Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lorakova Vrba

+14
Vierka
pepakrocan
Ing.Peter
jája
Bulhar
Mezek
JAREKzRybenu
daniely
Jesen
Alea
zbysek
lorak
gari
Hurvinek
18 posters

Strana 7 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 3/8/2012, 23:31

zbysek napsal:
Snad jsi to tedy pochopil a získal jsi také jistotu spasení. Smile

Jasně....a budeme na věčnosti sousedi. No jo, ale co když ty budeš v nebi a já na zemi ? To se tedy nikdy neuvidíme. Tak to musím přidat, abych se do nebe taky dostal.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 3/8/2012, 23:34

Bulhar napsal:No jo, ale co když ty budeš v nebi a já na zemi ?
Bože na nebesích, ty máš ale starosti!!! Very Happy

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 3/8/2012, 23:39

zbysek napsal:

Bože na nebesích, ty máš ale starosti!!! Very Happy

....a já myslel, že se budeš radovat, že mám jistotu spasení.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 3/8/2012, 23:51

frodobagin napsal:Zajímavé čtení o textu z Janova evangelia 14:14. Odkaz zde. Napsal tam zapisovatel Jan “POPROSÍTE MNE O COKOLI”, anebo řekl: “POPROSÍTE O COKOLI”? Výše v odkazu je uveden jeden z mnoha názorů.

Přeji krásný den.

Díky bráško Frodo za ten odkaz, kde je uvedeno, co obsahují nejstarší rukopisy, a kde je hezky vysvětleno, jak k uvádění či vynechávání slova "mne" docházelo a dochází.

Zajímavé je i srovnat poznámku pod čarou k Janovi 14:14 v PNS:

„Poprosíte“, ADIt a v souladu s 15:16 a 16:23; P66אBWVgSyh,p „mě poprosíte“.

Přičemž jednotlivé zkratky znamenají (PNS str. 9 Úvod):

V ppč. PNS uvedené rukopisy "mne" vynechávající (3):

A - Alexandrijský kodex, řec., 5. století n. l., Britské muzeum, H. p., Ř. p.
D - Codex Bezae, řec. a lat., 5. století n. l., Cambridge, Anglie, a Paříž, Ř. p.
It - Překlady ve staré latině, Itala, 2. až 4. století n. l.; H. p., Ř. p.

V ppč. PNS uvedené rukopisy "mne" uvádějící (7):

P66 - Papyrus Bodmer 2, řec., asi 200 n. l., Ženeva, Ř. p
א - Sinajský kodex, řec., 4. století n. l., Britské muzeum, H. p., Ř. p.
B - Vatikánský rkp. 1209, řec., 4. století n. l., Vatikán, Řím, H. p., Ř. p.
W - Freer Gospels, 5. století n. l., Washington
Vg - Latinská Vulgáta, původně vytvořená asi roku 400 n. l. Jeronýmem (Iuxta Vulgatam Versionem, Württembergische Bibelanstalt, Stuttgart, 1975).
Syh - Philoxeniana, Harklenský syrský překlad, 6. a 7. století n. l.; Ř. p.
Syp - Syrská Pešita, křesťanská aram., původně vytvořená v 5. století n. l. (S. Lee, ed., Londýn, 1826, reprint United Bible Societies, 1979).


Tedy vynechání "mě" PNS je mj. v souladu s vlastním překladatelovým pochopením jiných veršů, a to přesto, že si uvědomují, že nevynechání "mne" má podporu ve větším množství rukopisů.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 4/8/2012, 07:55

JAREKzRybenu napsal:Tedy vynechání "mě" PNS je mj. v souladu s vlastním překladatelovým pochopením jiných veršů, a to přesto, že si uvědomují, že nevynechání "mne" má podporu ve větším množství rukopisů.
Vzhledem k tomu, že tato praktika (vynechání či přidání slova, měnící celkové vyznění textu) je častější, už bych to nevnímal jako vlastní pochopení překladatele, ale jako předem daný záměr. Tedy záměr přizpůsobit text přijaté ideji. Tím se ovšem diskredituje i samotná idea. Pak tu mohou různí lorakové vykřikovat cokoliv o o pravdě, když ale víme, jakým způsobem SJ manipulují text, pak také můžeme mít jistotu v tom, že pravdu prostě nemají.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 4/8/2012, 09:54

JAREKzRybenu napsal:
frodobagin napsal:Zajímavé čtení o textu z Janova evangelia 14:14. Odkaz zde. Napsal tam zapisovatel Jan “POPROSÍTE MNE O COKOLI”, anebo řekl: “POPROSÍTE O COKOLI”? Výše v odkazu je uveden jeden z mnoha názorů.

Přeji krásný den.

Díky bráško Frodo za ten odkaz, kde je uvedeno, co obsahují nejstarší rukopisy, a kde je hezky vysvětleno, jak k uvádění či vynechávání slova "mne" docházelo a dochází.

Zajímavé je i srovnat poznámku pod čarou k Janovi 14:14 v PNS:

„Poprosíte“, ADIt a v souladu s 15:16 a 16:23; P66אBWVgSyh,p „mě poprosíte“.

Přičemž jednotlivé zkratky znamenají (PNS str. 9 Úvod):

V ppč. PNS uvedené rukopisy "mne" vynechávající (3):

A - Alexandrijský kodex, řec., 5. století n. l., Britské muzeum, H. p., Ř. p.
D - Codex Bezae, řec. a lat., 5. století n. l., Cambridge, Anglie, a Paříž, Ř. p.
It - Překlady ve staré latině, Itala, 2. až 4. století n. l.; H. p., Ř. p.

V ppč. PNS uvedené rukopisy "mne" uvádějící (7):

P66 - Papyrus Bodmer 2, řec., asi 200 n. l., Ženeva, Ř. p
א - Sinajský kodex, řec., 4. století n. l., Britské muzeum, H. p., Ř. p.
B - Vatikánský rkp. 1209, řec., 4. století n. l., Vatikán, Řím, H. p., Ř. p.
W - Freer Gospels, 5. století n. l., Washington
Vg - Latinská Vulgáta, původně vytvořená asi roku 400 n. l. Jeronýmem (Iuxta Vulgatam Versionem, Württembergische Bibelanstalt, Stuttgart, 1975).
Syh - Philoxeniana, Harklenský syrský překlad, 6. a 7. století n. l.; Ř. p.
Syp - Syrská Pešita, křesťanská aram., původně vytvořená v 5. století n. l. (S. Lee, ed., Londýn, 1826, reprint United Bible Societies, 1979).


Tedy vynechání "mě" PNS je mj. v souladu s vlastním překladatelovým pochopením jiných veršů, a to přesto, že si uvědomují, že nevynechání "mne" má podporu ve větším množství rukopisů.

Jarku PISMO si neodporuje Exclamation

Ty, co ho falsuji v nem ale delaji zmatek a straceji tak podporu od naseho nebeskeho Otce jedineho praveho BOHA JEHOVU i od naseho Pana Jezise Krista.

"Proto se přestaňte stávat nerozumnými, ale dále si uvědomujte, jaká je Jehovova vůle.Také se neopíjejte vínem, v němž je prostopášnost, ale neustále se naplňujte duchem a mluvte k sobě v žalmech a chválách Boha a v duchovních písních a zpívejte a doprovázejte se hudbou Jehovovi ve svém srdci a ve jménu našeho Pána Ježíše Krista vždy vzdávejte díky za všechno našemu Bohu a Otci." (Efezanum 5:18-20 )

""Ať také vládne ve vašem srdci KRISTŮV pokoj, neboť jste k tomu vskutku byli povoláni v jednom těle. A ukažte, že jste vděční. Ať ve vás bohatě přebývá KRISTOVO slovo ve vší moudrosti. Dál vyučujte a napomínejte jeden druhého žalmy, chválami Boha, duchovními písněmi s milostivostí a zpívejte Jehovovi ve svém srdci. A ať děláte cokoli slovem nebo skutkem, všechno dělejte ve jménu Pána Ježíše a děkujte skrze něho Bohu, Otci." (Kolosanum 3:15-17 )

Je to plne v souladu s 1 Kor 8:4-7

"...pro nás je skutečně jeden Bůh, Otec, z něhož je všechno, a my pro něho; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno, a my skrze něho..."


"Stále jim to připomínej a ukládej jim před Bohem jako svědkem, aby se nepřeli o slova (2. Jana 9; Galaťanům 1:6) , což není vůbec užitečné, protože to rozvrací ty, kdo naslouchají.Vynasnaž se, aby ses představil Bohu jako schválený, jako dělník, který se nemá zač stydět a správně zachází se slovem pravdy. Ale vyhýbej se prázdným řečem, které porušují to, co je svaté, neboť budou postupovat k stále větší bezbožnosti a jejich slovo se rozšíří jako sněť. Patří k nim Hymenaios a Filetos. Právě tito [muži] se odchýlili od pravdy a říkají, že vzkříšení již nastalo; a podvracejí víru některých. Pevný Boží základ přesto zůstává stát a má tuto pečeť: „Jehova zná ty, kdo mu patří“(4. Mojžíšova 16:5;1. Korinťanům 8:3) , a: „Ať každý, kdo jmenuje Jehovovo jméno , se zřekne nespravedlnosti. (Sef 3:9,12,13)“ (2 Tim 2:14-19 )

KONTEXT I SLOVA JANA 14:14 (Jan 14:13;15:16;16:23) JSOU JASNE A PREKRUCOVAT JE BUDE JEN TEN KDO IGNORUJE BOZI SLOVO PRAVDY JAKO JEDEN CELEK.

"Dále, považujte trpělivost našeho Pána za záchranu, právě jak vám také psal náš milovaný bratr Pavel podle moudrosti, která mu byla dána, když o tom mluvil, jako to činí také ve všech [svých] dopisech. Jsou v nich však některé věci těžko srozumitelné, jež neučení a nestálí překrucují, jako také ostatní Písma, ke svému vlastnímu zničení." (2 Petra 3:15,16 ) Exclamation

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Mezek 4/8/2012, 10:56

LORAKU píšeš-Ty, co ho falsuji v nem ale delaji zmatek a straceji tak podporu od naseho nebeskeho Otce jedineho praveho BOHA JEHOVU i od naseho Pana Jezise Krista.
study
Tak že připouštíš,že si b. Franz a další,při výrobě PNS přizpůsobili chápání různých textů k obrazu svému? scratch
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 4/8/2012, 11:38

Mezek napsal:
LORAKU píšeš-Ty, co ho falsuji v nem ale delaji zmatek a straceji tak podporu od naseho nebeskeho Otce jedineho praveho BOHA JEHOVU i od naseho Pana Jezise Krista.
study
Tak že připouštíš,že si b. Franz a další,při výrobě PNS přizpůsobili chápání různých textů k obrazu svému? scratch

Vis dobre co si o SJ myslim. Jsou nepochybne Bozim lidem, co v dnesni dobe obnovil a nadale pracuje na obnoveni cisteho uctivani, ktere je v souladu s ucenim a slovami PISMA. (Pris 4:18;Jan 8:31,32;Jan 15:7-10)

Uceni Jezise Krista a jeho uceniku je nepochybne nejvic videt v krestanskych sborech SJ. Ty jenz se oddeluji a odchazeji ze sboru SJ jsou odpadlici od cisteho uctivani a hledaji naplneni vlastni sebecke touhy.

"Kdo překrývá přestupek, hledá lásku, a ten, kdo stále hovoří o záležitosti, rozděluje ty, kdo se důvěrně znají...Špatný stále hledá jedině vzpouru..." Prislovi 17:9,11

Sam si odpadlikem od cisteho uctivani a az nemas zajem mluvit o ceste pravdy uctive nemusime spolu mluvit vubec.

Az mas zajem DOBRE spoznat CESTU PRAVDY a uceni Boziho slova pros Boha skrze Jezise Krista o odpusteni svych prestupku a o jeho milosrdenstvi a mozna ti da poznat svuj zamer a schvali te jako cloveka, ktery ma byt nakonec zachranen. (Sef 2:1-3)

Az se ale budes i nadale neuctive chovat k tem jenz mu oddane a verne slouzi a prinaseji mu zadouci ovoci, ktere mu nikdo jiny neprinasi, tak necekej, ze te za to bude chvalit. (Matous 12:30 )

I kdyz nekdo neni primo v spojeni s krestanskym sborem SJ, ale dela to co prospiva oslave jedineho praveho BOHA JEHOVU skrze jeho syna JEZISE KRISTA na zaklade uceni a slov PISMA urcite dela spravnou vec.

"„Učiteli, viděli jsme, jak kdosi vyhání démony používáním tvého jména a pokoušeli jsme se mu bránit, protože [tě] nenásleduje s námi.“ Ale Ježíš mu řekl: „Nepokoušejte se [mu] bránit, neboť ten, kdo není proti vám, je s vámi.“ (Lukáš 9:50 )

Oslavuj teda jedineho praveho Boha JEHOVU skrze jeho syna Jezise Krista a nedovol, aby se rouhave mluvilo o ceste PRAVDY ! (2 Petra 2:1-3 )

Ty jenz se v krestanskem sboru ujimaji vedeni jsou stale jenom nedokonali a chybujici lide a taky si ponesou svuj vlastni naklad i zodpovednost. (Lukas 12:46-48 )

Selhani lidi vsak neni duvodem proc ma nekdo opustit krestansky sbor, kde je uctivan pouze jediny pravy Buh Jehova skrze jeho syna Jezise Krista podle uceni PISMA (Rim 3:3,4) Opustit Jehovu a jit do sveta ovladaneho Satanem, pripadne se jeste podilet a obhajovat falesne uctivani s temi, kdo urazeji Jehovu a neuznavaji ho jako jedineho praveho Boha hodneho uctivani je jeste horsi (Mar 12:28-34; Mat 4:10 )

Odejit z krestanskeho sboru a prestat oznamovat jinym lidem dobrou spravu o prichode Boziho kralovstvi a o jeho zameru z tebe dela vazneho provinilce, lebo az se nepodilas na praci, ktera byla i tobe sverena, vina krvi jinych lidi je na tvoji hlave a ver, ze Jehova skrze sveho syna Jezise Krista s kazdym z nas skutecne bude spravedlive uctovat a pripomene kazdemu co mel delat a zepta se i tobe proc si nedelal to o cem si vedel, ze je to plne v souladu s jeho vuli. (1 Kor 9:16,17; Eze 3:18; Heb 10:26-31 )

Podle Bozi vule ti preji hodne milosrdensti od meho milujiciho nebeskeho Otce Boha Jehovu skrze jeho syna Jezise Krista.

SJ NEFALSUJI BOZI SLOVO !

UCI TO, CO Z JEHO SLOV JAKO CELKU SKUTECNE JASNE VYPLYVA. V TOMHLE UCENI STALE NEPREDUJI A NEPOTKYNAJI SE NA CHYBACH JINYCH LIDI, LEBO TO, CO DELAJI, DELAJI PRO OSLAVU JEDINEHO PRAVEHO BOHA JEHOVU. (2 Kor 4:1-6 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Mezek 4/8/2012, 12:17

Sam si odpadlikem od cisteho uctivani a az nemas zajem mluvit o ceste pravdy uctive nemusime spolu mluvit vubec.
To je Tvá odpověď na jasnou otázku?No,nevadí......

[quote]

Az se ale budes i nadale neuctive chovat k tem jenz mu oddane a verne slouzi
Nejsem si vědom Idea
Podle Bozi vule ti preji hodne milosrdensti od meho milujiciho nebeskeho Otce Boha Jehovu skrze jeho syna Jezise Krista.
Nemusíš se do toho nutit mi něco přát,cítím,že to od srdce neni.Nezlob se, je to řekl bych takový Tvůj stereozvyk,že by to tak mělo být......ale

Musím Ti říct jak na mě působíš.Jako ten neomylný,který má ve všem jasno.za dobu Tvého působení zde,jsem nečetl,že bys napsal slova jako,tak to chápu já,nebo myslím,či něco v tom smyslu.Kdepak.Ty jsi si tak jistej,až to zaráží.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 4/8/2012, 12:58

[quote="Mezek"]
Sam si odpadlikem od cisteho uctivani a az nemas zajem mluvit o ceste pravdy uctive nemusime spolu mluvit vubec.
To je Tvá odpověď na jasnou otázku?No,nevadí......



Az se ale budes i nadale neuctive chovat k tem jenz mu oddane a verne slouzi
Nejsem si vědom Idea
Podle Bozi vule ti preji hodne milosrdensti od meho milujiciho nebeskeho Otce Boha Jehovu skrze jeho syna Jezise Krista.
Nemusíš se do toho nutit mi něco přát,cítím,že to od srdce neni.Nezlob se, je to řekl bych takový Tvůj stereozvyk,že by to tak mělo být......ale

Musím Ti říct jak na mě působíš.Jako ten neomylný,který má ve všem jasno.za dobu Tvého působení zde,jsem nečetl,že bys napsal slova jako,tak to chápu já,nebo myslím,či něco v tom smyslu.Kdepak.Ty jsi si tak jistej,až to zaráží.

To, co sem ti napsal o Bozim milosrdenstvi myslim vazne a je to me prani ze srdce pro kazdeho cloveka zijiciho na teto Zemi (2 Pet 3:9). Bez Boziho milosrdenstvi nema nikdo z nas sanci obstat pred Jehovem i kdyby si cokoliv namlouval, jak si to tu casto nekteri odpadlici namlouvaji, ze budou spaseni jen proto, ze veri v Jezise Krista a uvnitr sveho falesneho a zradneho srdce citi, ze je Jehova schvaluje bez toho, aby si uprimne a namahave usilovali o schvaleny stav cinenim toho, co je v souladu s Bozi vuli. (Rim 9:14-18; Luk 13:23-27)

"Zkoušejte, zda jste ve víře, prokazujte, co sami jste. Nebo [snad] nerozpoznáváte, že Ježíš Kristus je ve spojení s vámi? Ledaže jste neschváleni. Opravdu doufám, že poznáte, že my nejsme neschváleni.
Modlíme se k Bohu, abyste nedělali nic nesprávného, ne abychom se my jevili jako schválení, ale abyste dělali to, co je znamenité, i kdybychom se my jevili jako neschválení. Vždyť nemůžeme dělat nic proti pravdě, ale pouze pro pravdu. Jistě se radujeme, kdykoli jsme slabí, ale vy jste mocní; a za to se modlíme, abyste byli usměrněni...Nakonec, bratři, dále se radujte, buďte usměrňováni a utěšováni, smýšlejte souhlasně, žijte pokojně a BŮH lásky a pokoje bude s vámi." (2 Kor 13:5-11 )

Urcite nejsem neomylny, ale vim s jistotou, ze muj nebesky Otec BUH Jehova je jediny pravy Buh hodny uctivani. K jeho poznani i uctivani jako jedineho praveho Boha se snazim povzbuzovat kazdeho cloveka. Delam to i v pripade tech lidi, ktery svym ucenim zatemnuji uceni PRAVDY a cestu k Jehovovi. Pripominam jim, ze tohle neni rozumne delat (Prislovi 9:10; Efez 5:6-20).

"A řekl jsem: „Nebudu se o něm zmiňovat a nebudu již mluvit v jeho jménu.“ A v mém srdci se to prokázalo být jako hořící oheň uzavřený v mých kostech; a unavilo mě zadržování a nebyl jsem schopen [to snášet]." (Jeremjáš 20:9 )

Uceni Boziho slova a poznani Bozi vule neni mozne ziskat tak, ze si nekdo vythne nektere veci z kontextu a prekrouti uceni PRAVDY BOZIHO SLOVA !

Jedno slovo ani veta spatne vysvetlena a interpretovana v rozporu s ucenim PISMA jako celku neni ucenim Boziho slova a neni to ani oznamovani jeho vule.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 4/8/2012, 13:16

Ke zde probíhající debatě o úpravách původního textu v Překladu Nového Světa (PNS) bych uvedl tento odkaz (viz níže). Je to jedna z mnoha prací, které upozorňují na praktiky, které používal překladatelský tým SJ (jména překladatelů PNS nebyla nikdy zveřejněna a pouze se předpokládá, kdo jimi byli).
Odkaz zde.

Přeji všem dostatek dobré vůle.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 4/8/2012, 14:14

frodobagin napsal:Ke zde probíhající debatě o úpravách původního textu v Překladu Nového Světa (PNS) bych uvedl tento odkaz (viz níže). Je to jedna z mnoha prací, které upozorňují na praktiky, které používal překladatelský tým SJ (jména překladatelů PNS nebyla nikdy zveřejněna a pouze předpokládá, kdo jimi byli).
Odkaz zde.

Přeji všem dostatek dobré vůle.

Frodo tvuj odkaz je LZI uz ve svem nadpisu.
"Jak Překlad nového světa SJ zakrývá božství Ježíše Krista"

Pravda je jina !

Kdo je Ježíš Kristus? Bůh, nebo člověk?
http://www.watchtower.org/b/20050915/article_02.htm

Co říká Bible - Existuje jen jeden pravý Bůh?
http://www.watchtower.org/b/200602b/article_01.htm

Svedkove Jehovovi jako verny nasledovnici sveho PANA JEZISE KRISTA narozdil od jinych falesnych krestanskych sekt uci o Bohu i o Jezisi Kristovi a jeho postaveni boha celou PRAVDU jasne zapsanou v Bozim slove Exclamation

Vacsina odpadlickych krestanskych sekt dnes prijima zavery nicejskeho koncilu z roku 325 n.l. jako spravny nazor na Boha a stotoznuje se s jeho zavery, kdy byl Jezis prohlasen za BOHA, ktery je hodny uctivani stejne jako jeho OTEC, ktery je vsude oznacovan i primo samotnym Jezisem za jedineho praveho Boha hodneho uctivani a sam sebe Jezis oznacuje pouze za prostrednika mezi svym Otcem jedinym pravym Bohem a lidmi. (Mat 4:10; Jan 17:3,6-8; Jan 20:17; 1 Kor 8:4-7; 1 Tim 2:3-7 )

Nekdo z vas jde treba polemizovat o tom ci byl Jezis ve svoji predlidske existenci a potom i opakovane po svem vzkriseni soucasti JEDINEHO TAJEMNEHO BOHA a pritom pripoustite, ze na jisty cas timto BOHEM byt nemohl ! Delate v presnem poznani o tom kdo je jediny pravy BUH zmatek (Jan 17:3) a zatemnujete svym bloudenim a lidskymi filozofiemi PRAVDU a uceni o BOHU, co je jasne zapsana v Bozim slove !

Uceni Bible ale jasne rozlisuje, osobu JEZISE jako Boziho syna a prostrednika mezi Bohem a lidmi v nizsim postaveni vuci Bohu a jeho Otce BOHA JEHOVU jako JEDINEHO praveho BOHA ve zvrchovanem postaveni a autoritou nad kazdym vcetne sveho SYNA Exclamation (Mar 12:29,30,32,33; 1 Kor 11:3; 1 Kor 15:28 )

Jezis sam jasne oznacil sveho Otce jako jedineho praveho Buha, co je hodny byt uctivan a sam nam v uctivani sveho Otce i Boha (Jan 20:17) zanechal ten nejlepsi priklad hodny nasledovani (Mat 6:9-13; Jan 17kap).

Stal se pro nas cestou k svemu OTCI a BOHU JEHOVOVI (Jan 20:17 ) jako k jedinemu pravemu Bohu (Jan 17:3) a ne dalsim Bohem, co ma byt uctivan stejne jako jeho Otec.

"Zachovejte si takový myšlenkový postoj, jaký měl i Kristus Ježíš, který, ačkoli existoval v Boží podobě, neuvažoval o tom, že by něco uchvátil, totiž aby byl roven Bohu (porovnej s Janem 14:28 ). Ne, ale zřekl se sám sebe, přijal podobu otroka a stal se podobným lidem. Více než to: Když se nalézal v lidské podobě, pokořil se a stal se poslušným až do smrti, ano, smrti na mučednickém kůlu (VECNY a vsemohouci BUH NEMUZE UMRIT ! ). Právě proto ho také Bůh vyvýšil do nadřazeného postavení a laskavě mu dal jméno, které je nad každým jiným jménem, aby v Ježíšově jménu klekalo každé koleno těch v nebi a těch na zemi a těch pod zemskou půdou a aby každý jazyk otevřeně uznával, že Ježíš Kristus je Pánem ke slávě Boha, Otce." (Fil 2:5-11 )

"Kéž dá BŮH, který poskytuje vytrvalost a útěchu, abyste mezi sebou měli stejný myšlenkový postoj, jako měl Kristus Ježíš, abyste jednomyslně, jedněmi ústy oslavovali BOHA a Otce našeho Pána Ježíše Krista." (Rim 15:5,6 porovnej s Janem 20:17)

"...modla není ve světě nic a že není žádný Bůh kromě jednoho. Ačkoli jsou totiž ti, kdo jsou nazýváni „bohy“, ať v nebi, nebo na zemi, právě jako je mnoho „bohů“ a mnoho „pánů“, pro nás je skutečně jeden Bůh, Otec, z něhož je všechno, a my pro něho; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno, a my skrze něho.
Ne všichni ovšem mají toto poznání
; ale někteří, protože jsou až dosud zvyklí na modlu..." (1 Korintanum 8:4-7 )

Frodo pokud jsi zvykly na uctivani model klidne svoje falesne a sektarske uceni zneuctujici JEDINEHO PRAVEHO BOHA JEHOVU i jeho syna naseho PANA Jezise Krista rozsiruj i nadale, jak dalsi odpadlici, co si za sireni teto sektarske nauky ponesou pred Bohem zodpovednost. I izraelsky narod si udelal zlate tele a uctival ho jako Jehovu. Dokonce prinutili samotneho Arona, aby jim tohle tele udelal nez se Mojzis vratil se zakonem od JEDINEHO PRAVEHO BOHA, ktery mu byl sprostredkovan Bozim synem - SLOVEM - Jezisem Kristem.

2 Mojzisova 20:2-5
„Já jsem Jehova, tvůj Bůh...Nebudeš mít žádné jiné bohy proti mému obličeji...Nebudeš se jim klanět ani se nedáš svést, abys jim sloužil, protože já, Jehova, tvůj Bůh, jsem Bůh vyžadující výlučnou oddanost"

Tohle je hned prvni prikazani stale platne i pro kazdeho KRESTANA ! (Mat 4:10)

Ja se i nadale budu ridit velmi dobrym prikladem i slovami naseho PANA JEZISE KRISTA.

"Přichází však hodina, a je [již] nyní, kdy praví ctitelé budou uctívat Otce duchem a pravdou, neboť Otec skutečně hledá takové [lidi], aby ho uctívali.  Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, musí uctívat duchem a pravdou.“" (Jan 4:23,24 )

Uctivam Stvoritele a ne stvoreni. Jezis je stvorenou bytosti a sluzebnikem jedineho praveho Boha (Prislovi 8:22; Kol 1:15; Rim 15:8 ) a proto ani nemuze byt uctivan jako VSEMOHOUCI a VECNY BUH JEHOVA z ktereho JE VSECHNO !

"Na to jsem padl k jeho nohám, abych ho uctíval. Ale říká mi: „Pozor! Nedělej to! Jsem jen spoluotrok tvůj a tvých bratrů, kteří mají dílo [vydávání] svědectví o Ježíšovi. Uctívej Boha (Jezisuv i nas nebesky OTEC BUH JEHOVA), neboť vydávání svědectví o Ježíšovi je to, co inspiruje k prorokování.“" (Zjevení 19:10 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 4/8/2012, 20:38

lorak napsal:Jarku PISMO si neodporuje Exclamation

Ty, co ho falsuji v nem ale delaji zmatek a straceji tak podporu od naseho nebeskeho Otce jedineho praveho BOHA JEHOVU i od naseho Pana Jezise Krista.
Čímž jsi vynesl jasný soud nad svědkovským VRO. Loraku, dochází ti to? Můžeš za těchto okolností stále obhajovat lži publikací SV? Teď už přece musíš vědět, že to jsou lži!

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 4/8/2012, 22:19

Ahoj loraku.
Tvůj komentář je příliš dlouhý a k tématu se vztahuje tak asi třetina toho, co jsi napsal. Takže postupně:
lorak napsal:Frodo pokud jsi zvykly na uctivani model klidne svoje falesne a sektarske uceni zneuctujici JEDINEHO PRAVEHO BOHA JEHOVU i jeho syna naseho PANA Jezise Krista rozsiruj i nadale, jak dalsi odpadlici, co si za sireni teto sektarske nauky ponesou pred Bohem zodpovednost. I izraelsky narod si udelal zlate tele a uctival ho jako Jehovu. Dokonce prinutili samotneho Arona, aby jim tohle tele udelal nez se Mojzis vratil se zakonem od JEDINEHO PRAVEHO BOHA, ktery mu byl sprostredkovan Bozim synem - SLOVEM - Jezisem Kristem.
Věř mi loraku. Nechci a doufám že se k tomu nikdy nepropracuji, abych uctíval modly. Jenže to není to, o co tu jde. Snad nechceš Ježíše Krista označit jako modlu nebo jej srovnávat se zlatým teletem.
Dále pokud vím, tak nikdo zde na fóru nezpochybnil JHVH jako nejvýše postaveného boha, stvořitele a Ježíše Krista jako jeho výtvor a tím pádem nižšího v jeho postavení. Jde o to, že VRO a vedoucí sbor pro to, aby jednoznačně stanovil nauku, kterou propaguje, je ochoten upravit původní znění biblického záznamu tak, aby lépe odpovídal jeho myšlence. To je velká CHYBA. Protože při takovéto úpravě biblického textu může tomu, kdo tuto úpravu provádí, uniknout jiná souvislost, která nemusí být při realizaci té konkrétní myšlenky zcela jasně zřetelná. Proto JHVH nechal do biblického zápisu napsat toto upozornění:
Zjevení 22:18 Vydávám svědectví každému, kdo slyší slova proroctví tohoto svitku: Jestliže někdo k tomu přidá, Bůh mu přidá ran, o nichž je napsáno v tomto svitku
19 a jestliže někdo něco odejme ze slov svitku tohoto proroctví, Bůh odejme jeho podíl ze stromů života a ze svatého města, věci, o nichž je napsáno v tomto svitku
20 Ten, kdo o tom vydává svědectví, říká: Ano; přijdu rychle. Amen! Přijď, Pane Ježíši.
21 [Kéž je] nezasloužená laskavost Pána Ježíše Krista se svatými

Je ti jasné o co jde? Zbytečně tady mrháš svými vyhrůžkami. Zodpovídat se budu Ježíši a JHVH a né žádnému VRO nebo vedoucímu sboru. A to samé platí o tobě a o každém SJ, katolíkovi, muslimovi, buddhistovi atp. Svoji odpovědnost nemůžeš přehrát na nikoho jiného. Může být v určitou chvíly snazší uznávat někoho, kdo o sobě tvrdí, že je jediný sprostředkovatelský Boží kanál a přijmout to, co říká. Protože když se tento sprostředkovatelský kanál zmýlí, může dotyčná osoba říci "ale to, čemu jsem věřil mi přece předal sprostředkovatelský kanál od JHVH, tudíž nenesu žádnou vinu". To je ale OMYL. Každý nese vinu sám za sebe. Nikdy VRO a vedoucí sbor za všechny Svědky Jehovovi. Je to přeci tak jednoduché.
Odpovědnější, poctivější a pokornější je uvést do překladu Bible text tak, jak je zapsán v původním znění a do poznámky mohu uvést své názory na věc. To je správný postup. Nikoliv "natvrdo" změnit biblický záznam ve jménu lepšího podání biblických nauk.

Přeji všem dostatek dobré vůle.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 4/8/2012, 22:30

frodobagin napsal:Dále pokud vím, tak nikdo zde na fóru nezpochybnil JHVH jako nejvýše postaveného boha, stvořitele a Ježíše Krista jako jeho výtvor a tím pádem nižšího v jeho postavení.
Záleží na tom, co si pod tím představuješ. Vyřčené určitě platí pro člověka Ježíše Krista. Ovšem neplatí to pro Slovo (které se stalo člověkem Ježíšem Kristem), které bylo u Boha už na samém počátku, je nestvořené a je Bohem.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Ing.Peter 5/8/2012, 11:05

Lorak: Ty jenz se oddeluji a odchazeji ze sboru SJ jsou odpadlici od cisteho uctivani a hledaji naplneni vlastni sebecke touhy.

No aj ty si písal že nechodíš na zhromaždenia, aj ty sa oddeluješ.. Čo s tým mieniš urobiť?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 5/8/2012, 11:48

zbysek napsal:
frodobagin napsal:Dále pokud vím, tak nikdo zde na fóru nezpochybnil JHVH jako nejvýše postaveného boha, stvořitele a Ježíše Krista jako jeho výtvor a tím pádem nižšího v jeho postavení.
Záleží na tom, co si pod tím představuješ. Vyřčené určitě platí pro člověka Ježíše Krista. Ovšem neplatí to pro Slovo (které se stalo člověkem Ježíšem Kristem), které bylo u Boha už na samém počátku, je nestvořené a je Bohem.

Ahoj zbyšku.
Mohl by jsi, prosím tě, jasně a srozumitelně vysvětlit svůj pohled na vztah mezi JHVH a Ježíšem Kristem a lidmi. Vysvětli to prosím, také s ohledem na časová období, tedy v minulosti, v současnosti a v budoucnosti. Není potřeba přijímat nejaká absolutní rozhodnutí, prostě mi napiš, jak chápěš existenci JHVH, Ježíše a lidí. Napiš to tak, abych tomu rozuměl. Děkuji.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 5/8/2012, 13:54

Ing.Peter napsal:Lorak: Ty jenz se oddeluji a odchazeji ze sboru SJ jsou odpadlici od cisteho uctivani a hledaji naplneni vlastni sebecke touhy.

No aj ty si písal že nechodíš na zhromaždenia, aj ty sa oddeluješ.. Čo s tým mieniš urobiť?

"Ján odpovedal a riekol:„Učiteľ, videli sme istého muža vyháňať démonov tým, že používal tvoje meno, a snažili sme sa mu brániť, pretože [ťa] nenasleduje s nami.“ Ale Ježiš mu odpovedal:„Nepokúšajte sa [mu] brániť, lebo ten, kto nie je proti vám, je s vami.“ (Lukáš 9:49,50 )

"Kto nie je na mojej strane, je proti mne, a kto so mnou nezhromažďuje, rozptyľuje." (Lukáš 11:23 )

"Pravda, niektorí zvestujú Krista zo závisti a súperenia, ale iní tiež z dobrej vôle. Tí druhí verejne oznamujú Krista z lásky, lebo vedia, že som tu preto, aby som obhajoval dobré posolstvo; ale tí prví to robia zo svárlivosti, nie z čistej pohnútky...Čo na tom? [Nič,] jedine to, že každým spôsobom, či s predstieraním alebo pravdivo, verejne ohlasujú Krista, a z toho sa radujem." (Filipanom 1:15-18 )

"Ale čo sa týka falošných bratov, ktorí sa nenápadne dostali dovnútra a vlúdili sa, aby sliedili po našej slobode (3 Jana 9-11), ktorú máme v spojení s Kristom Ježišom, aby nás úplne zotročili – tým sme sa nevzdali, aby sme sa podriadili, nie, ani na hodinu, aby vám zostala zachovaná pravda dobrého posolstva." (Galatanom 2:4,5 )

"Skutočne, znášate každého, kto vás zotročuje, kto pohlcuje, [čo máte,] kto uchvacuje, [čo máte,] kto sa nad [vás] vyvyšuje, kto vás bije do tváre." (2. Korinťanom 11:20 )

"Nie že by sme boli pánmi nad vašou vierou, ale sme spolupracovníkmi na vašu radosť, pretože stojíte [svojou] vierou." (2 Korintanom 1:24 )

"Ak žijeme duchom, duchom aj poriadne choďme. Nestaňme sa sebeckými tým, že by sme sa vzájomne popudzovali k súpereniu a vzájomne si závideli...Lebo ak sa niekto nazdáva, že je niečím, a nie je ničím, klame svoju myseľ. Ale nech dokáže, aké je jeho vlastné dielo, a potom bude mať príčinu jasať nad sebou, a nie v porovnaní s niekým iným. Lebo každý ponesie svoj vlastný náklad." (Galatanom 5:25,26;6:3-5 )

"Ktože si ty, že súdiš domáceho sluhu iného? Svojmu vlastnému pánovi stojí alebo padá. Skutočne bude stáť, lebo Jehova ho môže postaviť....Veď nikto z nás nežije iba pre seba a nikto neumiera iba pre seba; lebo keď žijeme, žijeme Jehovovi, a keď umierame, umierame Jehovovi. A preto, či žijeme, či umierame, patríme Jehovovi...Prečo však súdiš svojho brata? Alebo prečo sa pozeráš zhora na svojho brata? Veď všetci budeme stáť pred Božou sudcovskou stolicou; je totiž napísané: „‚Akože žijem,‘ hovorí Jehova, ‚každé koleno sa bude skláňať predo mnou a každý jazyk bude verejne uznávať Boha.‘“ Tak teda každý z nás bude Bohu skladať účty sám za seba." (Rimanom 14:4,7,8,10-12 )

Peto neoddelujem sa od krestanskeho zboru SJ hoci by niekto mohol taky dojem nadobudnut. Sluzim rovnakemu Panovi a uctievam rovnakeho Boha ako vsetci SJ. O krestanskom zbore SJ hovorim ako o Bozom lude, co dnes prinasa Bohu prijatelne ovocie a ocistuje sa od vplyvu tohto sveta aj falosneho uctievania.

Pokial zhromazdenia smeruju k vzajomnemu budovaniu laske a k dobrym skutkom tak je dobre, ze tam chodis. Niekedy, ale zhromazdenia moze smerovat aj k zlym veciam.

"Dávajúc vám tieto pokyny, nechválim vás, pretože to nie je k lepšiemu, ale k horšiemu, že sa schádzate. Počúvam predovšetkým o tom, že keď sa schádzate v zbore, sú medzi vami rozdelenia; a do istej miery tomu verím. Lebo musia byť aj sekty medzi vami, aby sa aj schválené osoby stali zjavnými." (1 Korintanom 11:17-19 )

"Preto nič nesúďte pred patričným časom, pokiaľ nepríde Pán, ktorý vynesie na svetlo tajné veci tmy a zjaví rady srdca, a potom každý bude mať svoju chválu, ktorá príde od Boha." (1. Korinťanom 4:5 )

Ked hovorim o niektorych veciach ako zlych viem preco to hovorim a viem, ze tymito slovami vynasam aj sud sam nad sebou. Napriek tomu verim, ze Jehova skuma srdce kazdeho z nas a komu chce tomu prejavi svoje milosrdenstvo a povedie ho cestou, ktorej koniec je vecny zivot a pozehnania. I love you

Jehova nam prejavuje svoju lasku aj tym, ze nas vsetkych kazni a usmernuje.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 5/8/2012, 14:33

frodobagin napsal:Ahoj zbyšku.
Mohl by jsi, prosím tě, jasně a srozumitelně vysvětlit svůj pohled na vztah mezi JHVH a Ježíšem Kristem a lidmi. Vysvětli to prosím, také s ohledem na časová období, tedy v minulosti, v současnosti a v budoucnosti. Není potřeba přijímat nejaká absolutní rozhodnutí, prostě mi napiš, jak chápěš existenci JHVH, Ježíše a lidí. Napiš to tak, abych tomu rozuměl. Děkuji.
Bůh je nad časem. Tedy i jeho Slovo. Dle záznamu v Bible lze vyvodit, že Slovo stvořilo i čas, což potvrzuje představu, že i Slovo je stejně věčné, jako Otec. Jelikož je Slovo integrální součástí Boha, pak je také Bohem, tedy je i JHVH.

Na určitý čas se však Slovo vzdalo svého božství a stalo se člověkem. Po nanebevstoupení se však tento člověk stal opět Slovem, se vším všudy. Od té doby však známe projev Slova v podobě vtělení do člověka Ježíše Krista. Někteří dělají tu chybu, že berou člověka Ježíše Krista, zbaví ho jen těla, ale v principu dál pokračují v úvaze, jako by byl dále člověkem, jen zkrátka v nebi v duchovním těle. Jenže to dle Bible není, protože je opět plně Slovem. Bůh nám dal poznat sama sebe skrze své Slovo, které se na nějaký čas vtělilo do člověka.

Zatímco SZ mluví jen o jednom Bohu, v rámci NZ bylo zapotřebí rozlišit vtělené Slovo od "zbytku" Boha. Proto se rozlišuje Otec a Syn. Určité zmínky o Duchu, jako dalším způsobu projevu Boha, jsou i v SZ.

Když si představíš sám sebe, pak ty se nějakým způsobem vnitřně vnímáš. Pak je zde tvůj vnější projev, tedy jak fyzicky vypadáš a jak jednáš s ostatními. Tvé vnitřní vnímání sebe sama je odlišné od toho, jak tě vnímají ostatní - přesto jsi to stále jeden a tentýž ty, nejsou to dva různí lidé. A když budeš s někým jen dopisovat, pak si ten druhý utvoří o tobě nějakou představu. Ovšem když se s ním pak setkáš osobně, ta představa se změní, protože o sobě "řekneš" tomu druhému mnohem víc. Proto se také může vtělený Syn zdát lidem jako někdo jiný (další), než koho znali ze SZ, protože poskytnul mnohem komplexnější představu o Bohu (tedy vlastně sám o sobě).

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 5/8/2012, 21:56

Zbyšku, za hezké a přehledné vyjádření, díky Smile
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 6/8/2012, 00:11

JAREKzRybenu napsal:Zbyšku, za hezké a přehledné vyjádření, díky Smile

"Dávejte pozor: Možná, že existuje někdo, kdo vás bude odvádět jako svou kořist prostřednictvím filozofie a prázdného podvodu podle lidské tradice, podle základních věcí světa, a ne podle Krista..." (Kolosanum 2:8 )

"Ať vás nikdo neoklame prázdnými slovy, neboť pro uvedené věci přichází Boží zloba na syny neposlušnosti. Proto se nestaňte jejich podílníky; kdysi jste totiž byli tmou, ale nyní jste světlem ve spojitosti s Pánem. Choďte dále jako děti světla, neboť ovoce světla se skládá z každého druhu dobroty, spravedlnosti a pravdy. Přesvědčujte se dál o tom, co je přijatelné Pánu..." (Efezanum 5:6-10 )

To co tu zbysek predvadi uz davno lide ovladani demonmi stejnym spusobem vysvetlovali pre nim.

"Inspirovaný výrok však rozhodně říká, že v pozdějších časových obdobích někteří odpadnou od víry, budou věnovat pozornost zavádějícím inspirovaným výrokům a démonským naukám, z pokrytectví lidí, kteří mluví lži ..." (1 Tim 4:1,2 )

Je vic nez jasne, ze uceni co tu zbysek obhajuje je uceni RIMSKO KATOLICKE CIRKVI spojene s obhajobou trojjedineho BOHA. Toto odpadlicke uceni cirkvi ovlyvnene svetskou moci a filozofii bylo definitivne do uceni krestanu prijato az ve 4 stoleti davno po smrti Krista i jeho vernych ucedniku a apostolu z 1 stoleti. Kdyby to bylo jinak nemuseli by ve 4 stoleti ohledne teto veci vyznamnou mirou ovlyvnene pohanskym rimskym cisarem a filozofmi pohanskeho rimskeho sveta krestane vubec vest nejaky spor a diskutovat o tom !

Hodne krestanu vernych uceni PISMA - uceni JEZISE KRISTA a jeho vernych nasledovniku a uceniku z 1 stoleti nikdy tyhle zbyskove filozoficke uvahy o Bohu ani neprijali jako uceni Boziho slova ! Jeste ve 4 stoleti tu stale byla psenice, ktera vsak byla tezko rozeznatelna od plevelu.

Ariánství
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ari%C3%A1nstv%C3%AD

„Bůh nebyl vždy Otcem, ale bylo, kdy Bůh Otcem nebyl. Boží Slovo nebylo vždy, ale vzniklo z ničeho. Jsoucí Bůh učinil z nejsoucího toho, který nebyl. Proto také bylo, kdy Syn nebyl. Byl totiž stvořen a učiněn.“

„<Slovo> není Otci co do své podstaty (úsia) podobno, není skutečným Slovem a skutečnou Moudrostí, neboť nesdílí tutéž přirozenost s Otcem; náleží ke stvořeným věcem a jen v přeneseném smyslu se nazývá ‚slovem‘ a ‚moudrostí‘, protože i ono vzniklo ve vlastním Božím Slově a v Boží Moudrosti, v níž Bůh učinil veškerenstvo i jeho.“

„Takové Slovo může podstoupit změnu, tak jako vše, co je nadáno Slovem...“

Na závěr uvádí část debaty, kterou s ariány vedli:

„Někdo se jich zeptal, zda může Boží Slovo podléhat změně, tak jako se změnil ďábel. A oni měli odvahu říct: Ano může. Má totiž přirozenost, která umožňuje změnu, protože vznikl a byl stvořen“.

"První ekumenický sněm v Níkaji (325) arianismus odsoudil. Schválil tzv. Nicejské vyznání víry, které vztah Syna k Otci vyjádřilo obraty "Syn je soupodstatný s Otcem" a "Syn je z podstaty Otce" a ariánskou herezi odsoudilo v anathematech: "Všeobecná (KATOLICKA) církev vylučuje ty, kteří tvrdí, že ´bylo, kdy <Syn> nebyl´, ´nebyl, dříve než byl zrozen´ a ´vznikl z nejsoucího´, nebo když říkají, že Boží Syn je z jiné hypostaze nebo podstaty, nebo že byl stvořen, nebo že se může změnit..."

Nicejske vyznani viry bylo nanucene svetskou moci (Satanem) pohanskym rimskym cisarem Konstantinem uctivacem falesneho boha slunce, ktereho si on sam stotoznil s Kristem a z toho plyne i pouzivani symbolu krize a oslava narozenin Jezise Krista 25 prosince (slunovrat) .

http://cs.wikipedia.org/wiki/H%C3%A9lios

Zlatá mince z roku 313 znázorňující Konstantina se slunečním bohem
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Constantine_multiple_CdM_Beistegui_233.jpg

Kříž tau
http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99%C3%AD%C5%BE_tau

Crux Ansata
http://en.wikipedia.org/wiki/Crux_Ansata

Anch
http://cs.wikipedia.org/wiki/Anch

"Koncil byl zahájen 20. května 325 v ústřední budově císařského paláce, kde byla předběžně projednána otázka ariánství. Při této diskusi, které se alexandrijský kněz Arius a jeho egyptští přívrženci nejspíše neúčastnili, hráli důležitou úlohu Areiovi zastánci z řad biskupů, zvláště biskup Eusebios z Nikomédie. Pravidelná zasedání však započala teprve s příjezdem císaře Constantina I. Po úvodní řeči v latině ustanovil císař též koncilní pořádek - způsob, kterým se mělo při jednání postupovat...25. července 325 byl koncil ukončen. Při závěrečné řeči Constantinus opět zdůraznil, jak mu záleží na pokoji v církvi i říši...Synoda roku 327 zpochybnila usnesení 1. nikajského koncilu týkající se vyloučení některých zastánců Areia a jeho nauky (např. Eusebia z Níkomédie). Pokračovaly také teologické spory o pojetí a vyjádření vztahu mezi osobami v Trojici, které zapříčiňovaly rozdělení církve po celé 4. století."

Zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Prvn%C3%AD_nikajsk%C3%BD_koncil

Ke konci sveho zivota se dal pohansky rimsky cisar Konstantin 1 podporujici a primo ovlivnujici zavery nicejskeho koncilu pokrtit jako krestan. Uznal, ze uceni zastancu kneze Arei bylo spravne a bylo v souladu s ucenim PISMA.

Nemohl uz ale zastavit silnejici krestanske sektarstvi, ktere drive podporil i on sam z pozice rimskeho cisare jeste jako uctivac falesneho boha slunce. Konstantinopolsky koncil ustanoveny koncem 4 stoleti zase pod vplyvem svetske moci rimskych cisaru nanutil vsem krestanum ridit se vyznanim viry prijatym a schvalenym na nicejskem koncilu v roce 325 n.l.

ZBYSEK JEN POTVRDIL, ZE JE ODPADLIKEM VEDENY SATANEM stejne jak vsichni, co prijimaji zavery techto cirkevnich koncilu jak spravne krestanske uceni !!!

Nespravedlive by Jezise odsoudil stejne jako falesny nabozensky zidovsky vudcove rovnez vedeny a zaslepeny SATANEM. To, ze o sobe Jezis KRISTUS rekl "jsem BOZI SYN" (Jan 10:34-36) oznacili za rouhani se JEDINEMU PRAVEMU BOHU (Jan 5:18, Mat 26:3,4; Jan 11:49,50;18:14) a uvedli to jako jeden z duvodu proc ho chteji zabit !

Jezis Kristus ale pristupoval k svemu nebeskemu Otci Bohu Jehovovi s velkou uctou pred svim pozemskym zivotem pocas neho i po svem vzkriseni. Sam uctival sveho OTCE BOHA JEHOVU jako JEDINEHO BOHA !

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  sazeč 6/8/2012, 11:14

Loraku, s tebou je fakt marný. Víš, psáno, že Boha zná ten, kdo má Ducha, ten znovuzrozený. Jenže ty odmítáš vzít na vědomí a tím i přijetí chléba a vína na památku Kristovy oběti. Ty nemůžeš věřit, že Ježíš zemřel i pro tvé hříchy. Kdybys věřil, věřil bys, že máš jistotu věčného života a že jsi byl přitáhnut Bohem Otcem ke Kristu. Ježíš řekl, kdo vidí jeho, vidí Otce, který ho poslal. Kdo má Krista, nepotřebuje někým pokárán, vyhrožován, je prostě Božím synem patřící do Boží rodiny řka ,,Abba, Otče!". Ten a ostatní přijati Bohem se seznamují ve společenství a vzájemně se budují. Ty, Loraku, jen rozbíjíš vztahy mezi sebou, ty nemůžeš být Božím synem už vůbec ne, abys vymýšlel a spamoval. Chybí ti Duch a tím Boží dítě. Kdybys jím byl, jednal bys jinak jako zde. Vzpamatuj se člověčče...

Pro jednou zkus se modlit před Pánem v pokleku a vyznej své hříchy! Že používáš jméno Ježíš není nic zvláštního, tohle znají pohané, ale vzývat už dokáže jen ten v Kristu. Chápeš vůbec?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 6/8/2012, 12:47

sazeč napsal:Loraku, s tebou je fakt marný. Víš, psáno, že Boha zná ten, kdo má Ducha, ten znovuzrozený. Jenže ty odmítáš vzít na vědomí a tím i přijetí chléba a vína na památku Kristovy oběti. Ty nemůžeš věřit, že Ježíš zemřel i pro tvé hříchy. Kdybys věřil, věřil bys, že máš jistotu věčného života a že jsi byl přitáhnut Bohem Otcem ke Kristu. Ježíš řekl, kdo vidí jeho, vidí Otce, který ho poslal. Kdo má Krista, nepotřebuje někým pokárán, vyhrožován, je prostě Božím synem patřící do Boží rodiny řka ,,Abba, Otče!". Ten a ostatní přijati Bohem se seznamují ve společenství a vzájemně se budují. Ty, Loraku, jen rozbíjíš vztahy mezi sebou, ty nemůžeš být Božím synem už vůbec ne, abys vymýšlel a spamoval. Chybí ti Duch a tím Boží dítě. Kdybys jím byl, jednal bys jinak jako zde. Vzpamatuj se člověčče...

Pro jednou zkus se modlit před Pánem v pokleku a vyznej své hříchy! Že používáš jméno Ježíš není nic zvláštního, tohle znají pohané, ale vzývat už dokáže jen ten v Kristu. Chápeš vůbec?

sazeci s nekajicnymi odpadlikmi zaslepenymi satanem se o vecech tykajicich se uceni pravdy zapsane v PISMU, kteremu vedome odporuji bavit neminim (Tit 3:10,11). Zhorsujes si to sam a jeste vic se odcizujes Jehovovi (Rim 1:18,19,25,28,32;Rim 9:18). Necekej schvaleni od meho Pana Jezise Krista kdyz nemas zajem cinit to, co je v souladu s vuli jeho i meho nebeskeho Otce VSEMOHOUCIHO a VECNEHO Boha JEHOVU ! (Mat 7:21-23 )

At te soudi Jehova skrze Jezise Krista. (Heb 10:26-31)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 6/8/2012, 14:10

Ahoj lorak.
Jsi opravdu vytrvalý. Chtěl jsem tě ubezpečit, že hledám pravdu, ne nějakou teorii, která nejvíce vyhovovuje mému smýšlení. Očekávám, že se mi podaří pravdu najít, protože, jak doufám, zvolil jsem správný přístup k věci a mám v mysli i srdci správnou pohnutku, a dále doufám, že mi Ježíš a JHVH pomohou pochopit myšlenky, které mne zajímají. Protože myšlenky, které pro sebe objasňuji, jsou pro mne budoucím způsobem života, nikoliv pouze slohové a intelektuální cvičení, které skončí v okamžiku, kdy dojdou argumenty, a toto cvičení nemá žádný vliv na život a smýšlení diskutujících. Proti intelektu nemám zhola nic.
Ale jak pozoruji tvůj přístup k věci, jde ti spíše o to, aby všichni uznaly a přijaly to, čemu ty osobně věříš, protože to pro tebe zřejmě je jakousi jistotou, že to, čemu věříš je, všeobecně přijímaná pravda. Jenže jsi jaksi zapomněl na správný přístup k věci. Nejde přeci o to harašit biblickými verši a udolat kohokoliv zdůrazňováním následků, které vyplývají z biblických veršů. Jde přeci o to, že při diskuzi se hlavně uvádějí argumenty proč tomu či onomu věřit nebo naopak. Přeci výsledné rozhodnutí je na každém jednotlivci. Každý diskutující má odpovědnost v tom, že předá ostatním diskutujícím nejlepší informace, kterých je schopen. To je odpovědnost diskutujících, v rozšířeném významu všech, kteří se staví před další s úmyslem jakkoliv vyučovat. Jak se nakonec ten, kdo naslouchá, rozhodne, je pouze jeho odpovědnost. To je zase odpovědnost toho, ke komu informace směřují.
Proč myslíš, že JHVH a potom i Ježíš, prostě nezavelely a nestanovily přesná pravidla pro každou situaci. Jde přeci o to získat pro svůj návrh, řešení, nauku, myšlenku toho, komu to předkládám.
Chápeš. Prostě vezmi diskuzi jako svou odpovědnost, kterou se stavíš před shromáždění, a chceš je získat, ne však výhružkami, ale dobrým slovem plným porozumění a pochopení věcí.

Přeji všem dostatek dobré vůle.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Ing.Peter 6/8/2012, 14:42

Lorak, na zhromaždenia nechodíš ale na "odpadlíckom" fóre si pravidelne aj dokonca v noci. Zhromaždenia ťa nebudujú, fórum áno? Je tu pre teba lepšia spoločnosť ako u vás v zbore? Literatúru JS nečítaš, vyjadrenia odpadlíkov (z pohľadu JS) čítaš a diskutuješ o nich.S bratmi v zbore nediskutuješ a aj preto si mimo zboru. Nieje to zvlášny postoj? Mne je to v podstate jedno len ma to zaujíma lebo tu horlivo diskutuješ, ale zboru spolubratov sa vyhýbaš. A tomu nejak nerozumiem.. Ale je to tvoja vec a vec medzi tebov a Bohom.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 7 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru