Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lorakova Vrba

+14
Vierka
pepakrocan
Ing.Peter
jája
Bulhar
Mezek
JAREKzRybenu
daniely
Jesen
Alea
zbysek
lorak
gari
Hurvinek
18 posters

Strana 4 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 18:16

"Ale ať každý prokáže, jaké je jeho vlastní dílo, a pak bude mít příčinu k jásání vzhledem k sobě samému, a ne ve srovnání s někým jiným." (Galaťanům 6:4 ) I love you

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  pepakrocan 27/7/2012, 01:14

Ing.Peter napsal:Len tak zo zvedavosti, p.Hamaděj je taký starší už šedivý pán? Tuším mal na zjazde v Košiciach preslov v českom jazyku..
Br. Hamaděj je moc milý starší prošedivělý pán co v současné době slouží jako starší ve sboru Praha-anglický. Po téměř každém shromáždění se ochotně ujímá vysavače či kbelíku s hadrem a vytírá. Také je jedním z prvních kdo vítá nově příchozí a věnuje se jim. Byl jakožto velmi skromný bratr doporučen do výboru odbočky v ČR po velkých změnách a odvolání pánů Lenečka, Kadlece atd. To je profil, který mohu posoudit z toho jak jsem ho osobně poznal. Teď jen stačí doplnit ten hnůj co na něj nakydá zbytek lidí co ho zná z doslechu...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 27/7/2012, 09:12

pepakrocan napsal:
Br. Hamaděj je moc milý starší prošedivělý pán co v současné době slouží jako starší ve sboru Praha-anglický.

Pak je opravdu škoda, že takovýto údajní kvalitní bratři z mnohaletou zkušeností slouží ve , fešáckých ´sborech, kde i služba v tomto cizojazyčném poli je méně náročná, zatímco dost českých sborů i v okolí Prahy trpí akutním nedostatkem starších, kde místní 2 nebo 3 starší se mají po své světské práci co ohánět. Anebo je tam starších 6, z toho ale polovina nepoužitelných. Do takových sborů se pošlou nanejvýš absoloventi MTS - školy služebního vzdělávání - často mladí kluci bez zkušeností a ty to mají zachránit. Já sám jsem byl to takového sboru poslán, byli tam 2 starší ( se mnou pak 3 ), zvěstovatelů 150, z toho třetina nečinných, druhá třetina problémová. Právní výbory jak na běžícím pásu a já se poprvé v životě dostal jako SJ - starší sboru poslaný Společností - k psychiatrovi a bral léky na nervy a od té doby začalo klíčit ve mě to, že něco není v organizaci v pořádku.

Díky za pozitivní zprávy o br. Hamadějovi, aspon mám na něj lepší pohled. Já ho znám jen z přednášek typu, že ze sochy z Daniela už lítaj třísky a jiných nových světel z jeho mysli, a také vím, že měl dost velký vliv na odvolání manželů ze zvláštní průkopnické služby právě že nesouhlasili s praktikou vystěhovávání těch, co bydleli v sále Království.

Pepo, já Hamadějovi nesahám ani po paty a vlastně ho moc neznám, nemám právo ho nějak posuzovat, avšak br. Kadlece bych zpět ve vedení viděl mnohem raději - jak ohledně vyučování, tak i jako osobností. Ale to je věc názoru. Asi to bude tím, že br. Kadlece znám více osobně.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  jája 27/7/2012, 09:35

pepokrocane, kritiku nebo méně pozitivní zkušenost s P.Hamadějem označuješ za "hnůj", ale Lenečka s Kadlecem označuješ "páni".
Oni už nejsou tvoji bratři? Nebo na ně víš nějakej "hnůj"?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  lorak 27/7/2012, 09:51

Co muze byt prinosem a poucenim pro kazdeho. Kdyz nekomu rikam, co nedela dobre, tak se mu zaroven snazim rict, co by podle uceni od Jehovu delat mel. Az to je ochoten clovek prijat a zmenit klidne muzeme zapomenout na to, co delal spatne predtim.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Ing.Peter 27/7/2012, 10:10

Kdyz nekomu rikam, co nedela dobre, tak se mu zaroven snazim rict, co by podle uceni od Jehovu delat mel.

Toto bolo mojim cielom, keď som ti kládol tie otázky prečo nepostupuješ podľa Písma ak máš niečo proti svojim bratom, prečo nenavštevuješ zhromaždenia atd. a ty si na to reagoval výhovorkami a na večšiinu otázok ani neodpovedal. Tak znovu uvažuj nad tými otazkami ,nemusíš odpovedať ale skús to v praxi uplatniť a ber to ako upozornenie od Jehovu (opakujem tvoj spôsob komunikácie)
Znovu tie otázky:
Ak maš problém z bratom, nieje dôležité pre teba vyriešiť to tak ako ťa k tomu Písmo povzbudzuje? Chodíš na zhromaždenia len kôly ľuďom?
Čo konkrétne vyučujú čo je v rozpore z Písmom? Ak to vyučujú v každom zbore,prečo potom zostávaš v cirkvy kde podľa teba vyučujú to čo je v rozpore z Písmom? Ak to vyučujú len v tvojom zbore prečo na to neupozorníš kompetentné osoby ,alebo nenapíšeš do BA?
Na jednej strane píšeš ako miluješ Boha a na druhej strane odmietaš chodiť na miesta uctievania kedže ťa k tomu nabáda Písmo,že by si tam mal chodiť a tam spolu zo svojimi bratmi sa tam navzájom povzbudzovať a uctievať aj takymto spôsobom. Cítiš sa byť JS? Alebo len "na papiery" ?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  pepakrocan 27/7/2012, 10:27

jája napsal:pepokrocane, kritiku nebo méně pozitivní zkušenost s P.Hamadějem označuješ za "hnůj", ale Lenečka s Kadlecem označuješ "páni".
Oni už nejsou tvoji bratři? Nebo na ně víš nějakej "hnůj"?
Reálný a nezkreslený popis "méně pozitivní zkušenosti" nebo kritiku na někoho rozhodně neoznačuju "hnojem". Tím je pro mě rozhlašování soudů o někom koho neznám, případně vyložené pomluvy. Na Lenečka s Kadlecem jsem vím dost na to, abych se tenkrát angažoval v zásadních změnách v naší odbočce. A byl to jednoznačně dobrý krok, který přinesl mnoho dobrého. Ovzduší se pročistilo a šlo lepším směrem.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 27/7/2012, 10:40

pepakrocan napsal: Na Lenečka s Kadlecem jsem vím dost na to, abych se tenkrát angažoval v zásadních změnách v naší odbočce. A byl to jednoznačně dobrý krok, který přinesl mnoho dobrého. Ovzduší se pročistilo a šlo lepším směrem.

Avšak Leneček s Kadlecem zůstali staršími sboru, Kadlec dokonce je ve zvláštní průkopnické službě ve francouzském poli v Praze. Pokud by tedy udělali něco tak špatného, jak to, že jim zůstali přednosti, když obyčejný bratr v jiném sboru nemohl zůstat starším jen proto, že družka jeho zájemce byla odpadlice a on jim vyjednal podnájem, jelikož se chtěli brát. A co dobrého ta změna přinesla ? Kvalita vyučování na sjezdech včetně oblastních sjezdů je špatná. A nakonec už ani není v Praze betel, ale je v Bratislavě.
Kolik v tom je Božího vedení a kolik lidského ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  jája 27/7/2012, 10:58

pepokrocane, když jsem vyjádřil znepokojení před KD, vyjednal mi schůzku v Bételu. Tam mě za dva tejdny pozval br. Hamaděj. Tvrdil mi, že i policie i Brooklyn prošetřovali tehdejší vedení a neshledali pochybení. Na mojí otázku, proč teda bylo odvoláno mi řekl, že jsou věci, které se nesdělují.
Ptal jsem se, proč, pokud nechybovali, byli odvoláni. A pokud chybovali, jak to, že dál slouží jako sboroví starší.
Na většinu jsem slyšel univerzální odpověď: důvěřuj Jehovovi.
Což přeloženě znamená "drž ústa a krok". Na nic se neptej a poslouchej nás.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  pepakrocan 27/7/2012, 13:44

Bulhar napsal:Avšak Leneček s Kadlecem zůstali staršími sboru, Kadlec dokonce je ve zvláštní průkopnické službě ve francouzském poli v Praze. Pokud by tedy udělali něco tak špatného, jak to, že jim zůstali přednosti, když obyčejný bratr v jiném sboru nemohl zůstat starším jen proto, že družka jeho zájemce byla odpadlice a on jim vyjednal podnájem, jelikož se chtěli brát.

A na tvojí víru a vztah k Bohu mají snad tyto události nějaký vliv? Kromě těch, kterých se to přímo nějak dotýkalo jsou ty události pro jejich křesťanský život naprosto nepodstatné. Ti lidé mají svou odpovědnost před Jehovou a to platí pro všechny strany. Co by ses tím ty měl trápit.

Bulhar napsal:A co dobrého ta změna přinesla ? Kvalita vyučování na sjezdech včetně oblastních sjezdů je špatná. A nakonec už ani není v Praze betel, ale je v Bratislavě.

Kvalita vyučování příliš nesouvisí s tím kdo sedí ve výboru odbočky. Ale duch mezi těmi co s odbočkou spolupracují je od té doby výrazně lepší. Mnoho věcí se dělá lepším způsobem a ustaly mnohé hlasy, které volali po změně. Jiná věc je, že v ČR jde každá změna neskutečně pomalu a dokud budou ve sborech staré struktury, které byly částečně ovlivněny i přístupem minulého vedení budou problémy stále. Vše se ale hýbe o něco rychleji například kvůli misionářům ze zahraničí, kteří nejsou zatíženy místními návyky a ve sborech jako KD působí velmi dobré kroky. Více jsem se o tom rozepsal 24.4.12 9:32 zde.

To, že je odbočka nyní na Slovensku je důsledek opatření, která probíhají na celém světě. Když padlo rozhodnutí sloučit slovenskou a českou odbočku, což je mimochodem jen dobře a byl to rozumný krok, je vcelku fuk jestli bude v Praze nebo Bratislavě. Čistě geograficky je to téměř ve středu od západního okraje ČR a východního SR. Navíc zázemí a podmínky Slovenské odbočky jsou jednoznačně z mnoha ohledů na lepší úrovni. Pražský panelák na sídlišti opravdu neodpovídal představám o budově pro betel.

Bulhar napsal:Kolik v tom je Božího vedení a kolik lidského ?
Věřím, že Bůh tyto události bedlivě sleduje a občas se do toho nějakým způsobem vloží. Vzhledem k tomu, že důsledek těchto změn vedly v mnoha ohledech ke zlepšení situace, jsem přesvědčen, že v tom mohl Bůh nějak zapůsobit.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  pepakrocan 27/7/2012, 13:57

jája napsal:pepokrocane, když jsem vyjádřil znepokojení před KD, vyjednal mi schůzku v Bételu.
Znepokojení nad čím?

jája napsal:Tam mě za dva tejdny pozval br. Hamaděj. Tvrdil mi, že i policie i Brooklyn prošetřovali tehdejší vedení a neshledali pochybení.
Pokud by neshledali pochybení, nemuselo by dojít k žádným změnám. Diplomaticky by se dalo říct, že řada věcí neprobíhala podle pokynů VS, ale místní bratři byli přesvědčeni, že dělají to nejlepší pro dílo v ČR.

jája napsal:Na mojí otázku, proč teda bylo odvoláno mi řekl, že jsou věci, které se nesdělují.
Jistě, proč by také měl každý vědět o všem. Tak to funguje v mnoha oblastech a společnostech a církve nejsou žádnou výjimkou.

jája napsal:Ptal jsem se, proč, pokud nechybovali, byli odvoláni. A pokud chybovali, jak to, že dál slouží jako sboroví starší. Na většinu jsem slyšel univerzální odpověď: důvěřuj Jehovovi. Což přeloženě znamená "drž ústa a krok". Na nic se neptej a poslouchej nás.
To jsi špatně pochopil. Důvěřuj Jehovovi znamená důvěřuj Jehovovi a nedělej si starosti s věcmi, které nemají žádnou spojitost s tvým vztahem k Bohu. Tvůj překlad je tedy dost zaujatý. Ti co byli na některém z jednání ohledně minulého výboru odbočky, případně byli potom u vynesení verdiktu dostali jasný pokyn, aby se o detailech nešířili. Taky si uvědom, že Hamadej přišel jaksi až poté co bylo rozhodnuto jak to bude, nebyl přímo u toho, informace měl jen předané. A ani nebyl důvod nikoho z nových členů výboru odbočky nějak příliš detailně zasvěcovat do problémů, které byly. Není to podstatné pro práci a úkol, který jim byl svěřen.

Šťourat se v tom má asi takovou logiku jako kdybys nastoupil v nějaké firmě na pozici vedoucího úseku a místo aby ses zaměřil na plnění svých úkolů bys strávil většinu času hledáním drbů o tom proč byl tvůj předchůdce odejit. A pokud by ses zeptal majitele firmy, asi by ses příliš nepodivil pokud by ti řekl, že ne všechny informace se nesdělují, ale že to má pod kontrolou a věří, že teď bude všechno v pořádku.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  jája 27/7/2012, 14:12

pepokrocane, jsem rád, žes mě upozornil, že slova bratra Hamaděje chápu a překládám špatně a přeložil jsi mi je správně. Určitě ocení, že když někdo cejtí jeho slova nějak, tak za něj doplníš, co myslel.
Co se týče vztahu k Jehovovi, máš pravdu, lidské názory a rozhodnutí by ho neměly ovlivnit. Pokud to není postaveno tak, že tito lidé mi jsou předloženi jako ti, co mi určí, jak má můj vztah k Jehovovi vypadat a pokud ho budu na základě Bible vnímat jinak, označí mě za odpadlíka a vyloučí (viz zkušenosti výše).
A nakonec srovnávání s firmou je to, co mě vždycky dráždilo. Ano, SJ jsou firma, akciovka. Není to skupina křesťanů, jako byla v prvním století kolem Ježíše. Takže máš pravdu, byl jsem ve firmě, kde jsem si měl plnit pokyny odpovídající mému zařazení a o víc se nestarat. Nebyl jsem mezi otevřenými, vnímavými přáteli (pro rejpaly, nepaušalizuju, komentuju jednu konkrétní debatu).

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  pepakrocan 27/7/2012, 14:53

jája napsal:pepokrocane, jsem rád, žes mě upozornil, že slova bratra Hamaděje chápu a překládám špatně a přeložil jsi mi je správně. Určitě ocení, že když někdo cejtí jeho slova nějak, tak za něj doplníš, co myslel.
Dobrá, opravím to tak, že když v podobné situaci někdo na takové otázky odpoví, důvěřuj Jehovovi, znamená to zkrátka důvěřuj Jehovovi = o všem ví, má to v rukou a ve svůj čas dá najevo jak to je. To je objektivní překlad v obecné rovině. Ty máš jistě právo si to ze svého pohledu přeložit jako "drž hubu a krok". Osobně si myslím, že jsi byl už dopředu lehce zaujatý už jen kvůli tomu, že jsi po tom šel tak s vědomím toho, že to na tvou víru a každodenní křesťanský život má nulový vliv. Ale nerad bych hodnotil tvé pohnutky, ty sám víš nejlíp jak to bylo.

jája napsal:Co se týče vztahu k Jehovovi, máš pravdu, lidské názory a rozhodnutí by ho neměly ovlivnit.
Pokud to má někdo jinak, je něco špatně. Nemá svou osobní víru na správných základech, ale postavenou na lidech.

jája napsal:A nakonec srovnávání s firmou je to, co mě vždycky dráždilo.
Srovnání s firmou jsem použil pouze proto, že takové prostředí všichni dobře známe. A samozřejmě v určitých rysech lze najít společné body. Ostatně jako u jakékoli organizace kde působí větší množství lidí a je založená pro určitý účel. Dalo by se najít mnoho jiných příkladů než s firmou když tě to tak dráždí.

jája napsal:Ano, SJ jsou firma, akciovka.
Ne to nejsou. Firma má jediný účel - finanční zisk. SJ existují za úplně jiným účelem. Pouze k tomu využívají právních korporací podle práv v jednotlivých zemí tak, aby se mohly co nejlépe věnovat své kazatelské činnosti.

jája napsal:Není to skupina křesťanů, jako byla v prvním století kolem Ježíše.
Jak to můžeš tvrdit? Co ty víš jak by vypadala křesťanská organizace v 1. st. pokud by měla dnešní okolnosti a 7 milionů členů a přes 100 000 sborů? Těch pár sborů a pár tisíc lidí na začátku nebyl problém organizačně zvládnout. Pavel je objezdil osobně, zaslal dopisy atd. Ale i tenkrát byla zřejmá určitá struktura: sbory pod jednotným vedením, služební pomocníci a starší v nich, pochvaly, povzbuzování, kárání, vylučování atd.

jája napsal:Takže máš pravdu, byl jsem ve firmě, kde jsem si měl plnit pokyny odpovídající mému zařazení a o víc se nestarat.
To jsem neřekl. Pouze jsem se ti snažil na příkladu ukázat, že je zcela běžné a je to také logicky a pro většinu lidí snadno pochopitelné, že každý jednotlivec v jakékoli organizaci nemusí vědět detaily každého šustnutí. To bys taky za chvíli mohl jít vyzpovídat Boha za proč udělal to a to a že tomu chceš rozumět. A když ti řekne, důvěřuj mi, mám to ve svých rukou, naštvaně odejdeš?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  jája 27/7/2012, 15:09

Přijde ti adekvátní srovnání Boha s mým bratrem? Buduješ důvěru ve svý rodině tím, že když se tě manželka znepokojeně na něco zeptá, řekneš jí, že jí to nesdělíš?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  pepakrocan 27/7/2012, 15:23

jája napsal:Přijde ti adekvátní srovnání Boha s mým bratrem? Buduješ důvěru ve svý rodině tím, že když se tě manželka znepokojeně na něco zeptá, řekneš jí, že jí to nesdělíš?
Jde o princip. A tobě přijde adekvátní srovnání bratra z odbočky a manželky? Very Happy


Naposledy upravil pepakrocan dne 27/7/2012, 15:48, celkově upraveno 1 krát

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 27/7/2012, 15:38

pepakrocan napsal:Důvěřuj Jehovovi znamená důvěřuj Jehovovi a nedělej si starosti s věcmi, které nemají žádnou spojitost s tvým vztahem k Bohu.
Přeložím do češtiny v souladu s diskutovaným kontextem: Důvěřuj Jehovovi znamená důvěřuj Jehovovi, že vede VS (aka VRO) správně a pokyny od VS jsou fakticky pokyny Božími. Žel, to co vidím, není žádné Boží vedení, ale veskrze lidské - tedy v tom lepším případě. Smile

Šťourat se v tom má asi takovou logiku jako kdybys nastoupil v nějaké firmě na pozici vedoucího úseku a místo aby ses zaměřil na plnění svých úkolů bys strávil většinu času hledáním drbů o tom proč byl tvůj předchůdce odejit. A pokud by ses zeptal majitele firmy, asi by ses příliš nepodivil pokud by ti řekl, že ne všechny informace se nesdělují, ale že to má pod kontrolou a věří, že teď bude všechno v pořádku.
Neumím si představit, že bych se nemohl zeptat Boha (tedy majitele) nebo jakéhokoliv jeho "podřízeného" na chod církve a byl bych odmítnut, že do toho mi nic není. Církev fungující jako firma je pro mě naprosto nepřijatelné uspořádání - v církvi jsou všichni bratři, jsou si rovni před Bohem a nesmějí si dovolit někomu říct, že do nějakých záležitostí ve věci fungování církve mu nic není. Asi proto se vyhýbáte správnému označení církev a říkáte si náboženská společnost.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  jája 27/7/2012, 15:45

Přijde mi adekvátní srovnávat sbor s rodinou. K tomu se nakonec i hlásí. Starší z odbočky ve srovnání s Bohem nemá žádný biblický podklad.
Co očekávám od něj nemůžu chtít po Bohu, zatímco ve sboru bych se měl cejtit stejně dobře a otevřeně, jako v rodině.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  zbysek 27/7/2012, 15:52

pepakrocan napsal:Srovnání s firmou jsem použil pouze proto, že takové prostředí všichni dobře známe.
Ojoj! Nemá snad církev být rodina??? Rodina, ve které její plnoprávní členové mezi sebou zatajují různé věci, je v rozkladu.

Co ty víš jak by vypadala křesťanská organizace v 1. st. pokud by měla dnešní okolnosti a 7 milionů členů a přes 100 000 sborů? Těch pár sborů a pár tisíc lidí na začátku nebyl problém organizačně zvládnout. Pavel je objezdil osobně, zaslal dopisy atd. Ale i tenkrát byla zřejmá určitá struktura: sbory pod jednotným vedením, služební pomocníci a starší v nich, pochvaly, povzbuzování, kárání, vylučování atd.
COŽE??? Z NZ je naprosto JASNĚ vidět, že nic jako vedoucí sbor neexistovalo, Pavel byl povolán přímo Kristem k zakládání církví mezi pohany, žádnými lidmi atp. Chceš říct, že není v moci Krista vést sebevětší počet církví - tedy za předpokladu, že ty církve se nechají vést Kristem, ne lidmi? Věříš Kristu, nebo člověku?

To bys taky za chvíli mohl jít vyzpovídat Boha za proč udělal to a to a že tomu chceš rozumět.
lol!
To si piš, že to dělám, a zatím si neuvědomuju, že bych dostal odpověď ve stylu, že mi do toho nic není, ale že mám slepě poslouchat. Nedostal jsem odpověď na vše - ale žádná z odpovědí nebyla v uvedeném smyslu, pokud vím.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  gari 27/7/2012, 17:04

zbysek napsal:
pepakrocan napsal:Srovnání s firmou jsem použil pouze proto, že takové prostředí všichni dobře známe.
Ojoj! Nemá snad církev být rodina??? Rodina, ve které její plnoprávní členové mezi sebou zatajují různé věci, je v rozkladu.

Zbyšku máš pravdu. Podle svého jednání ke svým spolukřesťanům by si organizace SJ neměla nechat říkat "matka organizace" ale spíš "macecha organizace". To pravdivěji vypovídá o jejím chování.

Když jsem tu nedávno četl, že si vedoucí SJ nechají říkat "matka organizace" okamžitě se mi vybavil jidášský úsměv br. Puchty. Takové bratry matka organizace asi potřebuje nejvíce - schopné s medovým úsměvem vrážet kudlu do zad. Ještě dnes ji cítím mezi lopatkami.


Naposledy upravil gari dne 27/7/2012, 17:08, celkově upraveno 1 krát

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Vierka 27/7/2012, 17:06

část komentáře od Pepykrocana:
Co ty víš jak by vypadala křesťanská organizace v 1. st. pokud by měla dnešní okolnosti a 7 milionů členů a přes 100 000 sborů? Těch pár sborů a pár tisíc lidí na začátku nebyl problém organizačně zvládnout. Pavel je objezdil osobně, zaslal dopisy atd. Ale i tenkrát byla zřejmá určitá struktura: sbory pod jednotným vedením, služební pomocníci a starší v nich, pochvaly, povzbuzování, kárání, vylučování atd.
-------

Stále hledám biblickou odpověď na otázky související s organizací:
Jakou úlohu měla daná organizace v období pádu Jeruzaléma v roce 70 n.l.?
Pomohla tehdejším křesťanům porozumět, připomenout význam prorockých rysů JK? A tím zorganizovat cestu k záchraně?
Je v těch historických skutečnostech nějaký předobraz?
Půjde každý křesťan velkým soužením sám za sebe a nebo bude fungovat nějaké organizační uspořádání?
Řekne někdo, že už se to splňuje, ukáže co dělat a kam případně jít?

Z některých článků SV to tak vyznívá, ale.............

Question Question Question Question Question


Vierka

Male Poeet p?íspivku : 61
vztah k organizaci : SJ
Reputace : 1
Body : 64
Registration date : 03. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  gari 27/7/2012, 17:22

Ahoj Vierko,
už jsi viděla nové DVD od SJ, které bylo dáváno na sjezdu?
Pojednává přesně o této situaci.
Popisuje dvě rodiny, jak zcela osamoceně odešly z Jeruzaléma a pak dál také zcela osamoceně (krom domorodců) žily v nějaké horské vesnici. O žádné organizaci (vyjma jedné nepatrné zmínky z Jeruzaléma) ani slechu ani vidu. Dokonce si tam stěžují na osamocenost a stesk po svých bratrech z Jeruzaléma a proto je to tam táhne zpátky. To fakt stojí za to si pustit (ale stačí jenom jednou) Very Happy

Nevím, jestli ti toto DVD dá nějakou odpověď na tvé upřímné otázky. Žánrově se zcela jistě jedná o pohádku.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 27/7/2012, 17:28

pepakrocan napsal:
A na tvojí víru a vztah k Bohu mají snad tyto události nějaký vliv? Kromě těch, kterých se to přímo nějak dotýkalo jsou ty události pro jejich křesťanský život naprosto nepodstatné.

Kvalita vyučování příliš nesouvisí s tím kdo sedí ve výboru odbočky.

To, že je odbočka nyní na Slovensku je důsledek opatření, která probíhají na celém světě. Když padlo rozhodnutí sloučit slovenskou a českou odbočku, což je mimochodem jen dobře a byl to rozumný krok, je vcelku fuk jestli bude v Praze nebo Bratislavě. Čistě geograficky je to téměř ve středu od západního okraje ČR a východního SR. Navíc zázemí a podmínky Slovenské odbočky jsou jednoznačně z mnoha ohledů na lepší úrovni. Pražský panelák na sídlišti opravdu neodpovídal představám o budově pro betel.





Pepo ale to odpovídáš v duchu jak napsal jája - Důvěřuj Jehovovi a o zbytek se nestarej. Na jednu stranu je jasné že víru a vztah k Bohu by to nemělo ovlivnit, na druhé straně je logické, když se zvěstovatelé ptají na to, co se stalo v odbočce . A já do toho nechci štourat, podrobnosti jsou mi šumafuk, jen jsem se ptal, jak to že Kadlec aj. zůstali v přednostech, když to podle tebe byli takoví ,průseráři´. A jestli nám mají být betelité jedno, proč jsou nám předkládáni jako vzor křestanství a nepřijít na dvoudenní spolupráci s betelovým řečníkem ve sboru je považováno za silně nepříkladné. Betel stanovuje různé pokyny, schvaluje jmenované muže ( nikoliv Brooklyn, jak jsem si naivně léta myslel ), dává přidělení zvláštním průkopníkům, krajským dozorcům aj. a najednou taková změna ve vedení. No to by člověk musel být dokonalý, aby se aspon na něco neměl potřebu zeptat.
Ale nech si to pro sebe, už nic nechci vědět, stejně nic neřekneš. Ale o ,panu´Kadlecovi jsi začal ty, proto jsem pak dal na něho ty otázky.


Kvalita vyučování dost souvisí s tím, kdo je ve výboru odbočky. Vždyt hlavní proslovy třeba na oblastních sjezdech měli právě tito bratři. A Kadlec měl velmi kvalitní vyučování, to byli vždycky vzpruhy, i na krajských sjezdech se tito bratři objevovali.

Že se slučují odbočky po světě to vím, většinou však odbočka větší země spolkne tu odbočku menší země. Když se zvětšovaly prostory pražského betelu, bylo to od Jehovy, když se odbočka zrušila a skončila v Bratislavě, je to od Jehovy.

Závěr tedy je, vše je od Jehovy, ty se o nic nestarej, na tvůj vztah a víru k Bohu by to stejně nemělo mít vliv. Už se o nic tedy nestarám.

P.S. Když jsem byl na vojně, přijeli na družbu k našim důstojníkům sovětští důstojníci, všichni se zlili jako prasata a řadoví vojáci o tom nesměli ani špitnout a už vůbec ne se na něco ptát.

A na závěr - když to nám všem má být jedno, co se děje v betelu, proč ty jsi se do toho angažoval a chtěl jsi změnu ve vedení - copak to na tvoji víru a vztah k Bohu mělo nějaký vliv ?


Naposledy upravil Bulhar dne 27/7/2012, 23:22, celkově upraveno 1 krát

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Bulhar 27/7/2012, 17:38

Vierka napsal:
Půjde každý křesťan velkým soužením sám za sebe a nebo bude fungovat nějaké organizační uspořádání?



Ahoj Vierko, betelový řečník br. Hamaděj v našem sboru řekl, že organizační uspořádání ve velkém soužení asi nějaké bude.
Betelový řečník br. Sommr v našem sboru řekl, že je možné, že budeme ve velkém soužení každý sám za sebe. Tak si vyber.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Mezek 27/7/2012, 17:41

když to nám všem má být jedno, co se děje v betelu, proč ty jsi se do toho angažoval a chtěl jsi změnu ve vedení - copak to na tvoji víru a vztah k Bohu mělo nějaký vliv ?

Dobrý postřeh.
Tip na odpověď.
No,někdo to nakonec musí udělat.Že?
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  gari 27/7/2012, 18:34

Bulhar napsal:
Vierka napsal:
Půjde každý křesťan velkým soužením sám za sebe a nebo bude fungovat nějaké organizační uspořádání?



Ahoj Vierko, betelový řečník br. Hamaděj v našem sboru řekl, že organizační uspořádání ve velkém soužení asi nějaké bude.
Betelový řečník br. Sommr v našem sboru řekl, že je možné, že budeme ve velkém soužení každý sám za sebe. Tak si vyber.

Přidám k tomu ještě svůj názor.
Velké soužení, kdy JK vyzval, že mají lidé utéci do hor se již splnilo v 70. letech.
Při posledních dnech to však bude jinak. Nikam se nebude utíkat. Písmo říká, že se to stane při běžném životním režimu. Jeden bude vzat, jiný zanechán. Nebude k tomu třeba žádná organizace, která by na to měla nějak upozornit.
Všem to bude zcela jasné a dostatečně viditelné - jako když blesk ozáří noční oblohu. Ať věřícím či nevěřícím, lidem všech národů.


Matouš 24:37  Jak ale bylo za dnů Noemových, tak bude i při příchodu Syna člověka.38  Stejně jako ve dnech před potopou jedli a pili, ženili se a vdávaly se až do dne, kdy Noe vešel do archy,39  a ničeho si nevšimli až do chvíle, kdy přišla potopa a všechny smetla, tak to bude i při příchodu Syna člověka.40  Tehdy budou dva na poli; jeden bude vzat a druhý zanechán.
41  Dvě budou mlít mlýnským kamenem; jedna bude vzata a druhá zanechána.42  Proto bděte, neboť nevíte, ve které chvíli přijde váš Pán.

Lukáš 17:34  Říkám vám: V tu noc budou dva na jednom loži; jeden bude vzat a druhý zanechán.35  36 Dvě budou spolu mlít; jedna bude vzata a druhá zanechána."

Ježíš varoval před jedinci, nebo organizacemi, které si budou přivlastňovat pravomoce o určování Ježíšova příchodu. Nemáme je však poslouchat:
Lukáš 17:22  Svým učedníkům řekl: "Přijdou dny, kdy zatoužíte uvidět jeden ze dnů Syna člověka, ale neuvidíte.23  Když vám tehdy řeknou: `Je tu,´ anebo: `Je tam,´ nikam nechoďte a za nikým se nežeňte.24  Jako když blesk ozáří krajinu od jednoho konce oblohy až po druhý, tak se objeví Syn člověka ve svůj den.

Žádná organizace není zapotřebí. Co nás však může udržovat v bdělosti je církev - v pravém významu tohoto slova jde o společenství křesťanů - ne o organizaci, jako je tomu v případě SJ. Vytvořená řada pravidel, která řeší každou titěrnost v životech členů takové organizace totiž nedává žádný prostor pro působení Ducha svatého. To je ve svém důsledku jen ke škodě.




gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Lorakova Vrba  - Stránka 4 Empty Re: Lorakova Vrba

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru