Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lorakova Vrba

+14
Vierka
pepakrocan
Ing.Peter
jája
Bulhar
Mezek
JAREKzRybenu
daniely
Jesen
Alea
zbysek
lorak
gari
Hurvinek
18 posters

Strana 3 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty L.V.

Příspěvek  Jesen 25/7/2012, 23:33

Jarku z Rybenu a Mezku. Myslím na vás a držím palce v dalším životě v Kristově učení. Jak jsou si všechny ty příběhy v podstatě podobné. Mám vás rád.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty L.V.

Příspěvek  JAREKzRybenu 25/7/2012, 23:42

Díky Jesene, nápodobně Smile
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Pro Loraka

Příspěvek  JAREKzRybenu 26/7/2012, 00:27

Pro Loraka:

Když jsem byl zván k právnímu výboru, sdělili mi starší obvinění (což podle knihy "Paste Boží stádo" musí), že "neuznávám věrného a rozvážného otroka" - na tom celý právní výbor stavěli. No, a já jim mimo jiné vysvětlil, jak Ježíšovu podobenství "o věrném a zlém otroku" rozumím - a byl jsem venku Very Happy
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 10:13

Ahoj Mezku , tak to musíš velmi dobře znát Jaroslava a Martinu Novákovi.
Pocházejí z Kralup, byli však také ve zvláštní průkopnické i v krajské službě. Tento tvůj příběh mi vyprávěli, jen jsem nevěděl, že šlo o tebe.
Nyní se mnou už moc nekomunikují, jelikož jsem se jim svěřil s některými svými názory, ale jinak to byli a asi i jsou fajn lidi - můj názor.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 11:16

JAREKzRybenu napsal:
lorak napsal:JARKU z Rybenu za jakou vec si byl vyloucen z krestanskeho sboru SJ ?

Pises, ze si byl usvedcen jako kacir. V jakem ohledu ? Bylo to za uctivani Jezise Krista ?

Nedá se říct, že by to bylo zrovna přesně za to. Vložím zatím dopis, který jsem poslal většině členů žateckého sboru:

JAREKzRybenu napsal:


Drazí bratři a sestry. Je mi líto, že píšu dopis, který Vás nepotěší. Ačkoli bych Vám rád napsal každému osobně, okolnosti mě nutí psát hromadný dopis.

Dne 7. 3. 2012 jsem byl radou starších předvolán před právní výbor. Nebyl jsem souzen jako "smilník nebo chamtivec nebo modlář nebo utrhač nebo opilec nebo vyděrač" (1. Korinťanům 5:11), ani jako ten, kdo "nezůstává v KRISTOVĚ učení" (2. Jana 9), ale za to, že své svědomí podřizuji spíše Božímu inspirovanému slovu – Bibli – než lidským naukám a soudům. Sami ovšem víte, že jsem neobcházel sbor, a nevnucoval nikomu nějaký jiný názor. Pouze jsem o zjištěných rozporech mezi oficiálními naukami a Písmem zcela věcně hovořil s několika přáteli, které znám jako ty, kteří po letech studia dokážou argumentovat přímo z Bible. A pokud vím, nikdo z nich neměl důvod si na mě stěžovat a ani to neudělal. Také jsem 2. 10. 2011 z vlastní iniciativy hovořil o zmíněných rozporech s místními staršími a krajským dozorcem, a poté se mnou několikrát hovořili sboroví starší.

To, co mě a mou manželku znepokojuje, nejsou samotné chyby v naukách (neznáme totiž církev, která je nemá, a neznáme člověka, který se nemýlí), ale odsuzování těch, kteří mají v souladu se svým svědomím, odlišný názor, který ovšem není v rozporu s "Kristovým učením" a Svatým Písmem. Věříme totiž, že Bible, inspirované Boží slovo, stojí vždy výše, než výklady lidí, kteří sami přiznávají, že "nemají božskou inspiraci" (brožura Svědkové Jehovovi - jt str. 3 Kdo jsou?).

Pokud Vás zajímají dva konkrétní snadno ověřitelné příklady nebiblického odsuzování, čtěte DODATEK za tímto dopisem. Pokud Vás nezajímají, tak jej nečtěte. Nechceme Vám je předkládat proti Vaší vůli.

Společně s manželkou Liduškou stále milujeme našeho Otce v nebesích i Pána Ježíše, který za naše hříchy prolil svou drahocennou krev. Také Vás máme stále rádi jako své bratry a sestry, a budeme se za Vás dále modlit. Věříme, že svědkové Jehovovi vyučují řadu dobrých věcí. Nemůžeme ovšem jednat proti svému svědomí a souhlasit s určitými nebiblickými naukami a praktikami organizace svědků Jehovových. Přesto jsme si nepřáli Vás, své bratry a sestry opustit. Ovšem jak mi dal najevo právní výbor, organizace žádný odlišný názor nepřipouští a to i v případě, že jej člen sboru druhým nevnucuje. A tak již nemůžeme a ani nechceme být známi, jako svědkové Jehovovi, ale pouze biblicky jako křesťané – podle "Krista", protože „v žádném jiném není záchrana, neboť pod nebem není žádné jiné jméno, jež bylo dáno mezi lidmi, jímž máme být zachráněni.“ (Skutky 4:12; 11:26)

Dle Ježíšova podobenství u Matouše 13:24-30, 36-42 věříme, že "pšenice" – praví křesťané vyznačující se láskou - roste společně s "plevelem" – ďáblovými napodobeninami křesťanů – až do Kristova příchodu, přičemž před žní, je nedokážou spolehlivě rozlišit a oddělit ani andělé – natož pak lidé prostřednictvím náboženských organizací. Proto věříme, že jak pšenice, tak i plevel se společně vyskytuje v mnoha církvích, včetně svědků Jehovových. Věříme, že Bůh schvaluje jednotlivé křesťany dle jejich víry a stavu srdce, ne dle příslušnosti k náboženské organizaci.

Svým postojem ovšem nikomu z Vás neupíráme právo na odlišný názor, ani netvrdíme, že my jediní známe o všem pravdu – to bychom se dopustili přesně toho, co odmítáme – netolerance k názorům druhých. Naopak, ještě mnoho věcí se musíme učit, přičemž konečnou autoritou je pro nás Bohem inspirované Svaté Písmo.

Z naší strany nemáme žádný důvod Vás zavrhovat či nezdravit. Pokud ale budete dle svého svědomí cítit, že kontakt s námi, či zdravení nás, je hřích proti Bohu, určitě jednejte dle tohoto svého svědomí. Nebudeme se na Vás zlobit. Vaše dobré svědomí před Bohem a Kristem je důležitější. Nezlobíme se ani na starší bratry z právního výboru. Věříme, že Vy i sboroví starší máte upřímné pohnutky. Nicméně vězte, že tento soud, stejně jako mnoho dalších, nebyl soud Boží, ale soud několika vlivných lidí, kteří se považují za "Boží sdělovací prostředek". Proto Vás prosíme, abyste si každou nauku i postoj ověřovali ve své Bibli (např. 2Jana10 poznámka pod čarou a celý kontext 2Jana). Chceme také, abyste věděli, že i když k nám zaujmete odmítavý postoj, máte u nás nyní i v budoucnosti dveře stále otevřené.

Rádi bychom Vás na závěr požádali o malou laskavost: již jsem od jednoho bratra slyšel tvrzení, že říkám, že náš nebeský Otec a Syn Ježíš Kristus "jsou jedna osoba" – což neříkám, nevěřím tomu a nevěří tomu ani lidé z jiných církví, které osobně znám (pouze jsem se onoho bratra zeptal, jak je možné, že Žalm 97:7, který hovoří o Jehovovi, uplatňuje apoštol Pavel v Hebrejcům 1:6 na Ježíše Krista). Proto prosíme: nastavte sobě i druhým hráz proti pomluvám, polopravdám a neověřeným zprávám. To, čemu věříme, rádi sdělíme osobně těm, které to zajímá. Děkujeme.






Jaromír a Lydie Rybenských, v Žatci 16.3.2012







DODATEK:

1) Například lidé, kteří oslovují Krista jako svého Pána, se nemohou stát nebo zůstat svědky Jehovovými, a to přes to, že v Bibli jsou příklady těch, kdo Pána Ježíše prosili i po jeho vystoupení do nebe (Skutky 7:59, 2Korinťanům 12:8–9, 1Korinťanům 1:2). Budou tito lidé Bohem odsouzeni? Dle oficiální nauky platí, že pokud nějací lidé "nepatří k Jehovově organizaci", "jsou prokazatelně součástí Satanovy organizace, [a] budou potrestáni" (Strážná Věž - w01 2/15 str. 14 odst. 12).

2) Podobně byli naši bratři během více než padesáti let do roku 1996 vylučováni za nástup civilní služby a to přes to, že takový soud nemá podklad v Bibli. (Viz kniha "Sjednoceni v uctívání jediného pravého Boha". New York 1991, s. 167, odst. 14; a změna nauky ve Strážné Věži z 1.května 1996 - w96 5/1 str. 19-20 odst. 18.) A bratrům, kteří byli dříve takto nespravedlivě vyloučeni, se nikdo neomluvil, a jsou i přes změnu nauky stále považováni za vyloučené (či "odejité"; dopis do sborů ze 4.května 1996). Kladl jsem si otázku, zda mám věřit tomu, že Boží svatý Duch vedl odpovědné muže organizace SJ k tomu, aby více než 55 let vylučovali své bratry za nástup civilní služby, a pak je najednou, po těch více než 55 letech, ten samý Boží Duch vedl k tomu, aby civilní službu povolili?

Pro mě je to názorný příklad toho, kam to vede, když se "jako nauky vyučují lidské příkazy" (Marek 7:7).

Jak je vidět z příkladu krále Uzzijáše, který byl postižen malomocenstvím, protože svévolně vkročil do chrámu pálit kadidlo, žádný člověk nemá právo překračovat hranice Bohem svěřené autority.

Naproti tomu Pán Ježíš kázal v úplně jiném duchu, ukázal např., že láska je vždy nadřazena zákonu a to dokonce Zákonu Božímu: (Matouš 12:1–4, 7) V tom období Ježíš procházel v sabatu obilnými poli. Jeho učedníci dostali hlad a začali otrhávat klasy a jíst. 2 Když to viděli farizeové, řekli mu: „Pohleď, tvoji učedníci dělají, co není zákonné dělat v sabatu.“ 3 Řekl jim: „Nečetli jste, co udělal David, když on a muži, kteří byli s ním, dostali hlad? 4 Jak vstoupil do Božího domu, a jedli chleby předložení, ačkoli jejich jezení nebylo zákonné pro něj ani pro ty, kdo byli s ním, ale pouze pro kněze? ... 7 Kdybyste však byli rozuměli, co to znamená: ‚Chci milosrdenství, a ne oběť‘, nebyli byste odsoudili nevinné.

A podobně učení apoštolů (Římanům 13:8–10) 8 Nebuďte nikomu dlužni ani jedinou věc kromě toho, abyste jeden druhého milovali; neboť kdo miluje svého bližního, naplnil zákon. 9 Vždyť [sbírka zákona]: „Nedopustíš se cizoložství, nezavraždíš, nebudeš krást, nebudeš chtivý“ a jakékoli jiné přikázání, které existuje, je shrnuto v tomto slově, totiž: „Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.“ 10 Láska nepůsobí bližnímu zlo; proto je láska naplněním zákona.

(1. Jana 3:10–12) 10 Podle toho jsou zřejmé Boží děti a Ďáblovy děti: Žádný, kdo nesetrvává ve spravedlnosti, nepochází z Boha, ani ten, kdo nemiluje svého bratra. 11 Vždyť to je to poselství, které jste slyšeli od počátku, že máme mít jeden k druhému lásku; 12 ne jako Kain, který pocházel z toho ničemného a zabil svého bratra. A kvůli čemu ho zabil? Protože jeho vlastní skutky byly ničemné, ale [skutky] jeho bratra [byly] spravedlivé.

Nám osobně – vzhledem k závažnosti výše uvedených i jiných zde neuvedených skutečností – naše svědomí nedovoluje odsuzovat křesťany z jiných církví – ať už někdy svědky Jehovovými byli nebo nebyli – plošně jako Bohem neschválené členy Velkého Babylóna – byť i takových lidí je dost. Cítíme, že bychom se tak dostali do pozice vyjádřené v Římanům14:4
"Kdo jsi ty, abys soudil domácího sluhu [někoho] jiného? Svému vlastnímu pánovi stojí nebo padá." ;
a v Jakubovi 3:8–10
"Ale jazyk, ten nemůže zkrotit nikdo z lidí. Je to nepoddajná, škodlivá věc, plná smrtonosného jedu. 9 Jím žehnáme Jehovovi, ano Otci, a přece jím proklínáme lidi, kteří začali existovat „v Boží podobě“ . 10 Z týchž úst vychází žehnání a proklínání."

Bible je přeložena do 2500 jazyků. To je mnohem větší množství, než v jakém vycházejí publikace svědků Jehovových. (Strážná Věž - w08 5/1 str. 18 Jak si vybrat dobrý překlad Bible?; a tabulka na http://vaclavbednar.wordpress.com/2011/03/11/bible-byla-prelozena-do-kasmirskeho-jazyka/ )
Velké množství lidí po celém světě opravdově činí pokání a přijímá oběť Ježíše Krista, která smývá hříchy lidí všeho druhu. Musíme mít naprosto stoprocentní jistotu, abychom mohli říct, že na toho a toho člověka se tato oběť nevztahuje, jinak se před Bohem dostáváme do velmi těžkých problémů. "Nesuďte, abyste nebyli souzeni" (Matouš7:1) Pokud odsoudím nějakého člověka za něco, co Bible jasně nevymezuje, že tím člověk ztrácí Boží přízeň, stavím se do role Boha a soudce, a přivádím na sebe Boží zlobu.


Vložil jsem ho již dříve na vlákno "Cesta člověka"

https://straznavez.forumczech.com/t696p120-cesta-elovika#42249

Když klikneš co je před tím i za tím, najdeš možná ještě nějaké další okolnosti mého vyloučení (ale nejsem si zcela jistý, protože jsem o nich možná psal i na jiné vlákno)

Listovat lze i zde:

https://straznavez.forumczech.com/spa/JAREKzRybenu/45

Co nebude k nalezení, můžu potom doplnit. Jinak dík za optání a Tvůj zájem Smile

Jarku na zaklade toho, co jsi napsal ve svem dopisu bych ja osobne nesouhlasil s tvym vyloucenim z krestanskeho sboru.Spis bych se snazil ti urcite veci vysvetlit.

Az Jezise oslovujes jako sveho PANA hodneho prijat cest a slavu jako Bohem ustanoveneho Krale, ale uz dale Jezise neuctivas jako BOHA je to v poradku.Z uceni PISMA je vic nez jasne, ze i Jezisove postaveni Bohem pomazaneho Krale v konecnem dusledku slouzi k oslave Jehovu jako jedineho praveho BOHA (Filipanum 2:9-11). Jehova si Jezise vybral jako sveho prostrednika s kterym nas smiruje sam se sebou (2 Kor 5:18,19; 1 Kor 8:6). Jezis se ale nestal vic nez prostrednikem. Nestal se Bohem hodnym uctivani - tym i nadale zustava pouze jeho OTEC.

Pokud jsi teda byl za vyse zminene veci ze sboru SJ vyloucen, tak to urcite z meho pohledu nebylo opravnene a ja te i nadale povazuji za sveho duchovniho bratra. Spis bych takovehle vylouceni prirovnal vylouceni podobne tomu, co delal Diotrefes (3 Jana 9,10).Neznam ale vsechny okolnosti.

Sam spominas dalsi okolnosti vylouceni s odkazem na dalsi debaty. Vis mi aspon strucne k tomu neco vic rict ty sam ? Co bylo vlastne hlavnim duvodem pro tve vylouceni ? Spochybnovani autority starsich a pripadne i vedouciho sboru na zaklade jejich lidskeho pochybeni ? Az si argumentoval pri nesouhlasu s jejich rozhodnuti Pismem a podle toho co sem cetl vyse si argumentoval ve vecsine veci spravne, tak ti meli dane veci vysvetlit a ne te za tvuj postoj vyloucit z krestanskeho sboru.Nemyslim si, ale ze je rozumne spochybnovat autoritu starsich a vedouciho sboru. Spis bylo rozumne je vest k tomu, aby vice poslouchali uceni Boziho slova a skoumali PRAVDU.Ja sam i navzdory urcitych lidskych pochybeni vidim pokrok k lepsimu (Pri 4:18) a sam se snazim prispet k tomu, aby to tak bylo i nadale, lebo sem pevne presvedcen, ze Jehova pouziva SJ jako svych sluzebniku a sem pevne presvedcen i o tom, ze jsou verni nasledovnici Jezise Krista.

V 2 Korinťanům 12:8–9 neni jednoznacne, ze Pavel pri sve prosbe oslovoval primo Jezise a to plati i o dalsich zminenych textech co najdes v PISMU. Vis od koho pochazi KRISTOVA MOC (Jan 17:6-8 ). Az poctive srovnavas nazory vyucovane PAVLEM i na jinych mistech pokud jde o vztah k Bohu a ke Kristovi tak musis jasne videt, ze Pavel nikoho nepovzbuzoval k uctivani KRISTA !

Zduraznoval uctu vuci Kristovi vzhledem k jeho autorite a postaveni, kde vsak nejde o postaveni Boha hodneho uctivani. To i nadale patri jeho Otci Bohu Jehovovi (Rim 15:5-11).

Zbysek i dalsi tu v tyhle debate stale mlzi a vedome prehlizeji jasne uceni Boziho slova. Prekrucuji uceni PISMA a nijak nevedi vysvetlit jasne uceni PISMA a textu, ktery sem tu uz vickrat uvedl pricem sem jim ty jejich dohady a prekrucovani nimi uvadenych textu uz vic nez dostatecne vysvetlil. Tohle, co tu obhajuje Zbysek povazuji za odpadlicke a sektarske uceni, co je v rozporu s ucenim PISMA - ucenim samotneho Jezise a jeho apostolu a zneuctuje nim postaveni Jehovu jako jedineho praveho Boha hodneho uctivani (Jan 17:3; Matous 4:10). Pokousi tu jine lidi stejne jak pokousel DABEL i samotneho Jezise Krista co na danou vec dal jednoznacnou odpoved a pozdeji ji taky zopakoval. Jeho ucenici to velmi dobre pochopili a podle toho se i chovali. Odpadnuti - sektarske uceni a uctivani samotneho Krista se medzi krestanmi objevilo az pozdeji a plne se mezi odpadliky prosadilo az s prichodem falesneho uceni o Trojjedinnem Bohu ze 4 stoleti.Tohle uceni, ale neni ucenim Bible, ale ucenim svetske filozofie, kterou urcity lide prekrucuji i uceni samotneho PISMA (Kol 2:8 ). Arianci http://goo.gl/QI2E5 tohle uceni odmitli jako nebiblicke uceni a byli i nadale jako krestane pronasledovani. Nestali se casti tohoto sveta a nezesmilnili s pohanskym Rimskym cisarem uctivacem falesnych bohu jen, aby se tak vyhli dalsimu pronasledovani ze strany sveta (2 Tim 3:12-17).

„Mohlo by se zdát, že dogma o Trojici v podstatě vzniklo koncem 4. století. V určitém smyslu je tomu tak. . . . Formulace ‚jeden Bůh ve třech osobách‘ nebyla pevně stanovena, rozhodně nebyla plně vtělena do křesťanského života a do křesťanského vyznání víry, dříve než na konci 4. století.“ (New Catholic Encyclopedia, 1967, svazek 14, strana 299)

„Nikajský koncil se sešel 20. května roku 325 [n. l.]. Konstantin mu sám předsedal, aktivně řídil diskuse a osobně navrhl . . . klíčovou formulaci, která vyjádřila vztah Krista k Bohu ve vyznání vydaném koncilem, totiž že je ‚jedné podstaty s Otcem‘. . . . Biskupové, zastrašení císařem, až na pouhé dvě výjimky vyznání víry podepsali, mnozí značně proti svému smýšlení.“ (Encyclopædia Britannica, 1970, svazek 6, strana 386)

Jarku muzes mi teda vice napsat o tech duvodech tveho vylouceni. Bylo to spochybnovani autority v krestanskem sboru ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 11:54

Mezek napsal:LORAK píše:
Mezku jaky je tvuj vztah k Bohu Jehovovi ? Uznavas ho jako jedineho praveho Boha hodneho uctivani ?

"Milujes Jehovu," jako "svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí‘ a ‚svého bližního jako sám sebe.‘" ? (Luk 10:27)
Odpovím Ti takto.Je to dopis na rozloučenou. Sad

kopie:
Když jsem chtěl odejít s moji ženou,tak jsem předal staršímu sboru veřejný dopis s prosbou o přečtení.Já naiva.Jasně že se nečetl.Jelikož jsem bydlel nad sálem,tak jsem vyvěsil u vchodu Ten dopis.Byl to i hl.vchod do sálu a k nám domů.Víš jak to starší vyřešili? Přikázali sboru aby chodili do sálu nouzovým východem. Dobrý co?
Tady pro zajímavost kopíruji ten dopis:
Tento dopis Vám měl být přečten,ale bylo tomu bráněno.Ale budiž.

Milí bratři,sestry, starší sboru, rádi bychom Vám tímto dopisem potvrdily své rozhodnutí opustit organizaci svědků Jehovových. Toto rozhodnutí je výsledkem dlouhodobějšího přehodnocování naší víry a řešení mezní situace, do níž jsme se dostaly.
Uvědomujeme si, že se svým pojetím víry se vymykáme oficiálnímu výkladu a že
není dost dobře možné tyto přístupy skloubit. Nečiníme si nárok na jednoznačnou pravdu a nenahrazujeme jeden naukový systém za druhý. V žádném případě totiž nechceme opustit Boha ani Ježíše Krista, ale naopak je chceme více hledat a více se k nim přiblížit.
Nemůžeme se ztotožnit s organizací, s kterou již nesouhlasíme a zároveň se ztotožňovat s Bohem, kterého milujeme. Co děláme, chceme dělat z víry a nechceme být pokrytci a něco jiného si myslet a něco jiného činit. Sami bratři víte, co se v organizaci stane s člověkem který má na některou z těchto věcí jiný názor a jedná podle něj nebo jej projevuje.
Svou věrnost jsme zaslíbili Bohu, jemu jedinému budeme skládat účty a pouze před ním budeme mít bázeň. Neslíbili jsme věrnost lidské instituci a lidem nebudeme skládat účty a nedovolíme, aby nás spoutávala lidská pravidla. Nejsme Antikrist ani Boží odpůrce a tvrdí-li někdo něco takového, činí se Bohem. Bůh sám nás bude soudit a proto je pro nás důležité zachovat loajálnost vůči němu spíše, než vůči náboženské organizaci. Víme, že bychom se svými, byť ne nebiblickými názory ve Vaší organizaci dlouho nezůstali, proto raději odcházíme sami.
"Je to pro mne velmi malicherná záležitost, že byste mě zkoumali Vy nebo lidský soudní dvůr. Ani sám sebe nezkoumám. Nejsem si totiž sám proti sobě ničeho vědom. To však nedokazuje, že jsem spravedlivý, ale kdo mě zkoumá je Jehova. Proto nic nesuďte před patřičným časem, dokud nepřijde Pán, který vynese na světlo tajné věci tmy a učiní zjevnými rady srdce, a potom každému přijde jeho chvála od Boha" (1. Kor. 4:3-5).

Cítíme se v duchu spojeni se všemi lidmi, kteří vzývají Pána z čistého srdce. Je nám líto, že náš odchod zabrání rozvíjet nadále vztahy s lidmi, se kterými jsme prožily pěkných bez mála dvacet let a kterých si velmi vážíme a máme je rádi.
A je-li to možné, a pokud záleží na Vás, prosím, postavte v sobě i v druhých hráz, kterou zabráníte pomluvám, polopravdám a lžím o mé osobě či o mé manželce.
Zdeněk a Libuše Nygrýnovi, v Kralupech n/Vlt. 26.4.2009


Zdenku nebylo od tebe rozumne, ze si hlavne kvuli svemu majetku opustil krestansky sbor.

Trochu mi tymhle svym postojem pripominas tuhle spravu opsanou v Bibli.

"A jistý vládce se ho vyptával a říkal: „Dobrý Učiteli, co mám dělat, abych zdědil věčný život?“ Ježíš mu řekl: „Proč mě nazýváš dobrým? Nikdo není dobrý, pouze jeden, Bůh. Znáš přikázání: ‚Necizolož, nevraždi, nekraď, nevydávej falešné svědectví, cti svého otce a matku.‘“ Pak řekl: „To všechno dodržuji od mládí.“ Když to Ježíš uslyšel, řekl mu: „Ještě jedno ti chybí: Prodej všechno, co máš, a rozděl chudým a budeš mít poklad v nebesích; a staň se mým následovníkem.“ Když to slyšel, hluboce se zarmoutil, neboť byl velmi bohatý.
Ježíš se na něj podíval a řekl: „Jak obtížné to bude pro ty, kdo mají peníze, aby došli do Božího království! Je vskutku snadnější, aby velbloud prošel uchem jehly, než aby se boháč dostal do Božího království.“ Ti, kdo to slyšeli, řekli: „Kdo vlastně může být zachráněn?“ Řekl: „Co je nemožné u lidí, je možné u Boha.“ Ale Petr řekl: „Pohleď, opustili jsme své vlastní věci a následovali tě.“ Řekl jim: „Vpravdě vám říkám: Není nikdo, kdo opustil dům nebo manželku nebo bratry nebo rodiče nebo děti pro Boží království, kdo nedostane v tomto časovém období nějakým způsobem mnohonásobně víc a v budoucím systému věcí věčný život.“" (Lukas 18:18-30 ) Porovnej s Mat 6:25-34.

"Také vám říkám: Dělejte si přátele pomocí nespravedlivého bohatství, aby vás, až selže, přijali do věčných obydlí. Kdo je věrný v nejmenším, je věrný i v mnohém, a kdo je nespravedlivý v nejmenším, je nespravedlivý i v mnohém. Jestliže jste se tedy neprokázali [jako] věrní ve spojitosti s nespravedlivým bohatstvím, kdo vám svěří to, co je pravé? A jestliže jste se neprokázali [jako] věrní ve spojitosti s tím, co je druhého, kdo vám dá to, co je pro vás? Žádný domácí sluha nemůže být otrokem dvou pánů; buď totiž bude jednoho nenávidět a druhého milovat, nebo se přidrží jednoho a druhým pohrdne. Nemůžete být otroky Boha a Bohatství.“ (Lukas 16:9-13 )

Zdenku vis, ze ta sala kralovstvi slouzila k uctivani a oslave Boha Jehovu. Kdybys danou vec predlozil na modlitbe Jehovovi a vic mu duveroval, ze dokaze najit reseni a postara se o tebe tak cela ta vec mohla dopadnout jinak a nemusel jsi odejit z krestanskeho sboru.

Je smutne, ze si v tyhle veci na modlitbe nehledal reseni s duverou v Jehovu a misto toho si zacal hledat duvody jak odsoudit sve bratry a sestry a hledal jsi na nich chyby abys obhajil vlastni spravedlnost.

"To tedy znamená pro vás skutečně úplnou porážku, že máte mezi sebou soudní spory. Proč si spíše nedáte ukřivdit? Proč se spíše nedáte ošidit? Naopak křivdíte a šidíte, a to své bratry." (1 Korintanum 6:7,8 )

Pokud ale stale milujes Jehovu a uznavas ho jako jedineho praveho Boha, tak je mozne, aby ses znovu vratil do krestanskeho sboru a preji ti abys nasel takovy sbor v kterem bratri a sestry z takoveho sboru budou pro tebe a tvoji rodinu obohatenim. Musis se pokorit a prijat vedeni od Jehovu. Neni to lehke, lebo dnesni doba je nejista a lepsi to nebude. Ale kdyz bude tve srdce prilis svazano s timto svetem urcenym ke zniceni tak muzes nakonec dopadnout jako Lotova zena.
(Lukáš 17:31-33)

Kez ti Jehova projevi milosrdenstvi, pozehna te a da ti viru, ktera te muze zachovat nazivu. I love you

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 12:23

JAREKzRybenu napsal:Pro Loraka:

Když jsem byl zván k právnímu výboru, sdělili mi starší obvinění (což podle knihy "Paste Boží stádo" musí), že "neuznávám věrného a rozvážného otroka" - na tom celý právní výbor stavěli. No, a já jim mimo jiné vysvětlil, jak Ježíšovu podobenství "o věrném a zlém otroku" rozumím - a byl jsem venku Very Happy

K tomuto sem se dostal az ted.

Jarku nemel si spochybnovat autoritu VRO, ale mel si jasne rict, ze nesouhlasis v urcitych vecech s nazormi jednotlivcu jako nespravnym a nebiblickym ucenim.

Silnym argumentem je napriklad i to, ze i primo z vedouciho sboru jsou vyloucovani bratri. Judas co chodil s Kristem se stal zradcem. Mojzis i Aron co vedli Bozi lid stejne zlyhaly a nakonec sami nevesli do zaslibene krajiny.

Lidsky faktor a nedokonalost lidi se skutecne muze nepriznive projevit v kazdem sboru, i kdyz jde o sbor veden Jehovem. Duvod je nasledovny.

"Co tedy? Jsme v lepším postavení? Vůbec ne! Výše jsme totiž vznesli obvinění, že Židé i Řekové jsou všichni pod hříchem; právě jak je napsáno: „Není žádný spravedlivý [člověk], ani jediný (Kaz 7:20); není žádný, kdo má pochopení, žádný, kdo hledá Boha. Všichni [lidé] se odklonili, všichni společně se stali bezcennými; není žádný, kdo prokazuje laskavost, není ani jediný.“... Ale nyní byla Boží spravedlnost učiněna zjevnou odděleně od zákona, jak se o tom vydává svědectví v Zákoně a Prorocích; ano, Boží spravedlnost skrze víru v Ježíše Krista pro všechny, kdo mají víru. Není totiž žádný rozdíl. Vždyť všichni zhřešili a nedosahují Boží slávy, a je to jako velkorysý dar, že jsou z jeho nezasloužené laskavosti prohlašováni za spravedlivé prostřednictvím propuštění výkupným, [jež zaplatil] Kristus Ježíš." Rimanum 3:9-12,21-24 porovnej Rim 9:14-18, 1 Kor 3:7 a s Galaťanům 6:3

Ani pomazany bratr neni panem nad virou jinych bratru a sester.(2 Kor 1:24)

Dulezite je skutecne hladat jednotu ve vecech, co smeruji k lasce a buduji krestansky sbor. (1 Kor 8:1-3 )

"A pohleďme, vstal nějaký muž zběhlý v Zákoně, aby ho vyzkoušel, a řekl: „Učiteli, co mám dělat, abych zdědil věčný život?“ Řekl mu: „Co je napsáno v Zákoně? Jak čteš?“ Odpověděl mu a řekl: „‚Budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí‘ a ‚svého bližního jako sám sebe.‘“ Řekl mu: „Odpověděl jsi správně; ‚dělej to dál a získáš život.‘“" (Lukas 10:25-28 )

Sjednoteni je mozne v lasce a uznavani autority Jehovu jako jedineho praveho Boha a Jezise jako nim ustanoveneho Pana a hlavu krestanskeho sboru. V uctivani Jehovu a lasce k bliznim je tedy mozne sjednoceni.

Jsem rad, ze VRO ma tenhle postoj a ten by meli vyucovat i starsi v krestanskych sborech.

"Věří svědkové Jehovovi, že jsou jediní, kdo budou zachráněni?

Ne. Miliony lidí, kteří žili v minulých staletích a kteří nebyli svědky Jehovovými, se při vzkříšení vrátí a budou mít příležitost žít dál. Mnozí z těch, kdo žijí dnes, mohou ještě zaujmout postoj pro pravdu a spravedlnost dříve, než přijde „velké soužení“, a budou zachráněni. Ježíš kromě toho řekl, že bychom neměli soudit jeden druhého. My se díváme na vnější vzhled, ale Bůh se dívá do srdce. Vidí přesně a soudí milosrdně. Soudem pověřil Ježíše, ne nás. (Matouš 7:1-5; 24:21; 25:31)"

http://www.watchtower.org/b/jt/article_08.htm#saved

Na autoritu v krestanskem sboru je tedy rozumne mit vyrovnany nazor.

"Poslouchejte ty, kteří mezi vámi poskytují vedení, a buďte poddajní, protože oni stále dávají pozor na vaše duše jako ti, kteří se budou zodpovídat; aby to dělali s radostí, a ne se vzdycháním, neboť to by vám bylo ke škodě." (Hebrejcům 13:17 )

"ani jako byste panovali nad těmi, kdo jsou Božím dědictvím, ale tak, že se stanete příkladem stádu." (1. Petra 5:3 )

Az me tedy bratri na zaklade uceni PISMA nekoho neusvedci jako toho kto odporuje Bozi vuli a pusobi v krestanskem sboru rozdeleni neni duvod na jeho vylouceni !

Poslusnost patri predevsim Bohu a Kristovi.

"Jestliže mě milujete, budete zachovávat má přikázání;" (Jan 14:15 )

"Petr a Jan jim však odpověděli a řekli: „Zda je v Božích očích spravedlivé naslouchat vám spíše než Bohu, to posuďte sami." (Skutky apoštolů 4:19 )

Ty sam si ale sve pocinani musis vedet obhajit ucenim Boziho slova bez jakychkoli pochyb. Az jsou nejake pochybnosti je rozumne se podridit i lidske autorite krestanskym starsim.

"Víru, kterou máš, měj ve shodě se sebou před zrakem Boha. Šťastný je ten, kdo se nevystavuje soudu tím, co schvaluje.Má-li však pochybnosti, již je odsouzen, jestliže jí, protože ne[jí] z víry. Vskutku všechno, co není z víry, je hřích." (Rim 14:22,23 )

"Všechno je zákonné, ale ne všechno je výhodné. Všechno je zákonné, ale ne všechno buduje. Ať nikdo nehledá svou vlastní [výhodu], ale [výhodu] druhého." (1 Kor 10:23,24 )

V nekterych mene zavaznych spornych vecech je rozumnejsi ustoupit projevit lasku a usilovat se o to co slouzi v buduvani viry jinych a jednote sboru.

V zavaznych vecech je ale dulezite ridit se jasnou Bozi vuli. (Rim 3:3,4)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  jája 26/7/2012, 13:14

loraku, byl jsem zvědavej na tvojí reakci. Rozdělil jsi jí do tří odpovědí. První čtyři odstavce mě příjemně překvapily. Pak nastoupilo zklamání. Myslel jsem, že tě zajímají názory těch lidí a vyjádříš pochopení, čímž si začal. Ale fakt nechápu, proč vzápětí cejtíš potřebu udílet rady. Takhle jsem byl učenej taky a je to jeden z důvodů, proč necejtím potřebu bejt znova SJ. Proč mít ke všemu odpověď? Většinou je lepší se zamyslet a mlčky naslouchat.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 13:31

lorak napsal:

Zdenku nebylo od tebe rozumne, ze si hlavne kvuli svemu majetku opustil krestansky sbor

Loraku a jak ty víš, že Zdeněk ( Mezek ) opustil sbor kvůli majetku a navíc to měl jako hlavní důvod ? Tam šlo úplně o něco jiného - o jednání představitelů Společnosti. A jednání br. Hamaděje aj. spíš ukazovalo, komu jde o ten majetek. A takových vystěhování ze sálů Království probíhalo v republice více. A i kdyby k tomu měla Společnost ty nejlepší důvody, takhle se s ovcemi nejedná.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Ing.Peter 26/7/2012, 13:37

Len tak zo zvedavosti, p.Hamaděj je taký starší už šedivý pán? Tuším mal na zjazde v Košiciach preslov v českom jazyku..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 13:47

jája napsal:Ale fakt nechápu, proč vzápětí cejtíš potřebu udílet rady. Takhle jsem byl učenej taky a je to jeden z důvodů, proč necejtím potřebu bejt znova SJ. Proč mít ke všemu odpověď? Většinou je lepší se zamyslet a mlčky naslouchat.

Jajo muzes mit pravdu, ale pro to jeste neni nutne opustit krestansky sbor.

Ses snad ted spojen v uctivani s jinymi lidmi, co i nadale uctivaji Jehovu jako jedineho praveho Boha ? Kdo jiny dneska na zemi uctiva Jehovu jako jedineho praveho Boha a zaroven prijima i Jezise Krista jako sveho Pana a Bohem ustanoveho KRALE ?

Kdo zustava oddelen od sveta a oznamuje prichod Boziho Kralosvstvi ? Kdo nepreduje v poznani uceni Boziho slova a odmita falesne uceni i nauky i kdyz jim predtim i sam veril ? (Pri 4:18 )

Neznam jiny krestansky sbor jak je sbor SJ, ktery by v takovehle mire prinasel Bohu prijatelne ovoci.


Naposledy upravil lorak dne 26/7/2012, 16:16, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Ing.Peter 26/7/2012, 14:15


Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 14:36

Ing.Peter napsal:Len tak zo zvedavosti, p.Hamaděj je taký starší už šedivý pán? Tuším mal na zjazde v Košiciach preslov v českom jazyku..

Pane Peter, br. Hamaděj je opravdu takový starší šedivý pán. V současné době vede dílo v České republice - i když poté, co se pražský betel přestěhoval do Bratislavy to může být už jinak. Ovšem jeho čeština je taková spíš českoslovenština smíchaná se srbochorvatštinou, jelikož léta sloužil v bývalé Jugoslávii. Takže jestli ten v Košicích byl on, to nevím.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  jája 26/7/2012, 14:38

loraku, stále tvrdím, že mě rodiče od dětství jako SJ učili znát Bibli. Ale co "maličko kvasu zkvasí celé těsto?" Víš kolik kvasu jsem zažil? Takže dobré ano, to nepopírám. Ale nuluje to to zlé? Pro Jehovu? Víš kolik falešnýho jsem jako starší na něj musel svést? Že nám nedal včas pravé světlo, tak jsme museli vylučovat?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Mezek 26/7/2012, 15:01

Pro loraka.
Mark Twain:
„Člověk je nepochybně nejzajímavější tupec, jakého si lze představit. I z těch nejzřetelnějších faktů dokáže vyvodit zcela nesprávné závěry.“
Celkem mě mrzí,že jsem vůbec s Tebou začal rozebírat Tvoje otázky vůči mě.
Nic jsi nepochopil.Z předloženého si bereš jen co se ti hodí.
Na hrubý pytel hrubá záplata.Chováš se jak zákoník.
Jen tak dál .
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Mezek 26/7/2012, 15:08


pro Bulhara
Ahoj Mezku , tak to musíš velmi dobře znát....

Ano Slávek se mnou studoval rodinný život v roce asi 90,patřil mezi ty chápající,ale holt když šlo o věci kolem VRO,tak Mad
ps:dáme řeč u D......ahoj
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  daniely 26/7/2012, 16:08

Mezek napsal:
ps:dáme řeč u D......ahoj
Doufám, že to vyjde Smile

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  daniely 26/7/2012, 16:14

Mezku, vůbec jsem nevěděla, co všechno jste si jako rodina prožili. Zážitky na celý život, viď? A pak, světe div se, že jste od SJ odešli. Rozumný člověk chápe, že to nebylo kvůli majetku... Těším se, až popovídáme I love you

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Mezek 26/7/2012, 16:21

Kdyby to bylo kvůli pnězum,tak bych se zachoval před jž mnoha lety jinak.Co jsme udělali nelituju.Lituju moje čtyři děti.Těm se z vývoje událostí zamotal svět.Co bylo jasně modré,náhle zčernalo.... Crying or Very sad To si beru na svá bedra. Sad
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 16:21

jája napsal:loraku, stále tvrdím, že mě rodiče od dětství jako SJ učili znát Bibli. Ale co "maličko kvasu zkvasí celé těsto?" Víš kolik kvasu jsem zažil? Takže dobré ano, to nepopírám. Ale nuluje to to zlé? Pro Jehovu? Víš kolik falešnýho jsem jako starší na něj musel svést? Že nám nedal včas pravé světlo, tak jsme museli vylučovat?

Jako clovek si vyloucenim nikoho neodsoudil na smrt. Skutecny soud kazdeho z nas jeste jen prijde. Kazdy vylouceny se muze zase do krestanskeho sboru vratit. Az nekdo skutecne miluje Jehovu i svoje blizni toho Jehova nepochybne pozna a postara se o to, aby byl takovy clovek zachranen plne v souladu s jeho vuli.

Veris tomu Jajo ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 16:24

Mezek napsal:Pro loraka.
Mark Twain:
„Člověk je nepochybně nejzajímavější tupec, jakého si lze představit. I z těch nejzřetelnějších faktů dokáže vyvodit zcela nesprávné závěry.“
Celkem mě mrzí,že jsem vůbec s Tebou začal rozebírat Tvoje otázky vůči mě.
Nic jsi nepochopil.Z předloženého si bereš jen co se ti hodí.
Na hrubý pytel hrubá záplata.Chováš se jak zákoník.
Jen tak dál .

Zdenku rekni mi v cem sem ti krivdil a co sem nenapsal podle pravdy v duchu toho, jak si mi to sam napsal ?

Ja te za nic neodsuzuji a ani te odsoudit nemohu. Preji ti jen to, co je dobre. Preji ti aby ti Jehova projevil sve milosrdenstvi. To sem ti napsal i na zaver sve predchazejici reakce. Prehled jsi to ?

Proc se urazis a zlobis ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Mezek 26/7/2012, 16:58

Lorak:
Zdenku rekni mi v cem sem ti krivdil a co sem nenapsal podle pravdy v duchu toho, jak si mi to sam napsal ?
Podivej se,už mě vynech z toho abys "ZVONIL" na moje vrata.
Čti pozorněkomentáře druhých.Pak možná pochopíš.

ps:neurazil jsem se!Ono to ani nejde se na Tebe urazit.Ale určitě jsem se na tebe po přečtení Tvého kom.zlobil. affraid Jinak si stojím za tím co jsem ti na to napsal:Pro loraka.
Mark Twain:
„Člověk je nepochybně nejzajímavější tupec, jakého si lze představit. I z těch nejzřetelnějších faktů dokáže vyvodit zcela nesprávné závěry.“
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  jája 26/7/2012, 16:59

A když jsem vyloučil bratra, co nastoupil CS? A za rok jsem ho neměl přijmout spět, pokud nepřijde odprosit? Za co?
A starou sestru, co se ze zdravotních důvodů odstěhovala k sousedovi a já jí z mladické horlivosti vyloučil a odbočka mi po odeslání růžové karty sdělila, že měla být jen označena, protože nebyl důkaz o smilstvu a ona tvrdila, že to ze zdravotních důvodů ani nejde. Když jsem navrh, že vše anulujeme a vysvětlím jí to, bylo mi sděleno, ať to tak nechám a přijde ona.
A jak se dívají SJ na vyloučený? I ty neprávem? Kde je Jehova a Ježíš? A kde organizace? Kde chceš být?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  daniely 26/7/2012, 17:10

Mezek napsal:Lituju moje čtyři děti.Těm se z vývoje událostí zamotal svět.Co bylo jasně modré,náhle zčernalo.... Crying or Very sad To si beru na svá bedra. Sad

Mám to stejně, nejvíc je mi taky líto našich dětí. Hlavně toho, že se teď potácejí mezi SJ a křesťanstvím, které donedávna neznaly. Pokřtěný SJ nemá moc na výběr, a když je jeho partner zarytý SJ, je v bezvýchodné situaci. Můžeme se jen modlit, aby byl Bůh s nimi. Ani nevíš, jak moc si to vyčítám...

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 17:59

jája napsal:A když jsem vyloučil bratra, co nastoupil CS? A za rok jsem ho neměl přijmout spět, pokud nepřijde odprosit? Za co?
A starou sestru, co se ze zdravotních důvodů odstěhovala k sousedovi a já jí z mladické horlivosti vyloučil a odbočka mi po odeslání růžové karty sdělila, že měla být jen označena, protože nebyl důkaz o smilstvu a ona tvrdila, že to ze zdravotních důvodů ani nejde. Když jsem navrh, že vše anulujeme a vysvětlím jí to, bylo mi sděleno, ať to tak nechám a přijde ona.
A jak se dívají SJ na vyloučený? I ty neprávem? Kde je Jehova a Ježíš? A kde organizace? Kde chceš být?

Vira a schvaleni od Jehovu nezavisi od nazoru a viry jinych lidi.

Jehova ma s kazdym z nas svuj zamer a my sami muzeme jen castecne ovlyvnit to jak to s nami nakonec dopadne. Vi o nas o kazdem vic jak si umime vubec predstavit.
Jehovu nemuze nikdo z lidi obelhat. Ani ty co vylucuji, ani ty, co jsou vylouceni. Jeho soud bude vuci kazdemu bez pochyb spravedlivy.

"Co tedy řekneme? Je snad u Boha bezpráví? Kéž k tomu nikdy nedojde! Vždyť říká Mojžíšovi: „Budu milosrdný k tomu, ke komu opravdu jsem milosrdný, a projevím soucit tomu, komu opravdu projevuji soucit.“ Proto tedy nezáleží na tom, kdo si přeje, ani na tom, kdo běží, ale na Bohu, který se smilovává. Vždyť Písmo říká faraónovi: „Právě proto jsem tě ponechal, abych ukázal ve spojitosti s tebou svou moc a aby mé jméno bylo oznamováno po celé zemi.“ Smiluje se tedy, nad kým si přeje, ale koho si přeje, toho nechává, aby se zatvrdil." (Rimanum 9:14-18 )

"Oč tedy [jde]? Jestliže někteří nevyjádřili víru, učiní snad jejich nedostatek víry Boží věrnost neúčinnou? Kéž se to nikdy nestane! Ale ať Bůh je shledán jako pravdivý, i kdyby každý člověk byl shledán jako lhář, jak je dokonce napsáno: „Aby ses prokázal [jako] spravedlivý ve svých slovech a abys zvítězil, když jsi souzen.“" (Rimanum 3:3,4 )

"Proto mi řekneš: „Proč ještě vyčítá? Kdo totiž odolal jeho výslovné vůli?“  Kdo tedy skutečně jsi, člověče, že odmlouváš Bohu? Opravdu řekne ztvárněná věc tomu, kdo ji ztvárnil: „Proč jsi mě tak udělal?“ Cože? Nemá hrnčíř autoritu nad hlínou, aby udělal z téže hroudy jednu nádobu pro čestné použití, jinou pro nečestné použití? Jestliže tedy Bůh, ačkoli měl vůli projevit svou zlobu a dát na vědomí svou moc, snášel s mnohou trpělivostí nádoby zloby hodící se ke zničení, aby dal na vědomí bohatství své slávy na nádobách milosrdenství, které předem připravil ke slávě, totiž na nás, které povolal nejen ze Židů, ale také z národů, [co na tom]? Je to, jak říká také u Ozeáše: „Ty, [kdo] nejsou mým lidem, nazvu ‚svým lidem‘, a tu, jež nebyla milována, [nazvu] ‚milovanou‘; a na místě, kde jim bylo řečeno: ‚Nejste můj lid‘, tam budou nazváni ‚synové živého Boha‘.“ (Rimanum 9:19-26 )

Hledat schvaleni u jinych lidi je velmi nerozumne. Meli bychom se stale usilovat skoumat, ci sme ve vire a mame schvaleni od samotneho Jehovu.

„Jestliže Jehova bude chtít, budeme žít a uděláme také to či ono.“ (Jakub 4:15)

I kdybys byl starsim primo ve vedoucim sboru nepripisuj svym rozhodnutim vecsi dulezitost nez jakou skutecne maji.

"A to budeme dělat, jestliže Bůh opravdu dovolí." (Hebrejcům 6:3 )

Pochopil jsi mne jajo ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 3 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru