Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lorakova Vrba

+14
Vierka
pepakrocan
Ing.Peter
jája
Bulhar
Mezek
JAREKzRybenu
daniely
Jesen
Alea
zbysek
lorak
gari
Hurvinek
18 posters

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  jája 6/8/2012, 14:55

Pane Peter, pod Váš názor se podepisuju.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 6/8/2012, 22:26

frodobagin napsal:hledám pravdu, ne nějakou teorii, která nejvíce vyhovovuje mému smýšlení. Očekávám, že se mi podaří pravdu najít, protože, jak doufám, zvolil jsem správný přístup k věci a mám v mysli i srdci správnou pohnutku, a dále doufám, že mi Ježíš a JHVH pomohou pochopit myšlenky, které mne zajímají. Protože myšlenky, které pro sebe objasňuji, jsou pro mne budoucím způsobem života, nikoliv pouze slohové a intelektuální cvičení, které skončí v okamžiku, kdy dojdou argumenty, a toto cvičení nemá žádný vliv na život a smýšlení diskutujících.

Můj podpis

Věřím, bráško Josefe, že to, co popisuješ je ten správný přístup - a řekl bych jediný možný, se kterým se lze dopracovat k pravdě - byť to není vždy cesta snadná. Chápu to tak, že zkrátka musím pravdu milovat, a to za všech okolností, a ať je jakákoli - i kdyby byla proti mě (což pro mě vurčitém období znamenalo i pořádné "šoky"). Sympatie nebo antipatie vůči nějakému názoru či učiteli musí stranou. Také věřím, že je to celoživotní cesta. A věřím - už od dřívějška - že jsi po ní vykročil správným směrem.

Přeju mnohá požehnání a milost a Ducha od Otce i od Pána Ježíše, moje modlitby i za Tebe.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 6/8/2012, 23:55

lorak napsal: Jarku PISMO si neodporuje Exclamation
Samozřejmě, že ne. Pouze mu odporují určité výklady a dogmata a lidé, co se jich tvrdošíjně drží

lorak napsal: Ty, co ho falsuji v nem ale delaji zmatek a straceji tak podporu od naseho nebeskeho Otce jedineho praveho BOHA JEHOVU i od naseho Pana Jezise Krista.
Jistě. Třeba ti, kdo si dovolí vědomně upravit text Písma, aby vyhovoval jejich výkladům a dogmatům. A dělá to žel i vedení SJ

Bráško Loraku, o co tobě jde? O to abys našel skutečnou pravdu a činil skutečnou Boží vůli, nebo abys pouze obhájil to, čemu léta věříš?

Možná jsi si bráško Loraku všiml, že když policie vyšetřuje nějaký případ a chce zjistit pravdu, nepracují vždy zarytě s jednou verzí, ale pracují s více verzemi najednou. Tu verzi, která neodpovídá nalezeným důkazům, pak vyloučí. Pokud důkazům neodpovídá žádná z jejich verzí, musí hledat jinou – chtějí-li být objektivní. Jestliže např. policie dopadne podezřelého, který sice má motiv a pohyboval se v blízkosti místa činu, ale test DNA prokázal, že pachatel je někdo jiný, musí hledat skutečného pachatele dál. Jedině předpojatý, podplacený nebo bláznivý soudce by takového člověka označil za pachatele.

Podobně pracují i poctiví vědci, když se snaží objasnit určitou věc.

Stejně tak pokud chci být při výkladu Písma objektivní, a zjistit pravdu - což já chci - musím pracovat s více verzemi, a ne jen s jednou, o které mi někdo tvrdí, že je jediná správná. Ta verze výkladu, která sice vyhovuje určitým veršům z Bible, ale jiným veršům odporuje, je evidentně nesprávná.

Tak je to např. s výkladem toho, komu patří jméno JHVH:

Ty vždy píšeš, jako by patřilo pouze Otci, ale přitom jseš si vědom toho, co o Synu pod inspirací napsal ap. Pavel:
jak jsi napsal:I kdyz muzes mit pravdu v tom ze Heb 1:10 je napsano o Synovi...
Stejně tak jseš si vědom, že Písmo nazývá i Syna Bohem (Jan1:1, 18), ale přesto soudíš ty křesťany, kteří jej Bohem a JHVH v souladu s Písmem rovněž nazývají, jako odpadlíky.

Je Tvůj soud opravdu objektivní? Tomu říkáš učení Písma jako celku?

Ano, uvádíš řadu veršů na podporu toho, čemu Ty věříš:
lorak napsal:"Proto se přestaňte stávat nerozumnými, ale dále si uvědomujte, jaká je Jehovova vůle.Také se neopíjejte vínem, v němž je prostopášnost, ale neustále se naplňujte duchem a mluvte k sobě v žalmech a chválách Boha a v duchovních písních a zpívejte a doprovázejte se hudbou Jehovovi ve svém srdci a ve jménu našeho Pána Ježíše Krista vždy vzdávejte díky za všechno našemu Bohu a Otci." (Efezanum 5:18-20 )

""Ať také vládne ve vašem srdci KRISTŮV pokoj, neboť jste k tomu vskutku byli povoláni v jednom těle. A ukažte, že jste vděční. Ať ve vás bohatě přebývá KRISTOVO slovo ve vší moudrosti. Dál vyučujte a napomínejte jeden druhého žalmy, chválami Boha, duchovními písněmi s milostivostí a zpívejte Jehovovi ve svém srdci. A ať děláte cokoli slovem nebo skutkem, všechno dělejte ve jménu Pána Ježíše a děkujte skrze něho Bohu, Otci." (Kolosanum 3:15-17 )
Opravdu tyto verše lze vyložit jen jedním způsobem? Tedy pracovat pouze s jednou verzí výkladu? Jestliže ti někdo řekne: "za všechno děkuj svým rodičům", znamená to, že nesmíš poděkovat někomu jinému?
Nehledě k tomu, že v těchto Tebou uváděných textech je slovo "Pán" nahrazeno
Božím jménem "Jehova" bez jakéhokoli podkladu v dochovalých rukopisech.

Tomu říkáš objektivní hledání pravdy?

Já Loraku netvrdím, že znám odpověď na všechny otázky, a že rozumím všem Biblickým veršům. Ale nemohu souhlasit s tím, co vidím, že odporuje Písmu a Boží milosti a smyslu pro právo. Chci hledat pravdu o Bohu poctivě, a ne tak, že zavřu oči před určitými verši jen proto, že neodpovídají mým představám.

Kromě toho nevěřím, že Bůh bude soudit lidi za to, že něco z Písma špatně pochopili - to by neobstál nikdo.

1. Korinťanům 8:1–3 ...Poznání nadýmá, ale láska buduje. 2 Jestliže si někdo myslí, že o něčem získal poznání, ještě [to] nezná, právě jak by [to] měl znát. 3 Jestliže však někdo miluje Boha, takového on zná.

Jsou ovšem věci, za které lidé souzeni budou:

Luke 6:36  Buďte milosrdní, jako je milosrdný váš Otec.
37 Nesuďte a nebudete souzeni. Neodsuzujte a nebudete odsouzeni. Odpouštějte a bude vám odpuštěno.


1. Jana 3:10, 11 Podle toho jsou zřejmé Boží děti a Ďáblovy děti: Žádný, kdo nesetrvává ve spravedlnosti, nepochází z Boha, ani ten, kdo nemiluje svého bratra. 11 Vždyť to je to poselství, které jste slyšeli od počátku, že máme mít jeden k druhému lásku

A já odmítám odsuzovat své bratry, za které Kristus zemřel jen proto, že mají na něco v Písmu jiný názor.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 7/8/2012, 00:06

lorak napsal:Je vic nez jasne, ze uceni co tu zbysek obhajuje je uceni RIMSKO KATOLICKE CIRKVI spojene s obhajobou trojjedineho BOHA.

Ale houby, bráško loraku, Zbyšek obhajuje to, co sám vidí v Písmu, a to jak tomu osobně rozumí. A to i za cenu nelibosti jiných užvatelů fóra - a to nejen těch, kteří jsou ortodoxními SJ.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  pepakrocan 7/8/2012, 00:21

zbysek napsal:[Dle záznamu v Bible lze vyvodit, že Slovo stvořilo i čas
Jistě, vyvodit lze z čehokoli naprosto cokoli, jen je otázkou zda je to pravda.

zbysek napsal:Na určitý čas se však Slovo vzdalo svého božství a stalo se člověkem. Po nanebevstoupení se však tento člověk stal opět Slovem, se vším všudy.
To lze taky vyvodit z Bible?

zbysek napsal:Od té doby však známe projev Slova v podobě vtělení do člověka Ježíše Krista. Někteří dělají tu chybu, že berou člověka Ježíše Krista, zbaví ho jen těla, ale v principu dál pokračují v úvaze, jako by byl dále člověkem, jen zkrátka v nebi v duchovním těle.
Jiní dělají zase přesně opačnou chybu.

zbysek napsal:Jenže to dle Bible není, protože je opět plně Slovem.
To lze taky vyvodit z Bible?

zbysek napsal:Bůh nám dal poznat sama sebe skrze své Slovo, které se na nějaký čas vtělilo do člověka.
Souhlas.

Na další fylozofické úvahy snad nemá ani smysl reagovat. Inu ať si každý věří čemu chce když mu to přijde logické...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Anonymní 7/8/2012, 00:37

Bráškové a sestřičky.

Co tu Lorak předvádí, není problém jen SJ, ale obecně všech náboženství. Když si uvědomíme, co se stalo špatného-války, inkvizice apod. ve jménu Boha či obhajoba, že to je Boží vůle, tak se není čemu divit. Ale náboženství i když se o to snaží, nijak nepřispívají k jednotě v Kristu. Různorodost není vůbec na škodu, naopak! Proč tolik náboženství lpí na výlučnosti? Ale my jsme všichni bez rozdílu ras, kultur, národností či vyznání, Boží stvoření, dokonce k jeho obrazu. Kdo tedy způsobil ty rozdíly? Bůh, nebo lidé a jejich náboženství?! Když půjdeme do důsledku, potřebuje nás Bůh nebo my jeho? Když si uvědomíme, protože jinak by to ani Bůh nemohl být, že On nic nepotřebuje, tak všechno, co se v lidské historii odehrálo, nebylo ani o tom, že to chtěl Bůh, ale že to chtěla náboženství. Když se nad tím zamyslíme, jestli je tedy pravda, že náboženství slouží k jednotě, kde tedy ta jednota je, to je to takový problém, který nelze vyřešit ani za tisíce let? Nemyslím! Tak kdo brání v jednotě?, Bůh nebo my lidé!?!?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 7/8/2012, 01:28

Ing.Peter napsal:Lorak, na zhromaždenia nechodíš ale na "odpadlíckom" fóre si pravidelne aj dokonca v noci. Zhromaždenia ťa nebudujú, fórum áno? Je tu pre teba lepšia spoločnosť ako u vás v zbore? Literatúru JS nečítaš, vyjadrenia odpadlíkov (z pohľadu JS) čítaš a diskutuješ o nich.S bratmi v zbore nediskutuješ a aj preto si mimo zboru. Nieje to zvlášny postoj? Mne je to v podstate jedno len ma to zaujíma lebo tu horlivo diskutuješ, ale zboru spolubratov sa vyhýbaš. A tomu nejak nerozumiem.. Ale je to tvoja vec a vec medzi tebov a Bohom.

Peto az chces mozeme sa spolu stretnut a urcite veci ti mozem lepsie vysvetlit aj takto.Kedze nie si nekajucny a vyluceny odpadlik vyucujuci sektarske ucenie ako vacsina z tych, co su na tomto fore, tak nemam problem sa s tebou osobne stretnut a mozes sa o mne dozvediet viac.

Mozes ma kontaktovat prostrednictvom Internetu, cez skype, google talk alebo email.

skype meno loraksk1
google talk loraksk1
email loraksk1@gmail.com

Nechcem ti byt dovodom na potknutie a urcite schvalujem to, ze sa snazis byt v kontakte s ostatnymi bratmi aj sestrami v krestanskom zbore aj na zhromazdeniach.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 7/8/2012, 01:50

JAREKzRybenu napsal:
lorak napsal:Je vic nez jasne, ze uceni co tu zbysek obhajuje je uceni RIMSKO KATOLICKE CIRKVI spojene s obhajobou trojjedineho BOHA.

Ale houby, bráško loraku, Zbyšek obhajuje to, co sám vidí v Písmu, a to jak tomu osobně rozumí. A to i za cenu nelibosti jiných užvatelů fóra - a to nejen těch, kteří jsou ortodoxními SJ.

Jarku velmi dobre znam falesne uceni RKC a pozorne ctu i to jak Zbysek obhajuje sve uceni. Demonsky duch, ktery vede Zbyska a lidi v teto krestanske odpadlicke cirkvi, ale i v jinych falesnych takzvanych krestanskych nabozenstvych, co prijimaji zavery nicejskeho a konstantinopolskeho koncilu je stejny !

Ty si veden stejnym duchem a odporujes uceni PRAVDY Boziho slova. V teto veci jsi se stal stejnou obeti LZI ktere si uveril a to byl nejspis i duvod tveho vylouceni z krestanskeho sboru za sireni nebiblickeho sektarskeho uceni.

Jarku pokud skutecne mas zajem spoznat celou PRAVDU a uceni Boziho slova, tak prestan s jeho falsovanim ty sam ! Jezis jako predstavitel Boha Jehovu a osoba skrze kterou Jehova vykonava urcite veci muze byt spojovana s vecmi, ktere skrze neho Jehova ucinil i jako osoba, ktera je ucinila. To vsak z Jezise nedela zadneho BOHA rovneho jeho Otci co nakonec uznavas i ty sam, ze ma Jezis jako BOZI SYN nizsi postaveni. Mas problem pouze s tym byt verne oddany pri uctivani pouze Jezisovemu Otci Bohu Jehovovi jako Stvoriteli vsech veci. Mas nejspis problem Jehovu uznat i jako Stvoritele samotneho JEZISE KRISTA ! Jezis neni JEHOVA ! Nerozsiruj dale tuhle LEZ jinak budes dalsi na mem seznamu nekajicnych odpadliku s kterymi nema dale smysl vest debatu o uceni Bible. Odporujes zakladnimu uceni PISMA. JEHOVA je JEDEN JEHOVA !

Tohle uznaval a ucil i sam Jezis Kristus a jasne Jehovu oznacil za sveho Boha a jedineho praveho Boha hodneho uctivani. Az tomu minis i nadale odporovat neni duvod, abychom spolu dal o Bibli a jejim uceni mluvili, lebo se neumime shodnout na zakladni veci a tou je KTO JE JEDINY PRAVY BUH, KTERY MA BYT UCTIVAN !

Existuje jen jeden pravý Bůh?
http://www.watchtower.org/b/200602b/article_01.htm

Pro mne existuje jen JEDEN BUH hodny prijmout me uctivani a tim je Otec Jezise Krista JEHOVA. Jezis je muj PAN a KRAL skrze koho uctivam samotneho JEHOVU ! (1 Kor 8:4-7)

Upodezrivas SJ z neceho, co delaji prekladateli jinych falesnych nabozenstvi kdyz vymazavaji z Bible Bozi jmeno a delaji i kopec jinych zasahu do textu PISMA kde ho vyrazne meni a falsuji. Uceni a preklad SJ je velmi presny a vystizny a skutecne uceni PISMA jako celku neodporuje, ale dela text PISMA jako celku naprosto srozumitelny a jasny !

Dokonaly preklad PISMA, ale nehledej nikde. Porovnavam ruzne preklady i slova v nich pouzite. To co tu, ale Zbysek a ted uz i ty nazyvate falsovanim PISMA je pouze obhajoba vasi LZI ! Narozdil od vas v Prekladu Noveho Sveta nevidim, zadne falsovani textu PISMA, ktery by odporoval povudnimu textu, kontextu a uceni PISMA jako celku.

JAK SI VYBRAT DOBRÝ PŘEKLAD BIBLE?
http://www.watchtower.org/b/20080501a/article_01.htm

Pri mem studiu PRAVDY a uceni Boziho slova vzdy pouzivam vice prekladu PISMA a sleduji i vyznam jednotlivych slov v puvodnich jazycich.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 7/8/2012, 02:23

pepakrocan napsal:
zbysek napsal:[Dle záznamu v Bible lze vyvodit, že Slovo stvořilo i čas
Jistě, vyvodit lze z čehokoli naprosto cokoli, jen je otázkou zda je to pravda.

zbysek napsal:Na určitý čas se však Slovo vzdalo svého božství a stalo se člověkem. Po nanebevstoupení se však tento člověk stal opět Slovem, se vším všudy.
To lze taky vyvodit z Bible?

zbysek napsal:Od té doby však známe projev Slova v podobě vtělení do člověka Ježíše Krista. Někteří dělají tu chybu, že berou člověka Ježíše Krista, zbaví ho jen těla, ale v principu dál pokračují v úvaze, jako by byl dále člověkem, jen zkrátka v nebi v duchovním těle.
Jiní dělají zase přesně opačnou chybu.

zbysek napsal:Jenže to dle Bible není, protože je opět plně Slovem.
To lze taky vyvodit z Bible?

zbysek napsal:Bůh nám dal poznat sama sebe skrze své Slovo, které se na nějaký čas vtělilo do člověka.
Souhlas.

Na další fylozofické úvahy snad nemá ani smysl reagovat. Inu ať si každý věří čemu chce když mu to přijde logické...

Zbysek by byl nepochybne velmi dobrym svedkem pri falesnem obvineni satanem vedenych nabozenskych zidovskych vodcu, co na sanedrimu odsoudili Jezise za hodneho smrti mimo jine hlavne proto, ze nechteli pochopit a priznat pravdu o tom jake je postaveni Jezise Krista jako Boziho syna a falesne tvrdili, ze se takto Jezis dopousti hrichu za, ktery si zaslouzi zemrit a dela se rovny Bohu. Verny nasledovnici ale toto jeho postaveni Boziho syna pochopili a urcite nemohli souhlasit s falesnym obvinenim ani nespravedlivym soudem, lebo JEZIS se nerouhal ani se nedelal rovnym BOHU ! (Fil 2:5-11)

"Kristus trpěl za vás a zanechal vám vzor, abyste věrně následovali jeho šlépěje. Nezhřešil ani se v jeho ústech nenašel podvod. (I kdyz ho pokousel Satan jasne odpovedel kto ma byt uctivan Mat 4:10 ) Když mu spílali, neoplácel spíláním. Když trpěl, nevyhrožoval, ale dále se odevzdával tomu, který soudí spravedlivě." (1 Petra 2:21-23 )


Vzdy vedl i sve uceniky k laske a uctivani sveho nebeskeho Otce i Boha Jehovu jako jedineho praveho Boha. Stal se cestou pravdou a zivotem jako sluzebnik a posel Jehovu.

"To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu...Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi dal ze světa. Byli tvoji, a dal jsi je mně, a zachovali tvé slovo. Nyní poznali, že všechno, co jsi mi dal, je od tebe; protože výroky, které jsi mi dal, jsem dal jim a oni je přijali a určitě poznali, že jsem vyšel jako tvůj představitel (porovnej Hebrejcům 9:15 a 1. Timoteovi 2:5), a uvěřili, že jsi mě vyslal (porovnej s Janem 4:34,5:30,8:42 a hlavne s Janem 13:16)...Posvěť je pravdou; tvé slovo je pravda...spatřili mou slávu, kterou jsi mi dal, protože jsi mě miloval před založením světa. Spravedlivý Otče, svět tě vskutku nepoznal; ale já jsem tě poznal a oni poznali, že jsi mě vyslal. A dal jsem jim tvé jméno na vědomí a dám je na vědomí, aby láska, kterou jsi mě miloval, byla v nich, a já ve spojení s nimi.“" (Jan 17kap.)

Ty co jsou posveceni PRAVDOU uci PRAVDU a uceni Boziho slova a nasleduji a poslouchaji i slova JEZISE KRISTA, znaji Bozi jmeno a i toto poznani a spravne pouzivani jmena Jedineho Praveho Boha a naseho nebeskeho Otce Boha Jehovu je zjednocuje v lasce, lebo od Jehovu dostavaji pozehnani skrze jeho syna Jezise Krista.

"‚Požehnaný je ten, kdo přichází v Jehovově jménu!‘“ (Mat 23:39 porovnej se Zalmem 118:26 a s Janem 5:39,41-44 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 7/8/2012, 02:58

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Co tu Lorak předvádí, není problém jen SJ, ale obecně všech náboženství. Když si uvědomíme, co se stalo špatného-války, inkvizice apod. ve jménu Boha či obhajoba, že to je Boží vůle, tak se není čemu divit. Ale náboženství i když se o to snaží, nijak nepřispívají k jednotě v Kristu. Různorodost není vůbec na škodu, naopak! Proč tolik náboženství lpí na výlučnosti? Ale my jsme všichni bez rozdílu ras, kultur, národností či vyznání, Boží stvoření, dokonce k jeho obrazu. Kdo tedy způsobil ty rozdíly? Bůh, nebo lidé a jejich náboženství?! Když půjdeme do důsledku, potřebuje nás Bůh nebo my jeho? Když si uvědomíme, protože jinak by to ani Bůh nemohl být, že On nic nepotřebuje, tak všechno, co se v lidské historii odehrálo, nebylo ani o tom, že to chtěl Bůh, ale že to chtěla náboženství. Když se nad tím zamyslíme, jestli je tedy pravda, že náboženství slouží k jednotě, kde tedy ta jednota je, to je to takový problém, který nelze vyřešit ani za tisíce let? Nemyslím! Tak kdo brání v jednotě?, Bůh nebo my lidé!?!?

yxoxsi ja jsem nepochybne sjednocen s temi, co skrze Jezise Krista uctivaji nebeskeho Otce a Boha JEHOVU jako jedineho praveho Boha a nemam potrebu se sjednocovat v uctivani s temi, co JEHOVU - Otce Jezise Krista jako jedineho praveho Boha zajem uctivat nemaji a chteji mimo Jezisoveho Otce Boha Jehovu uctivat i nekoho jineho a nejsou v uctivani verne oddany pouze samotnemu Bohu STVORITELI VSECH VECI vcetne samotneho JEZISE KRISTA. (5 Moj 5:6,9 porovnej s Mat 4:10 a s Rim 15:5,6 )

"Nedejte se nerovně spojit jhem s nevěřícími. Vždyť co má společného spravedlnost a nezákonnost? Nebo jaké podílnictví má světlo s tmou? Jaký je dále soulad mezi Kristem a Belijalem? Nebo jaký podíl má věřící s nevěřícím? A v jaké shodě je Boží chrám s modlami (porovnej s 1 Kor 8:4-7) ? Jsme totiž chrámem živého Boha; právě jak Bůh řekl: „Budu mezi nimi přebývat a chodit mezi [nimi] a budu jejich Bohem a oni budou mým lidem.“  „‚Vyjděte proto z jejich středu a oddělte se,‘ říká Jehova, ‚a přestaňte se dotýkat nečistého‘“, „‚a já vás přijmu.‘“ „‚A budu vám otcem a vy mi budete syny a dcerami,‘ říká Jehova Všemohoucí.“" (2 Korintanum 6:14-18 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 7/8/2012, 09:38

pepakrocan napsal:
zbysek napsal:[Dle záznamu v Bible lze vyvodit, že Slovo stvořilo i čas
Jistě, vyvodit lze z čehokoli naprosto cokoli, jen je otázkou zda je to pravda.
Židům 1:2  na konci těchto dnů k nám promluvil v Synu, jehož ustanovil dědicem všeho a skrze něhož učinil i věky.

zbysek napsal:Na určitý čas se však Slovo vzdalo svého božství a stalo se člověkem. Po nanebevstoupení se však tento člověk stal opět Slovem, se vším všudy.
To lze taky vyvodit z Bible?
Jan 1:1  Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh.
Jan 1:14  A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Spatřili jsme jeho slávu, slávu, jakou má od Otce jediný Syn, plný milosti a pravdy.

Je tedy vcelku přirozené očekávat, že po návratu do nebe je stále Slovem, že jím nepřestal být natrvalo svým vtělením.

zbysek napsal:Jenže to dle Bible není, protože je opět plně Slovem.
To lze taky vyvodit z Bible?
Považuju to zcela přirozené, protože Ježíš se navrátil ke své původní podstatě. To ale vyučujete také, že? Nebo umíš prokázat, že od svého vtělení už Slovem není?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 7/8/2012, 09:44

lorak napsal:Narozdil od vas v Prekladu Noveho Sveta nevidim, zadne falsovani textu PISMA, ktery by odporoval povudnimu textu, kontextu a uceni PISMA jako celku.
Loraku, zajdi si na oční, akutně to potřebuješ. Razz Protože nevidiš, co je naprosto zjevné a prokazatelné.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 7/8/2012, 09:50

lorak napsal:Zbysek by byl nepochybne velmi dobrym svedkem pri falesnem obvineni satanem vedenych nabozenskych zidovskych vodcu, co na sanedrimu odsoudili Jezise za hodneho smrti mimo jine hlavne proto, ze nechteli pochopit a priznat pravdu o tom jake je postaveni Jezise Krista jako Boziho syna a falesne tvrdili, ze se takto Jezis dopousti hrichu za, ktery si zaslouzi zemrit a dela se rovny Bohu.
Ježíše odsoudili právě ti, kterým bylo trnem v oku Ježíšovo Synovství, tedy i božství. Odsoudili ho právě za to, že vyhlašoval za Syna pravého Boha a řekl o sobě JÁ JSEM. Ve stejném odporu jsou dnes i SJ, tedy právě SJ by ho také odsoudili za rouhání, stejně jako ho odsoudili tehdejší vůdci.

Takže loraku, co si to o mně vymýšlíš za nesmysly?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 7/8/2012, 23:49

zbysek napsal:Jan 1:1  Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh.
Jan 1:14  A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Spatřili jsme jeho slávu, slávu, jakou má od Otce jediný Syn, plný milosti a pravdy.

Je tedy vcelku přirozené očekávat, že po návratu do nebe je stále Slovem, že jím nepřestal být natrvalo svým vtělením.

Jan 17:5  A nyní ty, Otče, oslav mne u sebe tou slávou, kterou jsem u tebe měl, dříve než byl svět.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 8/8/2012, 00:42

lorak napsal:Jezis neni JEHOVA ! Nerozsiruj dale tuhle LEZ jinak budes dalsi na mem seznamu nekajicnych odpadliku s kterymi nema dale smysl vest debatu o uceni Bible. Odporujes zakladnimu uceni PISMA. JEHOVA je JEDEN JEHOVA !
Takže ap. Pavel je podle tebe LHÁŘ, a je na "tvém seznamu nekajícných odpadlíků"?

Hebrejcům 1:8–12 8 Ale o Synovi: „Bůh je po celou věčnost tvým trůnem a žezlo tvého království je žezlo přímosti. 9 Miloval jsi spravedlnost a nenáviděl jsi nezákonnost. Proto tě Bůh, tvůj Bůh, pomazal olejem jásání víc než tvé společníky.“ 10 A: „Pane, ty jsi na počátku položil základy země, a nebesa jsou díla tvých rukou. 11 Ony zaniknou, ty však máš zůstat neustále; a ony celé zestárnou právě jako svrchní oděv, 12 a svineš je právě jako plášť, jako svrchní oděv; a budou změněny, ale ty jsi stejný a tvá léta nikdy neuběhnou.“

Žalm 102:1, 25–27 
1 Jehovo, slyš přece mou modlitbu...
25 Dávno jsi položil základy země a nebesa jsou dílem tvých rukou. 26 Ony zaniknou, ale ty budeš dále stát; a právě jako oděv se všechny obnosí. Právě jako oblečení je vyměníš, a ukončí svůj běh. 27 Ty jsi však týž, a tvé vlastní roky se nenaplní.


Sám jsi přece uznal, že tento Pavlem citovaný Žalm je o Synovi:
lorak napsal:I kdyz muzes mit pravdu v tom ze Heb 1:10 je napsano o Synovi...
Navíc si všimni, že ap. Pavel touto citací připisuje Božímu Synovi stvořitelské dílo.

A přesto odsuzuješ lidi, kteří s Pavlem souhlasí, a máš je na "svém seznamu". Nebojíš se Boha, abys ty nebyl na jeho "seznamu"?


Stejné je to s "proskyneó" Pána Ježíše, které nikdy - a to dokonce jako člověk Exclamation - neodmítnul - na rozdíl od anděla ve Zjevení 22:8 a ap. Petra, jehož chtěl "proskyneó" setník Kornélius.

A přesto odsuzuješ lidi, kteří tak činí, jako nekajícné odpadlíky.



__________________________________________________________________

Osobně si myslím, že definovat naprosto přesně vztah mezi Otcem a Synem není tak snadné, a neznám nikoho, kdo má na to patent (a vůbec pochybuju, že "přesná definice" je v lidkých silách). Ale pochop, bráško loraku, tady nejde o to, čemu ty nebo já věříme - nemám důvod, tě za Tvou víru soudit (jestli se např. bojíš oslovit Pána Ježíše je vina někoho jiného...). Ani nejde o Tvůj soud vůči mě - ten mi ublížit nemůže. Píšu Ti ty věci proto, že si nepřeju, aby Ty jsi byl za svůj tvrdý a nebiblický postoj souzen ne člověkem, ale Bohem.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 8/8/2012, 08:12

JAREKzRybenu napsal:
lorak napsal:Jezis neni JEHOVA ! Nerozsiruj dale tuhle LEZ jinak budes dalsi na mem seznamu nekajicnych odpadliku s kterymi nema dale smysl vest debatu o uceni Bible. Odporujes zakladnimu uceni PISMA. JEHOVA je JEDEN JEHOVA !
Takže ap. Pavel je podle tebe LHÁŘ, a je na "tvém seznamu nekajícných odpadlíků"?

Hebrejcům 1:8–12 8 Ale o Synovi: „Bůh je po celou věčnost tvým trůnem a žezlo tvého království je žezlo přímosti. 9 Miloval jsi spravedlnost a nenáviděl jsi nezákonnost. Proto tě Bůh, tvůj Bůh, pomazal olejem jásání víc než tvé společníky.“ 10 A: „Pane, ty jsi na počátku položil základy země, a nebesa jsou díla tvých rukou. 11 Ony zaniknou, ty však máš zůstat neustále; a ony celé zestárnou právě jako svrchní oděv, 12 a svineš je právě jako plášť, jako svrchní oděv; a budou změněny, ale ty jsi stejný a tvá léta nikdy neuběhnou.“

Žalm 102:1, 25–27 
1 Jehovo, slyš přece mou modlitbu...
25 Dávno jsi položil základy země a nebesa jsou dílem tvých rukou. 26 Ony zaniknou, ale ty budeš dále stát; a právě jako oděv se všechny obnosí. Právě jako oblečení je vyměníš, a ukončí svůj běh. 27 Ty jsi však týž, a tvé vlastní roky se nenaplní.


Sám jsi přece uznal, že tento Pavlem citovaný Žalm je o Synovi:
lorak napsal:I kdyz muzes mit pravdu v tom ze Heb 1:10 je napsano o Synovi...
Navíc si všimni, že ap. Pavel touto citací připisuje Božímu Synovi stvořitelské dílo.

A přesto odsuzuješ lidi, kteří s Pavlem souhlasí, a máš je na "svém seznamu". Nebojíš se Boha, abys ty nebyl na jeho "seznamu"?


Stejné je to s "proskyneó" Pána Ježíše, které nikdy - a to dokonce jako člověk Exclamation - neodmítnul - na rozdíl od anděla ve Zjevení 22:8 a ap. Petra, jehož chtěl "proskyneó" setník Kornélius.

A přesto odsuzuješ lidi, kteří tak činí, jako nekajícné odpadlíky.



__________________________________________________________________

Osobně si myslím, že definovat naprosto přesně vztah mezi Otcem a Synem není tak snadné, a neznám nikoho, kdo má na to patent (a vůbec pochybuju, že "přesná definice" je v lidkých silách). Ale pochop, bráško loraku, tady nejde o to, čemu ty nebo já věříme - nemám důvod, tě za Tvou víru soudit (jestli se např. bojíš oslovit Pána Ježíše je vina někoho jiného...). Ani nejde o Tvůj soud vůči mě - ten mi ublížit nemůže. Píšu Ti ty věci proto, že si nepřeju, aby Ty jsi byl za svůj tvrdý a nebiblický postoj souzen ne člověkem, ale Bohem.

Jarku uvedom si jednu zasadni vec. Sam znas postaveni KRISTA presne tak jak o nem i sam apostol Pavel pise v Pismu. Proc teda prekrucujes jasne zapsane slova PRAVDY Question Exclamation

"není žádný Bůh kromě jednoho. Ačkoli jsou totiž ti, kdo jsou nazýváni „bohy“, ať v nebi, nebo na zemi, právě jako je mnoho „bohů“ a mnoho „pánů“, pro nás je skutečně jeden Bůh, Otec, z něhož je všechno, a my pro něho; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno, a my skrze něho." ( 1 Korintanum 8:4-6)

Je ti doufam jasne, ze je pouze JEDEN BUH z ktereho je VSECHNO a timto BOHEM je pouze Jezisuv OTEC JEHOVA !

Vis, ze Jezis Kristus je pouze PROSTREDNIKEM MEZI BOHEM a LIDMI a ne samotnym BOHEM z ktereho je VSECHNO. I SAM JEZIS KRISTUS ma svoji existenci od BOHA JEHOVU sveho Otce a SKRZE Jezise Krista PAK JEDINY PRAVY BUH JEHOVA UCINIL VSECHNY VECI V NEBI I NA ZEMI (Prisl 8:22; Kol 1:15) !

"To je znamenité a přijatelné před zrakem našeho Zachránce, Boha, jehož vůlí je, aby lidé všeho druhu byli zachráněni a přišli k přesnému poznání pravdy. Je totiž jeden Bůh a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš, který dal sám sebe jako odpovídající výkupné za všechny — [to] má být dosvědčeno ve svých zvláštních časech. Pro toto svědectví jsem byl ustanoven kazatelem a apoštolem — říkám pravdu, nelžu —, učitelem národů v záležitosti víry a pravdy." 1 Timotejovi 2:3-7 (viz take Hebrejcům 8:6 ) Pavel tyhle slova pod vedenim Boziho ducha zapsal uz davno po tom, co byl Jezis vzkrisen k vecnemu zivotu v nebi v postaveni BOZIHO SYNA jako mocna duchovna bytost.

Postaveni prostrednika ma JEZIS stale i ted kdyz je v NEBI a sedi po pravici MAJESTATU - VECNEHO a VSEMOHOUCIHO BOHA, kterym je jeho i nas nebesky OTEC a BUH JEHOVA . Kto chce tvrdit neco jine LZE a odporuje jasne zapsane PRAVDE Boziho slova !

Vis dobre, ze JEHOVA jeho nebesky OTEC a VECNY a VSEMOHOUCI BUH skrze JEZISE KRISTA vytvoril vsechny veci v nebi i na zemi. Je teda zrejme, ze Pavluv opis Jezise jako toho, kto se primo podilel na Stvoritelskem dile a skrze koho sam Jehova stvoril vsechny veci muze byt opisovan i takovym spusobem jak je to uvedene v tebou vyse citovanem texte (Heb 1:10-12) i kdyz je ten samy opis v zalme adresovan samotnemu Jehovovi. Tohle neni v zadnem rozporu, ale to nijak nedokazuje, ze je JEZIS JEHOVA, ale ve smyslu uceni PISMA, ktere si nemuze odporovat je zrejme, ze jako mistr v Jehovovem dile byl i sam Jezis ocenen Pavlem spusobem, kterym jinak Pavel nijak neznizil autoritu a moc samoteneho Jehovu !

Pozorne cti kontext a nasledujici slova (13 a 14 vers) PISMA zapsane PAVLEM.

"O kterém z andělů však kdy řekl: „Posaď se po mé pravici, dokud nepoložím tvé nepřátele jako podnož tvým nohám“(srovnej s 1 Kor 15:24-28 )?  Cožpak nejsou všichni duchové k veřejné službě (stejne tak i sam Jezis byl, ale i nadale zustal sluzebnikem a stal se i jedinym prostrednikem mezi Bohem Jehovem a lidmi pro jeho oslavu Rim 15:7,8 ), vyslaní, aby sloužili těm, kdo zdědí záchranu?"

Tohle za temi slovami vidis ty sam prave proto, lebo ignorujes uceni PISMA jako celku !

Poklon se (proskyneó) teda Jezisovi jako PANOVI a KRALI, lebo byl jedinym pravym BOHEM ustanoven do tohoto postaveni a DOSTAL OD SVEHO OTCE skutecne vyjimecne postaveni a autoritu jako druha nejvyssi bytost hned po svem Otci. Jehova jeho i nas nebesky OTEC a jediny pravy BUH (Jan 17:3) skrze sveho syna vytvoril vsechny veci v nebi i na zemi a rozhodnul se zase se sebou smirit vsechny veci v nebi i na zemi skrze sveho milovaneho syna Jezise Krista (Kol 1:20).

Jezis ma svuj pocatek i existenci od samotneho JEHOVU a jen sam JEHOVA je VECNY a VSEMOHOUCI BUH. Jezis za svou vernost dostal od JEHOVU nesmrtelnost, kterou ale narozdil od JEHO OTCE BOHA JEHOVU VZDY NEMEL a podlehal zmene jako stvorena bytost a Jezis urcite neni v stejnem postaveni jake ma pouze sam JEHOVA jeho OTEC. To je ze slov a uceni PISMA vic nez jasne. Pro mne i pro ty jenz jsou vedeny Bozim duchem a maji dar viry od samotenho Jehovu to uplne jasne a srozumitelne vyplyva i ze slov uceni PISMA zapsanych apostolem PAVLEM. (1 Korintanom 3:23;11:3 )

Neznizuj teda autoritu BOHA JEHOVU - OTCE JEZISE KRISTA jako JEDINEHO PRAVEHO BOHA hodneho prijmout uctivani vsech tvoru, VCETNE SAMOTNEHO JEZISE KRISTA Exclamation (Mat 4:10, 5 Moj 5:6,9; Zjeveni 4:10,11;19:10).

Jezis od nikoho uctivani jako BUH nikdy neprijal a ani neprijima a kazdy kdo se o takovou vec usiluje vedome v rozporu s Bozi vuli zapsanou v PISMU bude Jezisem spravne posouzen jak pachatel nezakonnosti (Mat 7:21-23)!

Klanet se (proskyneó) muzes Kristovi (pomazanemu) pouze jako PANOVI a KRALI - NE jako VSEMOHOUCIMU a VECNEMU BOHU STVORITELI VSECH VECI, kteremu patri uctivani vsech tvoru vcetne samotneho Jezise KRISTA Exclamation

Stejne se i takhle muzes ke Kristovi primlouvat jako k PANOVI a KRALI, ale vzdy pritom musis mit na zreteli, ze UCTIVAT jako BOHA mas pouze jeho OTCE - BOHA JEHOVU ! Jezis je nasi cestou a prostrednikem mezi nami a nasim nebeskym OTCEM BOHEM JEHOVEM.

Jezis nas jako VERNY BOZI SLUZEBNIK (Rim 15:7,8; Zjev 3:14 ) neprisel smirit sam se sebou, ale se svim OTCEM a cini pouze BOZI VULI a proto, aby sme i my mohli ziskat schvaleny stav a dobre postaveni vuci Bohu JEHOVOVI, tak BOZI VULI musime konat stejne jak to delal nas Pan Jezis Kristus ! Musime se usilovat nasledovat jeho priklad a musime z celeho srdce milovat Boha Jehovu a potom i vsechny blizni (Mar 12:29-34 ).

Vule BOHA Jehovu je teda jina nez tu, kterou ma sam Jezis jako nim stvorena bytost. Jezis se ale plne Bozi vuli podrizuje a Jezis rovnez nema ani stejnou moc a poznani jake ma pouze jeho OTEC BUH JEHOVA !

Cilem naseho uctivani je teda pouze OTEC JEZISE KRISTA a ne sam JEZIS KRISTUS !

"Potom konec, až předá království svému Bohu a Otci (Jan 14:28;20:17), když [předtím] přivede vniveč všechnu vládu a všechnu autoritu a moc. Musí totiž kralovat, dokud mu [Bůh] nepoloží všechny nepřátele pod nohy. Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč smrt. [Bůh] totiž „mu všechno podřídil pod nohy“. Ale když říká, že ‚všechno bylo podřízeno‘, je zřejmé, že s výjimkou toho, kdo mu všechno podřídil. Ale až mu bude podřízeno všechno, potom se také sám Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno, aby Bůh byl každému vším. (Fil 2:11)" (1 Korintanum 15:24-28 )

Jarku i Zbysku az mate zajem prijmout pravdu a uceni Boziho slova, tak ji prijmite a neopovazujte se apostola Pavla i nadale osocovat a oznacovat jako odpadlika !

Odpadlicke a sektarske uceni tu rozsirujete vy sami. Poradne si nastudujte nicejske vyznani viry a historii tohoto vami obhajovaneho uceni v rozporu s ucenim PISMA, ktere i v te dobe kdyz tohle odpadlicke a sektarske uceni podporene svetskou moci a svetkou filozofii (SATANEM) zacalo naplno pusobit, ale i tak ho hodne vernych krestanu a uceniku (dobrym prikladem jsou Arianci) Jezise Krista odmitalo prijat a dale verili pouze tomu, co je jasne napsane v Bozim slove PRAVDY. Verni Jezisovi nasledovnici byli i nadale pronasledovani nicemnymi lidmi zavadejicimi sektarske uceni, ktere je plne kompromisu vuci lidem ve svete a bylo tak i podporovane svetskou moci (2 Tim 3:12,13 ) !

V teto veci na vas plati tyhle slova Pisma !

"právě jak vám také psal náš milovaný bratr Pavel podle moudrosti, která mu byla dána, když o tom mluvil, jako to činí také ve všech [svých] dopisech. Jsou v nich však některé věci těžko srozumitelné, jež neučení a nestálí překrucují, jako také ostatní Písma, ke svému vlastnímu zničení. (2 Petra 3:15,16 )

Pro kazdeho kdo je na tomto foru a nerozsiruje toto odpadlicke a sektarske uceni pak plati to co nasleduje za temito Petrovymi slovami.

"Když tedy, milovaní, máte předem toto poznání, střežte se, abyste s nimi nebyli odvedeni omylem těch, kdo vzdorují zákonu, a neodpadli od své vlastní stálosti." 2 Petra 3:15-17 (2 Tim 3:13)

Tesi mne, ze zde na tomto foru jeste jsou i takovi lide, ktere v teto veci jeste Satan neobelhal a vedi, ze je JEHOVA jediny pravy BUH hodny prijat uctivani vsech tvoru je pouze Jezisuv a nas nebesky OTEC.

Apostol Pavel nas vsechny jasne povzbuzuje temito slovami.

"Kéž dá BŮH, který poskytuje vytrvalost a útěchu, abyste mezi sebou měli stejný myšlenkový postoj, jako měl Kristus Ježíš, abyste jednomyslně, jedněmi ústy oslavovali BOHA a Otce našeho Pána Ježíše Krista." Rim 15:5,6 (viz Matous 6:9; 4:10 )


Naposledy upravil lorak dne 8/8/2012, 11:56, celkově upraveno 15 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 8/8/2012, 10:11

lorak napsal:Jarku uvedom si jednu zasadni vec. Sam znas postaveni KRISTA presne tak jak o nem i sam apostol Pavel pise v Pismu. Proc teda prekrucujes jasne zapsane slova PRAVDY Question Exclamation

Jarku i Zbysku az mate zajem prijmout pravdu a uceni Boziho slova, tak ji prijmite a neopovazujte se apostola Pavla i nadale osocovat a oznacovat jako odpadlika !
Loraku, proč všechno překrucuješ pro svou zkázu? Já jsem napsal, že dle učení SV MUSÍ být Pavel odpadlíkem, protože jasně označil, že Ježíš Kristus je JHVH stejně, jako jeho Otec. Já neoznačuju Pavla za odpadlíka, ale NSSJ označuju za odpadlickou organizaci, protože učí lži o Bohu. Důsledkem těch lží je pak to, že Pavel by byl dnes se svými názory označen za jednoho z nejhorších odpadlíků a bez milosti vyloučen.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 8/8/2012, 12:07

zbysek napsal:
lorak napsal:Jarku uvedom si jednu zasadni vec. Sam znas postaveni KRISTA presne tak jak o nem i sam apostol Pavel pise v Pismu. Proc teda prekrucujes jasne zapsane slova PRAVDY Question Exclamation

Jarku i Zbysku az mate zajem prijmout pravdu a uceni Boziho slova, tak ji prijmite a neopovazujte se apostola Pavla i nadale osocovat a oznacovat jako odpadlika !
Loraku, proč všechno překrucuješ pro svou zkázu? Já jsem napsal, že dle učení SV MUSÍ být Pavel odpadlíkem, protože jasně označil, že Ježíš Kristus je JHVH stejně, jako jeho Otec. Já neoznačuju Pavla za odpadlíka, ale NSSJ označuju za odpadlickou organizaci, protože učí lži o Bohu. Důsledkem těch lží je pak to, že Pavel by byl dnes se svými názory označen za jednoho z nejhorších odpadlíků a bez milosti vyloučen.

Nakajicny odpadliku Zbysku zase rozsirujes LEZ, kterou ti do tvoji mysle vlozil uhlavni nepritel jedineho praveho Boha Jehovu, aby tak na tebe privedl jeho hnev ?

Odpadlikem a clovekem rozsirujicim sektarske uceni si ty sam a vsichni, co maji na Boha stejny nazor jak ty a delaji z jedneho Boha zlepenec Bohu. Pavel nikde Jezise Krista neoznacil a nerekl o nem, ze je JEHOVA a ze ma stejne postaveni BOHA jako jeho OTEC JEHOVA ! Tohle lzive uceni tu rozsirujes ty sam jen proto, ze nerozumis uceni PISMA a prekrucujes ho na vlastni skodu !

Pavel by nepochybne jednal stejne jak jednaji SJ a ucil o Bohu to co o nem dnes uci i SJ ! V teto veci jsou SJ nepochybne pravymi ctitelmi jedineho praveho Boha a odlisuji se tak od sektarskeho uceni takzvanych krestanskych nabozenstev, co ani v zakladni veci jakou je uctivani Boha o nem neuci PRAVDU zapsanou v Bozim slove PRAVDY !

Uceni o trojjedinem BOHU je falesnou a odpadlickou naukou a az ji lepe spoznas tak spoznas i sam, ze ucis a obhajujes tu samou vec stejnym spusobem jak RKC a vsichni, co po ni prijali nicejske vyznani viry, co oznacili za apostolske vyznani viry i kdyz bylo vyslovene v 4 stoleti pod silnym vlyvem svetske moci a svetske filozofie davno po smrti Jezisa i vsech jeho vernych nasledovniku a apostolu z 1 stoleti.

SJ se teda velmi spravne pridrzuji uceni rannych krestanu z 1 stoleti a neprijimaji zadne uceni ani zavery odpadlickych a sektarskych krestanu, co zesmilnili s tymto satanovym svetem a delaji to i dnes ! Stejne to delas i ty sam, lebo si casti tohoto sveta a prosazujes sjednocovani krestanskych sekt v odporu vuci cistemu uctivani jedineho praveho BOHA JEHOVU !

Za to si poneses zodpovednost a necekej od Jezise Krista, ktery se podrizuje Bozi vuli schvaleni od jeho OTCE pokud minis v tomhle svem tvrdosijnem chovani i nadale pokracovat a jeste k nemu budes i svadet dalsi lidi.


Naposledy upravil lorak dne 8/8/2012, 12:45, celkově upraveno 3 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 8/8/2012, 12:25

lorak napsal:Nakajicny odpadliku Zbysku zase rozsirujes LEZ
Byly ti předloženy přímé citace, kdy Pavel jasně vztáhl text SZ, ve kterém je jmenován JHVH, přímo na Ježíše, že to je o něm. Jaký lepší chceš důkaz toho, že Pavel označil Ježíše za JHVH? A protože o těch textech víš, pak lžeš leda tak ty, když tvrdíš, že to tak není.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 8/8/2012, 12:38

zbysek napsal:
lorak napsal:Nakajicny odpadliku Zbysku zase rozsirujes LEZ
Byly ti předloženy přímé citace, kdy Pavel jasně vztáhl text SZ, ve kterém je jmenován JHVH, přímo na Ježíše, že to je o něm. Jaký lepší chceš důkaz toho, že Pavel označil Ježíše za JHVH? A protože o těch textech víš, pak lžeš leda tak ty, když tvrdíš, že to tak není.

Uz sem se k dane citaci jasne vyjadril vyse a az si to nepochopil a neberes v uvahu ani kontext a dalsi uceni PISMA je to jen na tvoji vlastni skodu. Az chces zustat zaslepenym a zatvrdilim hrisnikem znevazujicim JEDINEHO PRAVEHO BOHA hodneho prijmou uctivani vsech tvoru v nebi i na zemi klidne nim zustan, lebo je ti to tak nejspis dane od Boha Jehovu, ktery si i na tobe proslavi sve svate jmeno a ocistiho ho od lzi a pomluv, ktere tu o nem rozsirujes.

Preji ti, ale aby ti projevil sve milosrdenstvi a dal ti poznat svuj velky omyl. Upadl jsi do Satanove lecky a potkynas se na lidech a opoustis kvuli chybam lidi i samotneho Boha Jehovu !

Jehovo muj Boze a nebesky Otce ty vis jak oslobodit lidi, ktery jsou ti verne oddany z lecky toho zleho a stejne vis jak pro den sveho soudu zachovat ty jenz odporuji tve svate vuli.

At se stane podle tve vule a ne podle toho co si preji ja sam. Prosim te abys proskoumal srdce kazdeho a pomohl tem, ktery te maji v ucte a poslouchaji to co jsi nechal zapsat ve svem slove PRAVDY, ktere nas ucil ve svem zivote uplatnovat i tvuj syn nas milovany Pan a Kral Jezis Kristus.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 8/8/2012, 13:23

lorak napsal:Uz sem se k dane citaci jasne vyjadril vyse
Ano, mnoha slovy a často odkazy mimo téma jsi zaslepil vlastní oči, abys neviděl pravdu. Uvádím komplexnější výpis, kde všude jsou zmínky o Ježíšově božství:

Vzývání Ježíšova jména
Židé považovali za rouhání, proto křesťany kvůli tomu pronásledovali.

Římanům 10:13 neboť ‚každý, kdo by vzýval Pánovo jméno, bude zachráněn.‘
Citace: Jóel 3:5 I stane se, že každý, kdo bude vzývat Hospodinovo jméno, se zachrání

Vztaženo na Ježíše:
Římanům 10:9 Vyznáš-li svými ústy Pána Ježíše a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš zachráněn.
12 Není rozdílu mezi Židem a Řekem: Vždyť nade všemi je týž Pán, štědrý ke všem, kdo ho vzývají,
14 Ale jak mohou vzývat toho, v něhož neuvěřili? A jak mohou uvěřit v toho, o kom neslyšeli? A jak mohou slyšet bez toho, kdo hlásá?
17 Víra je tedy ze slyšení zvěsti a zvěst skrze slovo Kristovo.

Podobně:
Skutky apoštolské 9:14 Také zde má od velekněží plnou moc spoutat všechny, kteří vzývají tvé jméno.“
1 Korintským 1:2 … kteří na kterémkoliv místě vzývají jméno našeho Pána Ježíše Krista, Pána jejich i našeho:

Matouš 28:19 Jděte tedy a čiňte učedníky ze všech národů, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého
Nikoliv ve jménech.

První a poslední
Izajáš 44:6 Toto praví Hospodin, král Izraele a jeho vykupitel, Hospodin zástupů: Já jsem první a já jsem poslední; kromě mne není žádný Bůh.
Izajáš 48:12 Slyš mě, Jákobe, Izraeli, můj povolaný. Já jsem, já jsem první, já jsem také poslední.
Zjevení Janovo 1:8 Já jsem Alfa i Omega, počátek i konec, praví Pán Bůh, Ten, který jest a který byl a který přichází, ten Všemohoucí.

O Ježíšovi:
Zjevení Janovo 1:17 Když jsem jej spatřil, padl jsem k jeho nohám jako mrtvý. I položil na mne svou pravici a řekl: „Neboj se. Já jsem první i poslední, 18 ten Živý. Byl jsem mrtvý, a hle, žiji na věky věků. Amen. Mám klíče smrti i podsvětí.
Zjevení Janovo 2:8 Andělu sboru ve Smyrně napiš: ‚Toto praví ten první a poslední, který byl mrtev a ožil:

Ježíš skrze anděla:
Zjevení Janovo 22:13 Já jsem Alfa i Omega, první i poslední, počátek i konec.“

Ježíš vyváděl Izrael z Egypta
Exodus 20:2 Já Hospodin jsem tvůj Bůh, který jsem tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví.
Leviticus 11:45 Neboť já Hospodin jsem vás vyvedl z egyptské země, abych byl vaším Bohem. Buďte svatí, neboť já jsem svatý.
Leviticus 22:32 Neznesvěcujte mé svaté jméno, abych byl posvěcen mezi syny Izraele. Já jsem Hospodin, který vás posvěcuji, 33 který jsem vás vyvedl z egyptské země, abych byl vaším Bohem. Já jsem Hospodin.
Exodus 16:10 A když Áron mluvil k celé pospolitosti synů Izraele, obrátili se k pustině, a tu se v oblaku ukázala Hospodinova sláva. 11 Nato Hospodin promluvil k Mojžíšovi: 12 Slyšel jsem reptání synů Izraele. Pověz jim toto: K večeru budete jíst maso a ráno se nasytíte chlebem. Tak poznáte, že já jsem Hospodin, váš Bůh.

1 Korintským 10:1 Nechci, bratři, abyste nevěděli, že naši otcové byli všichni pod oním oblakem a všichni prošli mořem, 2 všichni byli pokřtěni v Mojžíše v oblaku a v moři, 3 všichni jedli týž duchovní pokrm 4 a všichni pili týž duchovní nápoj; pili totiž z duchovní skály, která je doprovázela, a tou skálou byl Kristus.

Ježíš – já jsem (Boží Syn)
Marek 14:61 On však mlčel a nic neodpovídal. Znovu se ho velekněz otázal a řekl mu: „Jsi ty Mesiáš, Syn Požehnaného?“ 62 Ježíš řekl: „Já jsem. A spatříte Syna člověka sedícího po pravici Moci a přicházejícího s nebeskými oblaky.“ 63 Velekněz roztrhl svá roucha a říká: „Nač ještě potřebujeme svědky?
Lukáš 22:70 Všichni řekli: „Ty tedy jsi Syn Boží?“ On jim řekl: „Vy říkáte, že Já jsem.“ 71 Oni řekli: „Nač ještě potřebujeme svědectví? Vždyť jsme to sami slyšeli z jeho úst.“
Jan 13:19 Již teď vám to říkám, dříve než se to stane, abyste potom, až se to stane, uvěřili, že Já jsem.

Jan 5:18 Proto ho Židé ještě více usilovali zabít, že nejen rušil sobotu, ale také Boha nazýval svým vlastním otcem, a činil se tak rovným Bohu.
Jan 10:33 Židé mu odpověděli: „Nechceme tě kamenovat pro dobrý skutek, ale pro rouhání, že ty, člověk, děláš ze sebe Boha.“
36 proč mně, kterého Otec posvětil a poslal na svět, říkáte: ‚Rouháš se,‘ protože jsem řekl: ‚Jsem Boží Syn‘?

Ježíš nad časem (věčné Slovo)
Židům 7:3 Je bez otce, bez matky, bez rodokmenu, nemá ani počátek dnů ani konec života; a tím je připodobněn Synu Božímu a zůstává knězem navždy.
Židům 1:2 na konci těchto dnů k nám promluvil v Synu, jehož ustanovil dědicem všeho a skrze něhož učinil i věky.

Jan 1:1 Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh. 2 To bylo na počátku u Boha. 3 Všechno vzniklo skrze ně a bez něho nevzniklo vůbec nic, co je.
14 A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Spatřili jsme jeho slávu, slávu, jakou má od Otce jediný Syn, plný milosti a pravdy.
18 Boha nikdo nikdy neviděl; jedinečný Bůh, který je v lůnu Otcově, ten nám o něm pověděl.

Modlitby k Ježíšovi
Vzývání jeho jména.
Skutky apoštolské 7:59 A kamenovali Štěpána, který vzýval Pána a říkal: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha.“
Zjevení Janovo 22:20 Ten, který o tom svědčí, praví: „Ano, přijdu brzy.“ Amen, přijď, Pane Ježíši!
Jan 14:14 Požádáte-li mne o něco v mém jménu, já to učiním.“
2 Korintským 12:8 Kvůli tomu jsem třikrát prosil Pána, aby to ode mne odešlo, 9 ale on mi řekl: ‚Stačí ti má milost, neboť má moc se dokonává ve slabosti.‘ Velmi rád se tedy budu chlubit spíše svými slabostmi, aby na mně spočinula moc Kristova.

Jan 6:37 Každý, koho mi Otec dává, přijde ke mně, a toho, kdo ke mně přichází, jistě nevyženu ven.
- Osobní vztah, lze se na něj přímo obracet.

1 Janův 5:13 Toto jsem napsal vám, kteří věříte ve jméno Syna Božího, abyste věděli, že máte věčný život. 14 A to je ta naprostá důvěra, kterou máme k němu, že když bychom o něco žádali podle jeho vůle, slyší nás.

Jiné vztažení prorockého textu na Syna
Židům 1:10 A: ‚Ty, Pane, jsi na počátku založil zemi a nebesa jsou dílem tvých rukou. 11 Ona pominou, ty však zůstáváš; všechna jako roucho zestárnou 12 a jako plášť je svineš, jako roucho budou i proměněna. Ty však jsi stále tentýž a tvá léta nepominou.‘

Srovnej:
Žalmy 102:26 Dávno jsi založil zemi, nebesa jsou dílo tvých rukou. 27 Ta zaniknou, ale ty zůstaneš. Všechna jako roucho zvetší, vyměníš je jako plášť a budou proměněna. 28 Ale ty jsi stále týž -- tvá léta nekončí.
Izajáš 48:12 Slyš mě, Jákobe, Izraeli, můj povolaný. Já jsem, já jsem první, já jsem také poslední. 13 Ano, má ruka založila zemi a má pravice rozestřela nebesa; volám na ně a společně se postaví.

Klanění se Ježíši
Matouš 4:10 Tu mu Ježíš řekl: „Odejdi, Satane. Vždyť je napsáno: ‚Pánu, svému Bohu, se budeš klanět a jeho jediného uctívat.‘“

Avšak:
Filipským 2:9 Proto ho také Bůh povýšil nade vše a dal mu jméno, které je nad každé jméno, 10 aby se ve jménu Ježíše sklonilo každé koleno; ti, kdo jsou na nebi i na zemi i pod zemí, 11 a k slávě Boha Otce aby každý jazyk vyznal, že Ježíš Kristus je Pán.
Židům 1:6 A opět, když uvádí Prvorozeného do světa, praví: ‚Ať se mu pokloní všichni andělé Boží.‘

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  frodobagin 8/8/2012, 20:37

Dobrý práce zbyšku. Jdu to hned přelouskat.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 8/8/2012, 21:08

frodobagin napsal:Dobrý práce zbyšku. Jdu to hned přelouskat.
Většinou se jedná o věci, které se objevily na tomto fóru, jen jsem si je poznamenal. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 8/8/2012, 23:39

zbysek napsal:
frodobagin napsal:Dobrý práce zbyšku. Jdu to hned přelouskat.
Většinou se jedná o věci, které se objevily na tomto fóru, jen jsem si je poznamenal. Smile

Dobrej nápad dát to takhle do kupy Smile (ukládám...)
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  JAREKzRybenu 9/8/2012, 00:41

lorak napsal:Poklon se (proskyneó) teda Jezisovi jako PANOVI a KRALI,
A smím se Ježíšovi poklonit (proskyneó) jako "jedinému zplozenému BOHU" (monogenes theos)?
Jan 1:18 Žádný člověk nikdy neviděl Boha; jediný zplozený bůh, který je na [místě u] Otcovy náruče, ten jej vysvětlil.

Nebo jako "silnému BOHU" (El Gib·bór)?
Iz6:6 A jeho jméno bude nazváno Podivuhodný rádce, Silný bůh, Věčný otec, Kníže pokoje.

Je tak přece Kristus označen, nebo ne?

lorak napsal:ze UCTIVAT jako BOHA mas pouze jeho OTCE - BOHA JEHOVU !
Jaké řecké slovo myslíš tím "UCTIVAT"?

lorak napsal:Jezis je nasi cestou a prostrednikem mezi nami a nasim nebeskym OTCEM BOHEM JEHOVEM
Jistě. Jediným prostředníkem mezi Bohem a lidmi je člověk Ježíš Kristus - protože dal sám sebe - člověka - jako výkupné.
1. Timoteovi 2:5, 6 Je totiž jeden Bůh a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš, 6 který dal sám sebe jako odpovídající výkupné za všechny .

Je Ježíš Kristus stále a pouze jen člověkem?

lorak napsal:Ale když říká, že ‚všechno bylo podřízeno‘, je zřejmé, že s výjimkou toho, kdo mu všechno podřídil. Ale až mu bude podřízeno všechno, potom se také sám Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno, aby Bůh byl každému vším. (Fil 2:11)" (1 Korintanum 15:24-28 )
To přece nikdo nepopírá, nebo ano? Zkrátka Otec je vyšší než Syn. Ale na oba jsou vztaženy texty SZ hovořící o Bohu Izraele - JHVH. A oboum náleží "proskyneó". A to i přesto, že se "Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno".
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 8 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru