Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lorakova Vrba

+14
Vierka
pepakrocan
Ing.Peter
jája
Bulhar
Mezek
JAREKzRybenu
daniely
Jesen
Alea
zbysek
lorak
gari
Hurvinek
18 posters

Strana 6 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 2/8/2012, 13:22

Zdarec ve spolek.
Pokud dobře chápu smysl diskuze, jde o zásadní a jednoznačné tvrzení společnosti Strážná věž, že není možné se modlit k Ježíši. Některé biblické verše ale jasně potvrzují, že je to možné. Jenže problém v této diskuzi je zřejmě v diskutujících. Jedni poukazují na chyby druhých a nikdo není ochoten ustoupit. Vždyť ale v této chvíli nejde o život. Diskutujte, prosím, tak aby byl jasný směr, aby byl jasný cíl, ke kterému se chcete dobrat. Nejde přeci o to kdo koho více zmasíruje vědomostmi a biblickými texty ale o poučný výklad, ze kterého si každý, kdo tuto diskuzi bude číst, může udělat obrázek sám pro sebe. To je správná pohnutka, předat dalším lidem své výsledky bádání a uplatňování v praxi, když už jsem se rozhodl zvolit tento způsob vyjadřování (neosobní diskuzi na tomto fóru) a umožnit dalším, aby si mohli udělat svůj vlastní závěr.
Neberte to prosím jako výtku nebo snahu Vás poučovat, to bych si nedovolil, ale zkuste zvážit toto tvrzení: Důležitá je také cesta, která vede k cíli, ne jen cíl samotný, protože ta cesta, kterou volíme nás jasně označuje čím jsme a čím chceme být.
No a teď k problému, který zde rozebíráte: Jedna strana hájí biblickými verši a výkladem těchto veršů, že je jedině správné modlit se pouze k JHVH a navíc je zde stále připomínán fakt, že pokud někdo činí jinak, bude zničen pokud toto jednání neopustí. Druhá strana tvrdí, že není pravdou tvrzení, že se máme modlit pouze k JHVH, ale Ježíš umožnil modlit se také k němu samotnému, tedy Ježíši Kristu.
Myslím že všichni chápeme, kde je problém. Problém je v přístupu společnosti Strážná věž jasně a bezvýhradně definovat něco, cokoliv.
Myslím že za dobrým úmyslem společnosti Strážná věž je snaha odbourat nauku o trojjedinnosti boha, který podle této nauky je vlastně jedna osoba, která se neustále přeměňuje buď v JHVH nebo Ježíše nebo Svatého ducha. Všichni zřejmě chápeme že z dobrého úmyslu pojatého lidským způsobem se vyvinula snaha jasně definovat pravidla nad rámec daný Biblickým zápisem. Je jasné, a doufám, že všichni zde diskutující jasně chápou, že Ježíš je boží syn, kterému JHVH dal tento čestný a důležitý úkol, přivést lidstvo zpět k JHVH.
Je zde však jedno dogma, které tvrdí, že není možné se obracet k nikomu jinému než k JHVH. Toto dogma, tento lidský výklad, je kořenem tohoto sváru. Jestliže tedy Ježíš řekl, že se můžeme modlit k němu samotnému, není přeci nutné se dohadovat o tom, jestli má ten či onen pravdu. Je jasné že se k Ježíši modlit můžeme. Otázka tedy zní: Co je více, Ježíšova nabídka nebo tvrzení společnosti Strážná věž.
Odpověď je jasná. Ani dobrá pohnutka, i když pojatá z vlastní vůle člověka, tedy odstranit nauku o trojjedinosti Boha nemůže způsobit neplatnost biblického textu.
Zde je vidět, že dobrá pohnutka, se kterou člověk přistupuje k tomu, že chce podle svého poznání přiblížit dalším lidem biblický zápis se může lehce zvrtnout v kámen klopýtání právě těm, kterým původně mělo být pomoženo.
Správný výsledek snah o jasné definování toho, kdo je JHVH, Ježíš a Duch svatý má být taková nauka, která jasně definuje pouze to, co ja dáno písmem a nemělo by být nic přidáno a nic ubráno i kdyby to mělo vést k lepšímu výsledku z pohledu toho, kdo tuto nauku definuje.

Přeji všem dostatek dobré vůle k přemýšlení o okolních věcech a dostatek dobré vůle k uplatňování svých závěrů v praxi.


Naposledy upravil frodobagin dne 2/8/2012, 14:27, celkově upraveno 3 krát
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 2/8/2012, 13:50

kasatymyr forse spain napsal:Většině z vás jde jen o záchranu a spasení. Na to máte Boha. A u svědků Jehovových jste se museli namáhat, kdežto jinde máte pohodu a klid a záchranu jistou. Já budu Bohem zřejmě zavržen za to, že nikdy nedostanu odvahu stát se svědkem Jehovovým - i když jsou od Boha a vy za to, že jste tuto organizaci opustili.

Musím uznat, že toto tvrzení zřejmě popisuje skutečnost, tedy že my SJ jako jednotlivci i jako skupina si chceme záchranu vyplývající z nezasloužené laskavosti JHVH vysloužit. Jenže jde o správný přístup k věci. Není dobré nic nedělat a na druhé straně také není dobré dělat věci jen proto, že si zvyšuji šance na záchranu. NEZASLOUŽENÁ LASKAVOST už ve významu tohoto slovního spojení obsahuje nemožnost si zasloužit nějakými činy nebo skutky laskavost od JHVH a sprostředkovatele jeho vůle k lidem, Ježíše Krista.
Jak tedy mohu získat tuto Nezaslouženou laskavost?
Tím že skutky, které jsou výsledkem pěstování ovoce ducha, jasně ukazují co jsem a čím chci být. Tedy nejprve je víra v existenci JHVH a jeho syna Ježíše Krista, přijímání lásky, moudrosti a základních pravidel od JHVH a Ježíše Krista, a potom jsou skutky, které vyplývají z přijatých vědomostí a budovaných vlastností, které dává svatý duch.

kasatymyr forse spain napsal:
A aby se vám ulehčilo svědomí, které vás beztak tíží jako mě, zavíráte oči před pravdou - např. že na této zemi bude ráj a chytáte se kdejakého symbolického textu, který zdánlivě mluví o zničení země.
A to se dá říct i o jiných vašich naukách. Proč upřímně nepřiznáte - jsme srabi, nedokázali jsme žít jako svědkové Jehovovi ? Proč raději místo toho vymýšlíte různé pohledy na Bibli - že je to třeba i tak a tak nebo nevíme to, to není důležité. Naopak přesné a správné pochopení Bible
je hodně důležité, mnohem více než záchrana a spasení našich ničemných životů. Raději budu v neexistenci Bohem zavržen, než spasen s vědomím, že jsem pošlapal pravé nauky. Ovšem takové pochybné spasení není ani možné. Vám jde jen o věčný život - a kvůli věčnému životu přijmete jakoukoliv nauku lechtající uši a pošlapete pravdu.

No zřejmě si myslíš, že JHVH nebo Ježíš Kristus potřebují ochranu od člověka, třeba i obětování svého života. Jenže co je ta pravda, na kterou se dovoláváš a kvůli které by jsi obětovat svůj život, aby nebyla pošlapána? Vždyť je to přeci právě ta snaha JHVH a jeho syna Ježíše Krista přivést lidi všeho druhu k záchraně jejich životů. Není tedy potřeba obětovat svůj život aby tato pravda nebyla pošlapána tak, že by zanikla a nemohla existovat. To se nemůže stát, protože je to slib, který dal JHVH.
Je však jasné, že lidstvo jako celek a tudíž i jednotliví lidé jsou vzdáleni Bohu a Ježíši Kristu. Je tedy důležité aby si každý uvědomoval krásu, důležitost ale také naléhavost toho, co se dozvěděl z Dobré zprávy, ve které je Ježíš Kristus oslaven jako bezhříšný. Je tedy možné na základě Ježíšova života a následné smrti odpustit hříchy jednotlivým lidem. Jenže člověk o tuto nabídku musí stát a musí o ni usilovat.
Jak to ale má takový člověk dělat?
No přeci přijmout moudrost a lásku shora a uplatňovat to, k čemu ho takto nezaslouženě získané vlastnosti pobízejí. No a to už tu máme skutky činěné na základě lásky k JHVH a jeho synu Ježíši Kristu a tento člověk je na dobré cestě získat to, co nabízí JHVH skrze Ježíše Krista, věčný život.
Velmi lehce se to napíše. Těžší je to uplatnit ve svém životě.
Jenže co by mohlo být tak těžké, aby to nestálo za to to překonat, když vím, že jdu po té cestě a vím, že získám smysl života, který je tím správným a pravým, tedy je od JHVH a jeho syna Ježíše Krista. Není to tedy pouze získání věčného života ale také způsob života.

Přeji všem krásný den Very Happy .


Naposledy upravil frodobagin dne 2/8/2012, 14:26, celkově upraveno 5 krát
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 2/8/2012, 14:05

kasatymyr forse spain napsal:Většině z vás jde jen o záchranu a spasení.
1 Korintským 15:19  Máme-li naději v Kristu jen v tomto životě, jsme nejubožejší ze všech lidí.
20  Avšak Kristus vstal z mrtvých, prvotina těch, kdo zemřeli.
21  Když tedy přišla skrze člověka smrt, přišlo skrze člověka také vzkříšení mrtvých.
22  Jako v Adamovi všichni umírají, tak také v Kristu budou všichni obživeni.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 2/8/2012, 14:41

Jednou ve službě jsem mluvil s manželkou pastora jedné Církve. Mimo jiné jsem ji říkal , že nemám jistotu spasení. Ona na to - proč tedy věřím v Boha ? A já na to - protože vím, že existuje.

Záchrana a spasení jsou určitě důležité, bez toho bychom skutečně byli jako křestané nejubožejší ze všech lidí. Avšak nejsou ani klíčové ani prioritní pro víru a vztah k Bohu.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 2/8/2012, 15:39

Bulhar napsal:Jednou ve službě jsem mluvil s manželkou pastora jedné Církve. Mimo jiné jsem ji říkal , že nemám jistotu spasení. Ona na to - proč tedy věřím v Boha ? A já na to - protože vím, že existuje.

Záchrana a spasení jsou určitě důležité, bez toho bychom skutečně byli jako křestané nejubožejší ze všech lidí. Avšak nejsou ani klíčové ani prioritní pro víru a vztah k Bohu.

"Proto ať si ten, kdo si myslí, že stojí, dá pozor, aby nepadl." (1 Kor 10:12 )

"Zkoušejte, zda jste ve víře, prokazujte, co sami jste." (2 Kor 13:5 )

"Jestliže si totiž někdo myslí, že je něco, když není nic, klame svou vlastní mysl. Ale ať každý prokáže, jaké je jeho vlastní dílo, a pak bude mít příčinu k jásání vzhledem k sobě samému, a ne ve srovnání s někým jiným." (Gal 6:3,4 )

"Je nějak prospěšné, moji bratři, říká-li kdosi, že má víru, ale nemá skutky? Může ho snad taková víra zachránit?...Tak i víra, jestliže nemá skutky, je sama o sobě mrtvá. Přesto kdosi řekne: „Ty máš víru a já mám skutky. Ukaž mi svou víru odděleně od skutků a já ti ukážu svou víru svými skutky.“ Věříš, že je jeden Bůh, že? Děláš zcela dobře. Ale i démoni věří, a třesou se. Chceš vědět, prázdný člověče, že víra odděleně od skutků je nečinná?...Vidíte, že člověk má být prohlášen za spravedlivého skutky, a ne samotnou vírou. (Jakub 2 :14,17-20,24)

Je zrejme, ze tu nejde o skutky tykajici se dodrzovani Mojzisovskeho zakona (Rim 3:20-26 ), ale skutky co patri k vire a jsou predevsim spojene s ovocim Boziho ducha(Gal 5:22,23). Skutky, kterymi dokazujeme poslusnost slovu naseho PANA Jezise Krista(Jan 15:7-10; Jan 8:31,32). Nasledovani Jezise Krista je urcite ten nejlepsi spusob, jak muzeme dokazat svoji viru, ktera nas skutecne muze zachranit a vest k schvalenemu stavu v ocich naseho nebeskeho Otce Boha Jehovu. Cinit to, co je v souladu s Bozi vuli - Pravdou zapsanou v Bozim slove (Jan 17:17; Jan 4:23,24) - k tomu nepochybne patri, lebo Jezis jako Bohem ustanovany soudce Pan a Kral neprijima a neschvaluje takove lidi, ktery ho oslovuji jako PANA, ale necini vuli jeho nebeskeho OTCE - jedineho praveho Boha JEHOVU hodneho uctivani (Mat 7:21;Jan 17:3;Jan 20:17;Mat 4:10)


Naposledy upravil lorak dne 2/8/2012, 15:43, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 2/8/2012, 15:42

Zajímavé čtení o textu z Janova evangelia 14:14. Odkaz zde. Napsal tam zapisovatel Jan “POPROSÍTE MNE O COKOLI”, anebo řekl: “POPROSÍTE O COKOLI”? Výše v odkazu je uveden jeden z mnoha názorů.

Přeji krásný den.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 2/8/2012, 15:54

frodobagin napsal:Zajímavé čtení o textu z Janova evangelia 14:14. Zde. Napsal tam zapisovatel Jan “POPROSÍTE MNE O COKOLI”, ANEBO ŘEKL: “POPROSÍTE O COKOLI”? Výše v odkazu je uveden jeden z mnoha názorů.

Přeji krásný den.

Poradne si precti kontext a zistis, ze bez Jezisoveho Otce a konani jeho vule to neni mozne.

"O cokoli také poprosíte v mém jménu, udělám to, aby byl Otec oslaven ve spojitosti se Synem. Jestliže poprosíte o cokoli v mém jménu, udělám to.
Jestliže mě milujete, budete zachovávat má přikázání; a požádám Otce a dá vám jiného pomocníka, aby byl s vámi navždy, ducha pravdy, kterého svět nemůže přijmout, protože jej nevidí ani jej nezná. Vy jej znáte, protože s vámi zůstává a je ve vás. Nezanechám vás osiřelé. Přijdu k vám. Ještě chvíli a svět mě již nespatří, ale vy mě spatříte, protože já žiji a vy budete žít. V ten den poznáte, že jsem ve spojení se svým Otcem a vy jste ve spojení se mnou a já jsem ve spojení s vámi. Kdo má moje přikázání a zachovává je, ten mě miluje. Kdo zase miluje mne, bude milován mým Otcem, a budu ho milovat a jasně se mu ukáži.“...Ježíš mu odpověděl a řekl: „Jestliže mě někdo miluje, bude zachovávat mé slovo a můj Otec ho bude milovat a přijdeme k němu a uděláme si u něho příbytek. Kdo mě nemiluje, nezachovává má slova; a slovo, které slyšíte, není moje, ale patří Otci, který mě poslal...Ale pomocník, svatý duch, kterého Otec pošle v mém jménu, ten vás naučí vše a připomene vám všechno, co jsem vám pověděl...Slyšeli jste, že jsem vám řekl: Odcházím, a přijdu k vám [zpět]. Kdybyste mě milovali, radovali byste se, že jdu k Otci, protože Otec je větší než já...ale aby svět poznal, že miluji Otce, jednám právě tak, jak mi Otec přikázal."

Podotykam, ze i tohle jsou slova a uceni Jezise Krista.

Matous 4:10 "‚Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu.‘"

Marek 12:29-34 "Ježíš odpověděl: „První je: ‚Slyš, Izraeli, Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova, a budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí a celou svou silou.‘ To druhé je: ‚Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.‘ Není žádné přikázání větší než tato.“ Znalec Zákona mu řekl: „Učiteli, řekl jsi dobře podle pravdy: ‚Je Jeden, a není žádný jiný než On‘; a tak milovat ho celým svým srdcem a celým svým porozuměním a celou svou silou a milovat svého bližního jako sám sebe je daleko cennější než všechny celé zápalné obětní dary a oběti.“ Ježíš rozpoznal, že odpověděl inteligentně, a řekl mu na to: „Nejsi daleko od Božího království."

"Ale ty, když se modlíš...modli se k svému Otci, který je vskrytu; potom ti tvůj Otec, který se dívá vskrytu, oplatí...Bůh, váš Otec, ví, co potřebujete, dříve než jej vůbec poprosíte...‚Náš Otče v nebesích, ať je posvěceno tvé jméno. Ať přijde tvé království. Ať se stane tvá vůle, jako v nebi, tak i na zemi..." (Matous 6kap)

"...jeden je váš Otec, Ten nebeský. Ani se nenechte nazývat ‚vůdci‘, protože váš Vůdce je jeden, KRISTUS." (Matous 24:9,10)

Sam Jezis se modlil k BOHU svemu Otci a zanechal nam tedy velmi dobry priklad komu mame predkladat sve modlitby a koho mame uctivat !

Tohle se nezmenilo ani po jeho vskriseni. V postaveni Boha hodneho prijimat modlitby a uctivani i nadale zustal jeho Otce Buh Jehova (Jan 20:17; 1 Kor 8:4-7; Rim 15:4,5; Zjeveni 19:10).

Jezis stale se stale za nas primlouva a prosi sveho Otce o nase pozehnani a zachranu jako Bohem ustanoveny prostrednik (Jan 17:6-8 )

(Hebrejcům 8:6) Ale [Ježíš] nyní obdržel znamenitější veřejnou službu, takže je také prostředníkem úměrně lepší smlouvy, která byla zákonně založena na lepších slibech.

(Hebrejcům 9:15) Proto je tedy prostředníkem nové smlouvy, aby ti, kdo byli povoláni, obdrželi slib věčného dědictví, protože nastala smrt pro [jejich] propuštění výkupným z přestupků pod dřívější smlouvou.

(Hebrejcům 12:24) a k Ježíšovi, prostředníku nové smlouvy, a ke krvi pokropení, která mluví lépe než Abelova.

"Ježíš mu řekl: „Jsem cesta a pravda a život. Nikdo nepřichází k Otci, leda skrze mne."Jan 14:6

Cilem je OTEC a uctivani patri Otci jako jedinemu pravemu Bohu prostrednictvim naseho Pana Jezise Krista.


Naposledy upravil lorak dne 2/8/2012, 16:18, celkově upraveno 4 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 2/8/2012, 16:08

Zdravím loraku.
Mohu jen opakovat to, co je napsáno v nejstarším nalezením fragmentu, který obsahuje část Janova evangelia, konkrétně text Jan 14:14 : „If ever anything you should ask me in the name of me this I shall do.“ („Jestliže mne poprosíte o cokoli v mém jménu, chci to udělat.“) - Meziřádkový překlad království.
Tím, že cituješ jiný text písma na podporu svého tvrzení a tvrzení sVRO a vedoucího sboru pro účely vyvrácení tohoto textu písma jen zneplatňuješ biblický zápis. Zřejmě tvrzení, že modlitba k Ježíši znamená formu uctívání, nebude platné. A jestliže biblický zápis tento text obsahuje, chceš svým dokazováním způsobit neplatnost biblického textu. To se ti ale nepovede. Lepší je poprat se touto myšlenkou a čestně přijmout upravené porozumění biblickému zápisu. Jenže to je dobré udělat až po vlastním zkoumání záležitostí.

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Schrnka01i

Přeji krásný den.


Naposledy upravil frodobagin dne 2/8/2012, 16:23, celkově upraveno 3 krát
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 2/8/2012, 16:09

Bulhar napsal:Mimo jiné jsem ji říkal , že nemám jistotu spasení. Ona na to - proč tedy věřím v Boha ?
Měla pravdu. Co je to za víru, když nemáš jistotu spasení?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 2/8/2012, 16:18

zbysek napsal:
Měla pravdu. Co je to za víru, když nemáš jistotu spasení?


Myslíš si, že stojíš ? Dej si pozor abys neupadl. A kdybys upadl, přestal bys věřit, že Bůh existuje ? Důkazů na Boží existenci je dost, naše spasení v tom žádnou roli nehraje.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 2/8/2012, 16:23

frodobagin napsal:Zdravím loraku.
Mohu jen opakovat to, co je napsáno v nejstarším nalezením fragmentu, který obsahuje část Janova evangelia, konkrétně text Jan 14:14 : „If ever anything you should ask me in the name of me this I shall do.“ („Jestliže mne poprosíte o cokoli v mém jménu, chci to udělat.“) - Meziřádkový překlad království.
Tím, že cituješ jiný text písma na podporu svého tvrzení a tvrzení sVRO a vedoucího sboru pro účely vyvrácení tohoto textu písma jen zneplatňuješ biblický zápis. Zřejmě tvrzení, že modlitba k Ježíši znamená formu uctívání, nebude platné. A jestliže biblický zápis tento text obsahuje, chceš svým dokazováním způsobit neplatnost biblického textu. To se ti ale nepovede. Lepší je poprat se touto myšlenkou a čestně přijmout upravené porozumění biblickému zápisu. Jenže to je dobré udělat až po vlastním zkoumání záležitostí.

Přeji krásný den.

Hlavne narozdil od tebe nemam potrebu neco vytrhavat z kontextu a to, co je zde zapsane vyucuji v souladu s dalsim ucenim PISMA jako celku.

Uceni Bible neni jeden vytrzeny a spatne prelozeny citat okomentovany odpadlikem co si ho prekrouti jen aby tak obhajil sve lzive a sektarske mysleni !

Satan taky pouzival Bozi slovo, ale ne tak aby sledoval to co je v nem napsano v souladu s Bozi vuli.

Jezis narozdil od vas odpadliku skutecne ucil Bozi vuli a jeho slova jsou jasne a srozumitelne i v jinych castich PISMA.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 2/8/2012, 16:26

frodobagin napsal:Zdravím loraku.
Mohu jen opakovat to, co je napsáno v nejstarším nalezením fragmentu, který obsahuje část Janova evangelia, konkrétně text Jan 14:14 : „If ever anything you should ask me in the name of me this I shall do.“ („Jestliže mne poprosíte o cokoli v mém jménu, chci to udělat.“) - Meziřádkový překlad království.
Tím, že cituješ jiný text písma na podporu svého tvrzení a tvrzení sVRO a vedoucího sboru pro účely vyvrácení tohoto textu písma jen zneplatňuješ biblický zápis. Zřejmě tvrzení, že modlitba k Ježíši znamená formu uctívání, nebude platné. A jestliže biblický zápis tento text obsahuje, chceš svým dokazováním způsobit neplatnost biblického textu. To se ti ale nepovede. Lepší je poprat se touto myšlenkou a čestně přijmout upravené porozumění biblickému zápisu. Jenže to je dobré udělat až po vlastním zkoumání záležitostí.

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Schrnka01i

Přeji krásný den.

Omlouvám se, ale vkládám svůj příspěvek ještě jednou, aby bylo jasné o co jde. Lorak odpověděl dříve, než jsem svůj příspěvek stačil opravit. Ještě jednou se omlouvám.


Naposledy upravil frodobagin dne 2/8/2012, 16:33, celkově upraveno 1 krát
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 2/8/2012, 16:28

Bulhar napsal:
zbysek napsal:
Měla pravdu. Co je to za víru, když nemáš jistotu spasení?
Myslíš si, že stojíš ? Dej si pozor abys neupadl. A kdybys upadl, přestal bys věřit, že Bůh existuje ?
Marek 16:16  Kdo uvěří a bude pokřtěn, bude zachráněn. Kdo neuvěří, bude odsouzen.

Matouš 24:13  Ten však, kdo vytrvá do konce, bude zachráněn.

Skutky apoštolské 16:31  Oni řekli: „Uvěř v Pána Ježíše, a budeš zachráněn ty i tvůj dům.“

Římanům 10:9  Vyznáš-li svými ústy Pána Ježíše a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš zachráněn.

Římanům 10:13  neboť ‚každý, kdo by vzýval Pánovo jméno, bude zachráněn.‘

Toto je základní podmínka pro spasení, kterou splňuju. Tedy v tento okamžik mám jistotu spasení.

Důkazů na Boží existenci je dost, naše spasení v tom žádnou roli nehraje.
K čemu je ti víra v Boha bez naděje na spasení? Jak psal Pavel, v takovém případě jsi ten nejubožejší člověk.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 2/8/2012, 16:31

lorak napsal:
frodobagin napsal:Zdravím loraku.
Mohu jen opakovat to, co je napsáno v nejstarším nalezením fragmentu, který obsahuje část Janova evangelia, konkrétně text Jan 14:14 : „If ever anything you should ask me in the name of me this I shall do.“ („Jestliže mne poprosíte o cokoli v mém jménu, chci to udělat.“) - Meziřádkový překlad království.
Tím, že cituješ jiný text písma na podporu svého tvrzení a tvrzení sVRO a vedoucího sboru pro účely vyvrácení tohoto textu písma jen zneplatňuješ biblický zápis. Zřejmě tvrzení, že modlitba k Ježíši znamená formu uctívání, nebude platné. A jestliže biblický zápis tento text obsahuje, chceš svým dokazováním způsobit neplatnost biblického textu. To se ti ale nepovede. Lepší je poprat se touto myšlenkou a čestně přijmout upravené porozumění biblickému zápisu. Jenže to je dobré udělat až po vlastním zkoumání záležitostí.

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Schrnka01i

Přeji krásný den.

Hlavne narozdil od tebe nemam potrebu neco vytrhavat z kontextu a to, co je zde zapsane vyucuji v souladu s dalsim ucenim PISMA jako celku.

Uceni Bible neni jeden vytrzeny a spatne prelozeny citat okomentovany odpadlikem co si ho prekrouti jen aby tak obhajil sve lzive a sektarske mysleni !

Satan taky pouzival Bozi slovo, ale ne tak aby sledoval to co je v nem napsano v souladu s Bozi vuli.

Jezis narozdil od vas odpadliku skutecne ucil Bozi vuli a jeho slova jsou jasne a srozumitelne i v jinych castich PISMA.

Ahoj loraku.
Jedna věc je tvé tvrzení a druhá věc je tvé počínání. Nechci ti být mentorem, ale zkus se zamyslet, proč v nejstarším nalezeném fragmentu Janova evangelia je řečeno („Jestliže mne poprosíte o cokoli v mém jménu, chci to udělat.“). Jo a jako odpadlík v podání slova od JHVH se rozhodně necítím. Zřejmě každý, kdo ti odporuje a okamžitě s tebou nesouhlasí je pro tebe odpadlík. Ale co když se mýlíš ty. Nejsi třeba také odpadlík od JHVH a Ježíše Krista? Zkoumal jsi důkladně to, co ti předkládá VRO a vedoucí sbor. Zkoumal jsi důkladně co je zač tento prorok, který se takto označuje? Zkoumal jsi důkladně historii společenství Svědků Jehovových? Zkus to. Je to poučná záležitost. Ty se toho zřejmě bojíš. Zkus to ale se vší poctivostí a dobrou vůlí. Také to zkouším a učím se si dělat na záležitosti kolem společnosti Strážná věž svůj názor ale né jednostranný a subjektivní ale pokud možno objektivní.

Přeji všem krásný a slunečný den.


Naposledy upravil frodobagin dne 2/8/2012, 17:26, celkově upraveno 5 krát
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 2/8/2012, 16:34

lorak napsal:Uceni Bible neni jeden vytrzeny a spatne prelozeny citat okomentovany odpadlikem co si ho prekrouti jen aby tak obhajil sve lzive a sektarske mysleni !
PNS: Jestliže poprosíte o cokoli v mém jménu, chci to udělat.

ČSP: Požádáte-li mne o něco v mém jménu, já to učiním.

Meziřádkový překlad: if ever anything you should ask me in the name of me this I shall do

Což je důkaz, že špatně přeložený a překroucený je text v PNS.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 2/8/2012, 16:40

Zbyšku ty texty, co jsi uvedl, nepodporují jistotu spasení, ale to, že bez Pána to nejde. A ty víš, že vytrváš až do konce ? A jestli máš v tento okamžik jistotu spasení, bude to tak ve všech ,okamžicích´?
I když ty napíšeš že jo.

Já osobně věřím, že Bůh a Kristus mě chtějí zachránit, budou mi na té cestě pomáhat a udělají vše pro to, abych zachráněn byl. Ale abych měl jistotu, že já ( nikoliv Bůh a Kristus ) neselžu, to opravdu nemám.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 2/8/2012, 16:47

Bulhar napsal:Zbyšku ty texty, co jsi uvedl, nepodporují jistotu spasení, ale to, že bez Pána to nejde. A ty víš, že vytrváš až do konce ? A jestli máš v tento okamžik jistotu spasení, bude to tak ve všech ,okamžicích´?
I když ty napíšeš že jo.

Já osobně věřím, že Bůh a Kristus mě chtějí zachránit, budou mi na té cestě pomáhat a udělají vše pro to, abych zachráněn byl. Ale abych měl jistotu, že já ( nikoliv Bůh a Kristus ) neselžu, to opravdu nemám.

Ahoj bulhare.
Pokud mohu vstoupit do diskuze tak si myslím, že pokud zvolíš tu správnou cestu k cíli, tedy bude ti záležet nejen na cíli ale i na té cestě, po které půjdeš, pak když z této cesty sejdeš, ještě nutně neznamená, že se nemůžeš vrátit. JHVH ti může odpustit tvé "sejití z té cesty". Ale ty se ptáš, zda si můžeš zajistit jistotu pro záchranu před zničením bezbožných lidí. Myslím, že nikdo nemá jistotu, že je 100% zachráněn, už jenom proto, že záchrana spočívá v Nezasloužené laskavosti. Finální verdikt je na Ježíši, který k tomu dostal pověření od JHVH.
Pokud vím, jistotu měl Ježíš a potom br. Jaracz, který ihned po smrti vstoupil k Ježíši a již s ním vládne Smile. Dělám si legraci ... v případě Jaracze.

Přeji krásný den.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 2/8/2012, 16:58

frodobagin napsal:


ty se ptáš, zda si můžeš zajistit jistotu pro záchranu před zničením bezbožných lidí.

Ahoj Frodo, já se neptám, já pouze Zbyškovi vysvětluji, proč je jistota spasení ,blbost´. Já mám také jako ty v tom jasno - totiž že nikdo nemůže s jistotou říct, že bude zachráněn.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 2/8/2012, 17:06

Bulhar napsal:Zbyšku ty texty, co jsi uvedl, nepodporují jistotu spasení, ale to, že bez Pána to nejde.
Asi si pod tím představujeme každý něco jiného. Věřím, že Bůh je. Věřím, že Ježíš zemřel proto, abychom mohli být spaseni. Věřím, že tento slib, který nám Bůh na základě Ježíšovy oběti dal, je pravý. Tedy mám jistotu, že jsem už teď spasen, pokud by to se mnou v tento okamžik seklo.

A proč se strachovat o to, co bude zítra? Věříš tomu, že Bůh tě nechá vystavit jen takové zkoušce, při které ve své víře vytrváš? Jaká je tedy tvá víra?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 2/8/2012, 17:25

zbysek napsal:

Tedy mám jistotu, že jsem už teď spasen, pokud by to se mnou v tento okamžik seklo.

A proč se strachovat o to, co bude zítra? Věříš tomu, že Bůh tě nechá vystavit jen takové zkoušce, při které ve své víře vytrváš? Jaká je tedy tvá víra?


,Tento okamžik´ není trvalá jistota spasení, kterou propaguješ.


Víru a důvěru v Boha mám, za sebe však strčit ruku do ohně nemůžu.



Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 3/8/2012, 22:53

zbysek napsal:
Bulhar napsal:Zbyšku ty texty, co jsi uvedl, nepodporují jistotu spasení, ale to, že bez Pána to nejde.
Asi si pod tím představujeme každý něco jiného. Věřím, že Bůh je. Věřím, že Ježíš zemřel proto, abychom mohli být spaseni. Věřím, že tento slib, který nám Bůh na základě Ježíšovy oběti dal, je pravý. Tedy mám jistotu, že jsem už teď spasen, pokud by to se mnou v tento okamžik seklo.

A proč se strachovat o to, co bude zítra? Věříš tomu, že Bůh tě nechá vystavit jen takové zkoušce, při které ve své víře vytrváš? Jaká je tedy tvá víra?

Přesně na to jsem myslel ještě než jsem dočetl až sem - na "jistotu spasení" lze hledět z různých úhlů (ani já jsem dříve tento pojem vyjadřovaný lidmi z jiných církví zcela nechápal. Přitom mi jeden pastor - tuším babtistů - potvrdil, že je potřeba vytrvat až do konce, a že když někdo opustí Boha a Krista, o spasení přijde).

Tedy:

Úhel pohledu I. - pokud budu "jistotu spasení" chápat jako sebejistotu, tedy že "jsem tak dobrý, že nikdy neselžu", nebo že "Bůh mi prostě musí odpustit", je to pochopitelně špatně ("kdo si myslí že stojí...").

Úhel pohledu II. - pokud ale "jistotu spasení" chápu a cítím jako 100% účinnost Božího opatření výkupného v Ježíšově krvi, pak je to věc úplně jiná. Písmo nám totiž nepředkládá variantu "Bůh ti za tvou víru móóóžná odpustí" nebo "hodně se snaž, a pak móóóžná budeš spasen" - jako kdyby Kristovo výkupné mělo nějak omezenou účinnost, nebo jako kdyby nám Bůh nebyl ochoten dostatečně požehnat, abychom spasení došli.
Myslím, že takto nějak - jako 100% účinnost výkupného - to chápe většina křesťanů, kteří "jistotu spasení" vyjadřují = prostě pevně věří, že jim bylo odpuštěno, věří ne v sebe, ale v Boží a Kristovu milost.

Existují totiž dva extrémy - jeden je ten, že zlehčuji své hříchy a považuji Boží milost za samozřejmou. Druhý extrém je ten, že zlehčuji Boží milost tím, že se utápím v sebeobviňování, jako kdyby Bůh neměl dost lásky a milosti k tomu, aby mě spasil.
OBOJÍ JE ŠPATNĚ!


JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 3/8/2012, 23:01

JAREKzRybenu napsal:

Existují totiž dva extrémy - jeden je ten, že zlehčuji své hříchy a považuji Boží milost za samozřejmou. Druhý extrém je ten, že zlehčuji Boží milost tím, že se utápím v sebeobviňování, jako kdyby Bůh neměl dost lásky a milosti k tomu, aby mě spasil. OBOJÍ JE ŠPATNĚ!



Jarku, to jsi napsal přímo geniálně. S tím musí souhlasit každý.
Díky.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 3/8/2012, 23:09

Díky, bráško bulhare Smile bez Božího ukázňování bych na to nepřišel.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 3/8/2012, 23:14

JAREKzRybenu napsal:

bez Božího ukázňování bych na to nepřišel.

....což je důkazem, že s tebou Bůh jedná .....a to velmi.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 3/8/2012, 23:23

Bulhar napsal:Jarku, to jsi napsal přímo geniálně. S tím musí souhlasit každý.
Díky.
Snad jsi to tedy pochopil a získal jsi také jistotu spasení. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 6 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru