitosti, předáci otcovských pokolení, vůdci izraelských rodů.

Numeri 1:20  Výsledek byl tento: synové Rúbena, Izraelova prvorozeného, byli uvedeni ve svých rodopisech podle svých čeledí, podle domu svých otců, podle počtu jmen, hlava za hlavou, všichni mužského pohlaví od věku dvaceti let výše, všichni schopní táhnout s armádou;
21  spočítaných z pokolení Rúbenova bylo čtyřicet šest tisíc pět set.¶
22  Synové Šimeónovi byli uvedeni ve svých rodopisech podle svých čeledí, podle domu svých otců, spočítaní podle počtu jmen, hlava za hlavou, všichni mužského pohlaví od věku dvaceti let výše, všichni schopní táhnout s armádou;
23  spočítaných z pokolení Šimeónova bylo padesát devět tisíc tři sta.¶
24  Synové Gádovi byli uvedeni ve svých rodopisech podle svých čeledí, podle domu svých otců, podle počtu jmen od věku dvaceti let výše, všichni schopní táhnout s armádou;
25  spočítaných z pokolení Gádova bylo čtyřicet pět tisíc šest set padesát.¶
26  Synové Judovi byli uvedeni ve svých rodopisech podle svých čeledí, podle domu svých otců, podle počtu jmen od věku dvaceti let výše, všichni schopní táhnout s armádou;
27  spočítaných z pokolení Judova bylo sedmdesát čtyři tisíc šest set.¶
28  Synové Isacharovi byli uvedeni ve svých rodopisech podle svých čeledí, podle domu svých otců, podle počtu jmen od věku dvaceti let výše, všichni schopní táhnout s armádou;
29  spočítaných z pokolení Isacharova bylo padesát čtyři tisíc čtyři sta.¶
30  Synové Zabulónovi byli uvedeni ve svých rodopisech podle svých čeledí, podle domu svých otců, podle počtu jmen od věku dvaceti let výše, všichni schopní táhnout s armádou;
31  spočítaných z pokolení Zabulónova bylo padesát sedm tisíc čtyři sta.¶
32  Synové Josefovi: Synové Efrajimovi byli uvedeni ve svých rodopisech podle svých čeledí, podle domu svých otců, podle počtu jmen od věku dvaceti let výše, všichni schopní táhnout s armádou;
33  spočítaných z pokolení Efrajimova bylo čtyřicet tisíc pět set.¶

Loraku, souhlasíš s tím? Jak tyto věci chápeš?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 16:37

zbysek napsal:
Hurvinek napsal:Tak ruším tu veškerou reciprocitu a sám jen sám sobě dovoluji psát krátké komentáře!
Sedáš si na Boží trůn?

Ano a od nynějška se prohlašuji za vašeho Otroka a bude te mě muset poslouchat, protože jenom sem mnou mluví Bůh, ostatní jsou Satanovi přisluhovači Very Happy

Musím tě Gari pochválit, tak obsáhlý příspěvek jsem opravdu nečekal Very Happy Jmenuji tě tímto svým služebním pomocníkem hmmmm nebo pomocným služebníkem sem se do toho nějak zamotal Very Happy
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 13/7/2012, 16:44

Hurvinek napsal:Ano a od nynějška se prohlašuji za vašeho Otroka a bude te mě muset poslouchat, protože jenom sem mnou mluví Bůh
Od kdy má někdo posluchat svého otroka? Copak neznáš písmo, co píše o otrocích?

2 Paralipomenon 6:17  Nyní, Hospodine, Bože Izraele, kéž se ukáže jako spolehlivé tvé slovo, které jsi promluvil ke svému otroku Davidovi.
2 Paralipomenon 6:19  A přece pohleď, Hospodine, můj Bože, na modlitbu svého otroka a na jeho úpěnlivou prosbu a vyslyš volání a modlitbu, kterou se tvůj otrok před tebou modlí.
2 Paralipomenon 6:20  Kéž jsou tvé oči otevřené k tomuto domu dnem i nocí, k místu, o kterém jsi řekl, že tam položíš své jméno. Vyslyš modlitbu, kterou se tvůj otrok bude modlit na tomto místě.
2 Paralipomenon 6:21  Vyslyš úpěnlivé prosby svého otroka a svého lidu Izraele, když se bude modlit na tomto místě; vyslyš z místa, kde sídlíš, z nebes, vyslyš a odpusť.
2 Paralipomenon 6:23  uslyš z nebes, konej a zjednej právo svým otrokům: Odplať ničemovi a uval jeho cestu na jeho hlavu a spravedlivého prohlaš za spravedlivého a dej mu podle jeho spravedlnosti.¶
2 Paralipomenon 6:27  uslyš v nebesích, odpusť hřích svých otroků a svého lidu Izraele, až je vyučíš dobré cestě, po níž by měli jít, a dej déšť na svou zemi, kterou jsi dal svému lidu do dědictví.¶
2 Paralipomenon 6:42  Hospodine Bože, neodmítni svého pomazaného, pamatuj na zbožné skutky svého otroka Davida.¶
2 Paralipomenon 8:9  Ale ze synů Izraele nevzal Šalomoun otroky pro svou práci, protože byli bojovníky, jeho kapitány, veliteli jeho vozby a jeho jezdci.
2 Paralipomenon 8:18  Chúram mu poslal po svých otrocích lodě a otroky znalé moře a připluli s Šalomounovými otroky do Ofíru, vzali odtamtud čtyři sta padesát talentů zlata a přivezli králi Šalomounovi.¶
2 Paralipomenon 9:4  jídlo na jeho stole, sídlo jeho otroků, obsluhu jeho služebníků a jejich oděv, jeho číšníky a jejich oděv i jeho zápalné oběti, které přinášel v Hospodinově domě, byla bez dechu.
2 Paralipomenon 9:12  Král Šalomoun dal královně ze Šeby všechno, po čem toužila a oč požádala, více nežli ona přinesla králi. Pak se svými otroky odešla do své země.¶
2 Paralipomenon 9:21  Král měl lodě, které pluly do Taršíše s Chúramovými otroky. Jednou za tři roky taršíšské lodě připlouvaly a přivážely zlato, stříbro, slonovinu, opice a paviány.¶
2 Paralipomenon 10:7  Řekli mu: Jestliže budeš k tomuto lidu laskavý, laskavě je přijmeš a promluvíš k nim laskavá slova, budou po celou dobu tvými otroky.
2 Paralipomenon 12:8  Avšak stanou se jeho otroky, aby poznali rozdíl mezi službou mně a službou královstvím zemí.
2 Paralipomenon 13:6  Povstal však Jarobeám, syn Nebatův, otrok Šalomouna, syna Davidova, aby se vzbouřil proti svému pánu.
2 Paralipomenon 24:6  Potom si král zavolal vrchního kněze Jójadu a zeptal se ho: Proč jsi nedohlédl na lévity, aby přinesli z Judska a z Jeruzaléma daň, kterou ustanovil Hospodinův otrok Mojžíš a shromáždění Izraele, do stanu svědectví?
2 Paralipomenon 24:9  Potom rozhlásili v Judsku a v Jeruzalémě, aby přinášeli Hospodinu daň, kterou ustanovil Izraeli v pustině Boží otrok Mojžíš.
2 Paralipomenon 25:3  I stalo se, když bylo království pevně v jeho ruce, že zabil své otroky, kteří ubili krále, jeho otce.
2 Paralipomenon 28:10  A teď si hodláte podmanit obyvatele Judska a Jeruzaléma za otroky a otrokyně. Cožpak není dost vašich provinění proti Hospodinu, vašemu Bohu?
2 Paralipomenon 32:9  Potom poslal asyrský král Sancheríb své otroky do Jeruzaléma, (zatímco on byl u Lakíše a s ním celé jeho vojsko), k judském králi Chizkijášovi a ke všem Judejcům v Jeruzalémě se slovy:
2 Paralipomenon 32:16  A ještě další věci mluvili jeho otroci proti Bohu a proti jeho otroku Chizkijášovi.
2 Paralipomenon 34:16  Šáfan přinesl knihu ke králi a ještě podal králi zprávu: Vše, co bylo svěřeno tvým otrokům, to učinili.
2 Paralipomenon 34:20  Potom král přikázal Chilkijášovi, Achíkamovi, synu Šáfanovu, Abdónovi, synu Míkovu, písaři Šáfanovi, královskému otroku Asajášovi:
2 Paralipomenon 35:23  Střelci krále Jóšijáše postřelili. Král řekl svým otrokům: Vezměte mě odsud, protože jsem velmi raněn.
2 Paralipomenon 36:20  Ty, kteří zbyli po meči, odvedl do Babylona a byli otroky jeho a jeho synů až do začátku kralování království perského,
Ezdráš 2:55  Synové Šalomounových otroků: Synové Sótajovi, synové Sóferetovi, synové Perídovi,
Ezdráš 2:58  Všech chrámových nevolníků a synů Šalomounových otroků bylo tři sta devadesát dva.
Ezdráš 2:65  kromě jejich otroků a otrokyň, jichž bylo sedm tisíc tři sta třicet sedm. Měli také dvě stě zpěváků a zpěvaček,

A nemáš snad Theophilos pro zlepšení kvality tvých příspěvků?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  gari 13/7/2012, 16:50

Hurvinek napsal:
Musím tě Gari pochválit, tak obsáhlý příspěvek jsem opravdu nečekal Very Happy Jmenuji tě tímto svým služebním pomocníkem hmmmm nebo pomocným služebníkem sem se do toho nějak zamotal Very Happy

Necítím se být na tuto funkci dost zralý, ale budu se snažit, abys důvěru ve mne vloženou nezklamal. Je mi ctí dělat služebníka otrokovi.

Píseň písní 1:3  Oleje tvé tolik lahodně voní, jak olej se line jméno tvé - to proto tě panny milují.
4  Vezmi mě s sebou, poběžíme, do svých pokojů kéž uvede mě král! Veselit a radovat se budeme z tebe, nad víno vychutnáme milování tvá - ach, po právu tě milují!
5  Snědá jsem, a jsem líbezná, dcery jeruzalémské, tak jako stany Kedarských, jak baldachýny Šalomounovy.
6  Nehleďte na mne, že snědá jsem, to slunce se do mne opřelo! Synové matky mé v hněvu proti mně přikázali mi hlídat vinice, svou vlastní vinici však nehlídala jsem.
7  Pověz mi ty, kterého z duše miluji, kde paseš stáda svá, kde o polednách uléháš? Proč zahalená bloudit mám kolem tvých druhů a jejich stád?
8  Nevíš-li sama, ty nejkrásnější z žen, jen vyjdi v patách ovečkám a svoje kůzlátka nech pást tam, kde pastýři mají stan.
9  Ke klisně z faraonových spřežení tě, moje lásko, přirovnám.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 16:53

Já nejsem ledacjaký otrok, já sem hrozně rozvážný! A ta rozvaha teda ne ta účetní, ale ta vlastně taky, ze mě jenom čiší. Je skvělé Gari, že tak usiluješ o přednosti. Very Happy
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 13/7/2012, 17:03

Hurvinek napsal:Já nejsem ledacjaký otrok, já sem hrozně rozvážný!
Jenom jestli jsi také věrný. Abys nebyl smilníkem...

1 Samuelova 3:20  Celý Izrael od Danu až po Beer-šebu věděl, že Samuel je věrný Hospodinův prorok.
1 Samuelova 22:14  Achímelek králi odpověděl: Kdo ze všech tvých otroků je věrný jako David? Je královým zetěm, velitelem tvé tělesné stráže a je vážený ve tvém domě.
Žalmy 32:6  Proto ať se k tobě modlí každý věrný v čase, kdy tě lze nalézt. Ani příval velkých vod k němu nedosáhne.
Žalmy 73:15  Kdybych řekl: Budu mluvit jako oni, byl bych nevěrný pokolení tvých synů.
Žalmy 73:27  Hle, kdo se ti vzdalují, zahynou; zničíš každého, kdo je ti nevěrný.
Žalmy 78:8  a nebyli jako jejich otcové, pokolení umíněné a vzpurné, pokolení nestálého srdce, jehož duch nebyl Bohu věrný.¶
Žalmy 86:2  Chraň mou duši, neboť jsem věrný. Ty, Bože můj, zachraň svého otroka, jenž v tebe doufá.
Žalmy 145:17  Hospodin je spravedlivý ve všech svých cestách a věrný ve všech svých skutcích.
Přísloví 28:20  Věrný člověk má mnoho požehnání, ale kdo je ukvapený, aby získal bohatství, nezůstane bez trestu.
Izajáš 49:7  Toto praví Hospodin, vykupitel Izraele, jeho Svatý, tomu opovrženému, tomu, kterého si národ oškliví, otroku vládců: Králové tě uvidí a povstanou, i knížata, a budou se klanět kvůli Hospodinu, který je věrný, Svatému Izraele, který tě vyvolil.
Jeremjáš 5:11  Dům izraelský i dům judský mi totiž byl zcela nevěrný, je Hospodinův výrok.
Ozeáš 12:1  Efrajim mě obklopil lží, dům izraelský podvodem; Juda ještě chodí s Bohem a je věrný Svatému.
Micheáš 7:2  Vymizel věrný ze země, přímý mezi lidmi není. Všichni číhají, aby prolévali krev, jeden druhého loví se sítí.
Malachiáš 2:11  Juda byl nevěrný, ohavnost se páchala v Izraeli i v Jeruzalémě, neboť Juda znesvětil Hospodinovu svatyni, kterou on miluje, když se oženil s dcerou cizího boha.
Malachiáš 2:14  A ptáte se: Proč? Protože Hospodin je svědkem mezi tebou a ženou tvého mládí, vůči níž jsi byl nevěrný, ačkoliv ona je tvou družkou, ženou tvé smlouvy.
Malachiáš 2:15  Ten, kdo má ostatek ducha, to nebude dělat. A co udělal ten jeden, když hledal potomka od Boha? Mějte se na pozoru ve svém duchu, vůči ženě svého mládí ať není nikdo nevěrný.
Matouš 24:45  „Kdo je tedy věrný a rozumný otrok, jehož pán ustanovil nad svou čeledí, aby jí dával pokrm v pravý čas?
Matouš 25:21  Jeho pán mu řekl: ‚Dobře, otroku dobrý a věrný, byl jsi věrný nad málem, ustanovím tě nad mnohým; vejdi v radost svého pána.‘
Matouš 25:23  Jeho pán mu řekl: ‚Dobře, otroku dobrý a věrný, byl jsi věrný nad málem, ustanovím tě nad mnohým; vejdi v radost svého pána.‘
Lukáš 12:42  A Pán řekl: „Kdo tedy je věrný, rozumný správce, jehož pán ustanoví nad svým služebnictvem, aby jim v pravý čas dával příděl potravin?
Lukáš 16:10  Věrný v nejmenším je věrný i ve velkém; nepoctivý v nejmenším je nepoctivý i ve velkém.
Lukáš 19:17  Řekl mu: ‚Výborně, dobrý otroku, protože jsi v nejmenší věci byl věrný, měj pravomoc nad deseti městy.‘

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru